Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Öröm, de belehalok? Hogy...

Öröm, de belehalok? Hogy lehet ezt túlélni?

Figyelt kérdés

Sok éves próbálkozás után a lombikprogramnak köszönhetően kisbabákat várok.

3 embriót ültettek be, meg is tapadt mind a három, de az orvosom magzati redukciót javasol, hogy kettő babát biztonságosan ki tudjak hordani. Valószínűleg az ikerterhesség miatt így is koraszülés lesz a vége, de ha mindhárom baba marad, akkor esélyes, hogy túl korán jönnek a világra és a koraszülöttség, mint tudjuk sok-sok mindent hozhat magával (agyvérzés,vakság stb...)


Azt mondta az orvosom, hogy nem nekem kell választani, hanem ők döntenek majd a magzatok elhelyezkedésétől, méretétől függően.


Ha nem vállalom, esélyes, hogy lesz 3 ici-pici (esetleg beteg) babám.

Ha vállalom, esélyes, hogy a 35-36. hétig ki tudom hordani a 2 megmaradt kicsit, és jó eséllyel kutya bajuk sem lesz.


A józan ész tudom mit mondana és én is azt tanácsolnám másoknak, de így ebben a szituációban lenni....belepusztulok :(


2014. szept. 8. 14:32
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy most, de egyben gratulálok is, mert sikeres volt a lombik és édesanya leszel.

Én az én eszemmel és tapasztalatommal rábíznám magam az orvosok döntésére, és nehezen is, de elfogadnám a leendő gyermekeim érdekében, hogy egyik testvérkéjüktől most búcsúzni kell. Kislányom egyke babaként lett koraszülött. Soha senkinek, még a legjobban utált ellenségemnek sem kívánom, hogy belülről lásson egy PIC részleget. 2 babával jó eséllyel indultok az egészséges élet felé, 3 babával ez már nagyon necces. Itt több az esély arra, hogy egyikük (vagy mindegyikük) beteg lesz.

2014. szept. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 anonim ***** válasza:
59%
Kedves Kérdező, az orvosodra hallgass a szakmai érvekben (bár talán ezt mondanom sem kell).
2014. szept. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 anonim ***** válasza:
Halgass a szivedre! Az a legjobb megoldas barmi is az.
2014. szept. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 anonim ***** válasza:
0%
Aludj még rá egyet, én tényleg nem tudom, mit tennék. Ez nagyon szépen hangzik, hogy egy megy, de kettő marad és lesz két egészséges babád. Csak nem tudom, honnan tudják ezt a válaszolók. valaki itt tud garantálni két egészséges babát? Nyilván tudni szeretném, konkrétan hogy zajlik az eljárás, mennyire veszélyes a két szerencsésebbikre stb. Jaj, nagyon nem irigyellek. A férjed mit mond, mégis csak ő a higgadt fejű férfi. :)
2014. szept. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 anonim ***** válasza:
0%
Azért aki javasolta, hogy 3-at ültessenek be, nagyon jól tudta, hogy mindhárom megtapadhat. Nem értem, eleve így gondolta, hogy javasol majd egy redukciót. :(
2014. szept. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 anonim ***** válasza:
0%

13-as válaszolónak :



akik 33 hetsen születtek nem ikrek voltak, csak tesók, ...anyuka magas vérnyomása miatt született mindkettő ilyen hamar császárral ....


amúgy a 32 hét körül még a 3-as ikrek sincsenek súlylemaradásban, hisz akkor még van helyük oda bent terjeszkedni...a súlylemaradás amúgy meg később kezdődik....kb ilyen tájon indul el.....


én csak azt tudom leírni én mit tennék, a kérdező úgy is saját akaratából, érzéséből fog ...

2014. szept. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 anonim ***** válasza:

[link]


amúgy meg ajánlom figyelmetekbe hány 3-as ikres anyuka van akik egészséges babákat hordtak ki, rossz mindig történhet, egy babánál is ....


én más orvossal is beszélnék erről

2014. szept. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 anonim ***** válasza:

Egyik kollégámnak kb másfél éve születtek hármasikrei lombikból. Teljesen jól vannak - hát a szülők keveset alszanak, de ez a legnagyobb gondjuk :)


Illetve ismerek olyat, aki már felnőtt és ilyen trió tagja. Ő volt elvileg a leggyengébb magzat, most épp az orvosit végzi. Az egyik tesója modellkedik (fiúk mind), mellette államigazgatásira jár, a harmadik is dolgozik, de az már az én memóriámat minősíti, hogy elfelejtettem, mit :(

2014. szept. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 anonim ***** válasza:

Én valószínűleg megkérdeznék még egy orvost (vagy kettőt). Próbálnék olyan dokit keresni, akinek a többes terhességek kifejezetten a szakterülete (tudok is egy ilyet, de nem vagyok benne biztos, hogy iker terhességekre szakosodott, vagy többes iker terhességekre).

Volt egy nő, akiről rengeteget írtak. Lombikkal 8-as ikreket szült. Bele sem merek gondolni, hogy mennyit ültethettek be neki....nem is értem hogy engedhették ezt.

Együtt érzek veled, borzalmas lehet ilyen helyzetben dönteni. :( Sok erőt, és kitartást kívánok nektek!


23 h km

2014. szept. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 anonim ***** válasza:
2014. szept. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!