Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Itt most bármit lehet?

Itt most bármit lehet?

Figyelt kérdés

Igen,itt most kiélhetitek magatokat rajtam!

A segítségeteket szeretném kérni!6hetes vagyok!Nagyon erős dohányos voltam,amióta megtudtam,hogy terhes vagyok,napi 1-2szálat szívok el,ha ideges vagyok,akkor kb +2!nem tudom elengedni ezt a pár szálat.

Kérlek titeket szidjatok,anyázzatok,nekem mindegy,mindent lehet!de hassatok a lelkemre,KÉRLEK!


2014. szept. 8. 11:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Hogy tudnánk hatni rád mi idegenek?

Ha a tudat ,hogy babát hordasz a szíved alatt nem tud rád hatni, akkor az isten se.


Én le tudtam tenni a cigit, pedig erős dohányos voltam.

De nálam van fontossági sorrend .

2014. szept. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Már ezzel is segítesz!
2014. szept. 8. 12:01
 3/7 anonim ***** válasza:
Kérj szakszerű segítséget a leszokáshoz! Helyetted senki nem gyakorolhat önuralmat és helyetted senki nem teheti le a cigit. Vagy dolgozol magadon, vagy nem.
2014. szept. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
"A váradóság alatti cigarettázás visszafogja a magzat súlyfejlődését, sőt ritkán fejlődési rendellenességeket is előidézhet. A születést követően gyakoribb a bölcsőhalál és csökken a gyermekek értelmi szintje."
2014. szept. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Hogyan károsodik a dohányzó anya magzata?


- a dohányzás gátolja az oxigén és a tápanyagok áramlását a magzat felé

- a nikotin csökkenti a kalcium, a C-vitamin és egyéb vitaminok és ásványi anyagok felszívódását, amelyekre pedig a fejlődő babának szüksége lenne

- nagy valószínűséggel koraszülött lesz a baba

- születési súlya átlagosan 200 grammal kisebb lesz

- az egyes szervek méreteiben is eltérés tapasztalható

- rosszabb légzésfunkció

- életük első nyolc hónapjában gyakrabban kerülnek kórházba

- a bölcsőhalál kétszer olyan gyakran fordul elő, mint nemdohányzók esetében

- korai gyermekkorban gyakrabban kapnak felső-légúti fertőzéseket (középfülgyulladás, asztma, hörghurut)

- a koraszülöttség, illetve az alacsony súly miatt fejlődési és egészségi problémák: pl. fogyatékosság, mentális retardáció, tanulási nehézségek


A dohányzás veszélyei az anyára nézve:

- korai vetélés

- hüvelyi vérzés

- méhlepény idő előtti leválása – ennek következménye a koraszülés vagy akár a baba halva születése."


Mikor előveszel egy szálat a dobozból, jusson eszedbe, lehet hogy pont azzal a szállal juttatod gyermekedet a kórházba.

2014. szept. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én nem cigizek, mégis a méhlepényem már érett volt 30hetesen 1-2fokban .

Engem ordított le az orvos ,hogy mit képzelek magamról, micsoda szívtelen kismama vagyok, hogy károsítom a magzatot.

Hiába próbáltam meggyőzni, ő csak fújta a magáét. Sírva jöttem el tőle .

2014. szept. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is dohányoztam, de letettem amikor már próbálkoztunk. Az én ismerettségi körömben van egy anyuka, aki végig dohányzott a terhessége alatt, amikor valaki rászólt még neki állt feljebb, az ő élete. Végül a gyerek autista lett és igaza volt, a saját életét tette tönkre, a gyerek nem tudom, hogy mennyit érzékel, ő elvan a saját világában. Nekem ez lebegett a szemem előtt! Kívánok neked sok erőt és kitartást a leszokáshoz!
2014. szept. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!