Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Öröm, de belehalok? Hogy...

Öröm, de belehalok? Hogy lehet ezt túlélni?

Figyelt kérdés

Sok éves próbálkozás után a lombikprogramnak köszönhetően kisbabákat várok.

3 embriót ültettek be, meg is tapadt mind a három, de az orvosom magzati redukciót javasol, hogy kettő babát biztonságosan ki tudjak hordani. Valószínűleg az ikerterhesség miatt így is koraszülés lesz a vége, de ha mindhárom baba marad, akkor esélyes, hogy túl korán jönnek a világra és a koraszülöttség, mint tudjuk sok-sok mindent hozhat magával (agyvérzés,vakság stb...)


Azt mondta az orvosom, hogy nem nekem kell választani, hanem ők döntenek majd a magzatok elhelyezkedésétől, méretétől függően.


Ha nem vállalom, esélyes, hogy lesz 3 ici-pici (esetleg beteg) babám.

Ha vállalom, esélyes, hogy a 35-36. hétig ki tudom hordani a 2 megmaradt kicsit, és jó eséllyel kutya bajuk sem lesz.


A józan ész tudom mit mondana és én is azt tanácsolnám másoknak, de így ebben a szituációban lenni....belepusztulok :(


2014. szept. 8. 14:32
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
81%

Szia!

A parod mit szol?! Mindenkepp mondd el neki is amiket ide leirtal!

En is azt mondom inkabb 2 egeszseges,mint... nagyon sajnalom :(

Napokon belul tul leszel rajta es honapokon belul feldolgozod,biztos vagyok benne!!

Azert.. gratulalok a sikeres beulteteshez! Erot es egeszseget nektek!

25hkm

2014. szept. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 anonim ***** válasza:
23%

én vállalnám a 3-at !!!


egy mert bíznék magamban hogy ki tudom őket hordani

2. mert régóta vártam rájuk és az egészet elrontanáhogy az egyiküket elvetessem

3. mert van egy ismerősöm aki 2 gyereket szült, egyiket 32 hetesen, másikat 33 hetesen, épp hogy 1.5 kg körül voltak a babák,de teljesen egészségesek...persze nagyon nehéz lehetett a kórházban töltött idő, míg várták hogy haza engedjék végre a piciket, de végül minden jól alakult...szerintem 33 hétig te is el tudnád vinni a terhességet..

2014. szept. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 anonim ***** válasza:
43%
es ha egy magzatot elvesznek akkor mi a garancia hogy ezzel nem serül a masik kettö pici.. nekem ez fura lenne. Gondolom a kockazatban az is benne van hogy akkor mind a 3-an elmennek, vagy nem tudom. En nem lombikos voltam de en ugy vagyok vele hogy amit a termeszet adott azt ö is rendezze el. Vannak olyan nök akik 5-ös ikreket szült es megsem lett a babaknak semmi baja. De van olyan is aki ikreket szült es az egyik babanak baja van. Szerintem ez nagyon sok mindentöl függ es ha belegondolsz mar az is csoda hogy 3 megfogant. Akkor minek tennel ellene?en nem befolyasolni szeretnelek de ha a termeszet igy adta valaszul akkor en bevallalnam a 3 babat akarmi is törtenjen hiszen isten akarata volt reszben.
2014. szept. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 anonim ***** válasza:
84%
Kedves utolsó, tudod meddig megy egy trigemini terhesség általában? A 28. hétig. Azt totál elfogadom, hogy te megtartanád, de a bízok a testemben, meg a szerintem eddig-addig lehet kihordani olyan felelőtlen hozzászólás. Nem láttam még 33. hétig vitt trigemini terhességet (igaz, 30. hétig vitt négyes ikreket igen, de hozzá kell tenni, hogy ha gemini ikrek 1500 grammal születnek a 32. héten, akkor ez trigemininél olyan 1000 gramm körül várható - jó esetben).
2014. szept. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:
29%
inkabb vallalnam hogy 15-20hetesen sajat magam befekszek megfigyelesre hogy a 3 babanak ne legyen baja. En nem vetetnem el hamar egyszer igy sikerült. Szerintem vallalni kell a felelösseget es igenis hinni magadban hogy sikerül!
2014. szept. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 anonim ***** válasza:
0%
Nem ertem hogy miert 3-at ültetnek be a dokik, vagy 2-t vagy nem tudom. Nem ertek hozza de ha benne van a pakliban hogy mindegyik megfogan akkor meg most kap a fejehez a doki hogy akkor vegyünk el belöle 1-et.inkabb mindig 1-et kene beültetni es ennyi. vagy sikerül vagy nem.
2014. szept. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj bele, három fele kellene folyamatosan figyelned, sokkal kevesebb törődés jutna 1-1 babának. Kettővel is pont elég nehéz lesz, de az még pont jó. Főleg ha a 3 közül egy beteg is lenne, a többieknek mi maradna, egy roncs anyuka idővel. Nyugtasd meg magadat, hogy a kicsik érdekében történik a dolog, hiszen abba is bele lehet hallni, amikor nem tudsz kellő figyelmet fordítani a gyerekekre, mert túl sokan vannak, mind egyszerre beszél hozzád, és mindegyik egy egész anyát akar magának nem egy felet vagy harmadot.
2014. szept. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 anonim ***** válasza:
100%
Ezt általában egyébként nem is vállalni kell, sokkal inkább lemondani róla, azaz alapvetően bentfekvőek az ilyen kismamák a 20. héttől
2014. szept. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 anonim ***** válasza:
13%
Ha az ikerterhesseg ennyire veszelyes es a doki direktbe 3-at ültetett be akkor miert nem 2picit vesz el hogy az az egy egeszseges legyen tutira. Csak ezzel az a gond hogy az az egynek is lehet baja akar születesnel is hiszen barmi megeshet. En istenfelö vagyok es tuti az jutna eszembe hogy ha belementem abba hogy egyet elvegyenek akkor mi van ha az isten azzal büntet engem hogy mindketten betegek lesznek??! lehet en vagyok ennyire paras de en felnek. Inkabb a termeszet rendje szerint elnek hamar egyszer lombik programot vallaltam. Gondoljatok bele, ök mar berendezkedtek es ha orvosilag nem indokolt (nincs rossz helyen stb) es mind3 jol fejlödik akkor miert is kene elveteti 1-et?
2014. szept. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 anonim ***** válasza:
0%
Ez kb olyan mintha azt mondana a doki hogy szülesben minden 30. nö belehal es akkor inkabb ne is legyen terhes senki.Tudom szar a pelda de talan erthetö. Csodak vannak es szerintem ez a 3 baba is csoda. Es ha nem is lenne egeszseges a baba akkor is termeszet rendje szerint törtent minden hiszen ha nem igy lenne akkor meg se fogantak volna.
2014. szept. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!