Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Öröm, de belehalok? Hogy...

Öröm, de belehalok? Hogy lehet ezt túlélni?

Figyelt kérdés

Sok éves próbálkozás után a lombikprogramnak köszönhetően kisbabákat várok.

3 embriót ültettek be, meg is tapadt mind a három, de az orvosom magzati redukciót javasol, hogy kettő babát biztonságosan ki tudjak hordani. Valószínűleg az ikerterhesség miatt így is koraszülés lesz a vége, de ha mindhárom baba marad, akkor esélyes, hogy túl korán jönnek a világra és a koraszülöttség, mint tudjuk sok-sok mindent hozhat magával (agyvérzés,vakság stb...)


Azt mondta az orvosom, hogy nem nekem kell választani, hanem ők döntenek majd a magzatok elhelyezkedésétől, méretétől függően.


Ha nem vállalom, esélyes, hogy lesz 3 ici-pici (esetleg beteg) babám.

Ha vállalom, esélyes, hogy a 35-36. hétig ki tudom hordani a 2 megmaradt kicsit, és jó eséllyel kutya bajuk sem lesz.


A józan ész tudom mit mondana és én is azt tanácsolnám másoknak, de így ebben a szituációban lenni....belepusztulok :(


2014. szept. 8. 14:32
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
77%

Én inkább mondanám, hogy ikább 2 egészséges, mint 3 beteg.

De ez saját vélemény.

2014. szept. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
75%
Ez borzasztó! :( Nem tudom, bárki merne-e bármit javasolni. Ha mindhárom megtapadt, szabályosak a petezsákok, igen stramm kölykök. Jajj, Istenem. :((
2014. szept. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
50%
A két csemete is egy álom. Vigyázz rájuk, és ne gondolj semmi rosszra. Így lesz a jó neked is meg a babáknak is. Én biztossan a két babót szeretnék. Gondolj bele a három az nagyon so.
2014. szept. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim ***** válasza:
76%

Először is: kegyetelnül nehéz lehet ez, én szülésznőként láttam csak ilyen szituációkat, de mellette anya is vagyok, ezért abszolút megértelek.


A tapasztalat azt mutatja, hogy valóban nagyon-nagyon ritka a komplikációktól mentes trigemini terhesség. Sima gemini (kettes) terheseknél jóval-jóval kevesebb a gond, tehát valóban józan döntés(nek hangzik) az embrióredukció. Dönteni arról, hogy mely embriók maradjanak nyilván soha nem neked kell, ennek komoly szakmai protokollja van. Én azt javaslom, hogy írjatok egy pro- és kontra listát, majd üljetek le egy (akár két orvossal) a lehető leghamarabb, és mérlegeljetek. Sokkal jobban fogtok majd látni, ha számba veszitek minden lehetséges úton a mellette-ellene érveket, és talán a mostani sokkból is kikeveredtek picit. Sok türelmet és erőt a következő időszakhoz, és reméljük, minden jól fog menni. Ha úgy érzed, bátran kérj segítséget pszichológustól, a legtöbb női klinika ambulanciáján elérhetőek.

2014. szept. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!

Tudom én is, hogy mi a helyes döntés :( nyilván nem is tőletek várom a megoldást. Inkább a lelki része miatt írtam :( Hátha volt valaki ilyen helyzetben....


Kedves második: igen, a picik sokkal erősebbek,mint mi azt gondolnánk :)de az a HA mindig ott van a fejemben :(

2014. szept. 8. 14:38
 6/66 anonim ***** válasza:
69%
A két csemete is egy álom. Vigyázz rájuk, és ne gondolj semmi rosszra. Így lesz a jó neked is meg a babáknak is. Én biztossan a két babót szeretnék. Gondolj bele a három az nagyon so.
2014. szept. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim ***** válasza:
100%

Biztos kemény helyzet. És biztos ír olyan aki ezen átment. De tényleg a józan ész döntsön, ráadásul nem is neked kell hanem az orvos fog. Nézd hiába lenne mind a három, ha mind beteg lenne, így lesz két egészséges babád. Persze az egyik babád élete árán. De ha belegondolsz lehet az egyik amúgy is idő közben felszívódna vagy elhalna. Ismerek olyat aki lombikos volt két babája maradt meg úgy is volt hogy akkor ikrei lesznek, de valahol a tizenvalahányadik héten az egyik baba meggondolta magát.... így csak egy baba lett. Szóval ha vállanád is mindhármat, akkor sem biztos hogy három maradna. Hidd el csak az számít hogy egészséges legyen!!!!!

Valahogy tedd félre a lelki dolgokat. tudom nagyon nehéz, de te is tudod melyik döntés a jó dötnés. Persze biztos kemény lesz elmenni arra a beavatkozásra.

De amúgy sokszor van hogy mikor terhes valaki kiderül, hogy beteg a baba és megszakítják a terhességet. A tiéd ennél azért jobb helyzet, mert lesz két egésszséges babád. És biztos azt választják a dokik ki akinek a legrosszabbak az esélyei.

2014. szept. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves szavakat! Nagyon jól esnek most!


Szülésznőnek külön köszönöm! <3


Ez nekem teljesen olyan,mint egy abortusz :( és rossz belegondolni, hogy évekig vártunk, küszködtünk,most meg abortusz lesz a vége :( Tudom, ez így nagyon "sarkas" de ez jár a fejemben :(

2014. szept. 8. 14:42
 9/66 anonim ***** válasza:
78%
Igen, és éppen ezért írtam, hogy kérhetsz ehhez a döntésedhez pszichológustól is segítséget (mármint nem az effektív döntéshez, sokkal inkább a feldolgozásához). Nagyon jól tudnak támogatni, és sok kismamát segítettek már ki ebből a katyvaszból nálunk is. Hidd el, sötétnek tűnik most az egész, de ha kellően átrágod magad rajta, és hagysz időt is mellé, tisztulni fog. Nagyon nagy blődségnek hangzik, amit írok, de így van, a tapasztalat azt mutatja, hogy általában már a szülésre túljutnak ezen a kismamák. :)
2014. szept. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
100%
Borzasztó lehet ez a helyzet, így kívülállóként inkább a két egészséges pici mellett döntenék ...
2014. szept. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!