Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Második (többedik) babátokkal...

Második (többedik) babátokkal terminusban járó Kismamák Ti nem féltek a szüléstől? Hogy vagytok?

Figyelt kérdés
Èn 36. Hétben járok kislányommal, kisfiam 2,5 éves. Sokkal jobban be vagyok tojva a második szüléstöl mint az elsővel. Mikor, hogyan fog kezdődni, jobban vagy rosszabbul viselem majd a fájdalmat, gyorsabb lesz-e, minden rendben lesz-e közben... Kisfiammal csak szimplán izgatott voltam, de most aggódok és félek töle... Ti hogy vagytok ezzel?
2014. szept. 10. 14:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok vele. :) Most valahogy sokkal jobban izgulok.

Szintén 36. héten vagyok, kisfiam 4,5 éves. Ő császármetszéssel született farfekvés miatt, úgyhogy "könnyen ment" a szülés része. Mondjuk akkor meg azon aggódtam, hogy jaj csak befordul-e még a végére, mert nagyon tartottam a császártól. De valahogy mégsem izgultam annyira.

Most sokkal jobban tartok az egésztől. Lánykám befordult, meg el is telt azóta elég idő, úgyhogy a hüvelyi szüléssel fogok próbálkozni első menetben. És tök félek, hogy mi lesz, sikerül-e, ha igen, akkor minden gond nélkül, milyen lesz ha elkezdődik, itthon lesz-e a férjem stb. Szóval nem tudom, most sokkal jobban para vagyok.

2014. szept. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én igyekszem nem rágondolni. Így voltam a kisfiammal is, próbáltam nem a szülésre koncentrálni, úgy kezeltem hogy majd lesz ami lesz, túléljük és kész.

Most nehezebb így gondolni rá mert már tudom hogy milyen.

Amúgy 34 hetes kismama vagyok, kislányt várunk, kisfiam 1.5 éves.

Első szülésem 3 órás volt dupla adag oxi után, oxi előtt semmi bajom nem volt, nem vajúdtam fél napokat.

Most félek, hogy nem fogom ennyivel megúszni, félek hogy alvás közben folyik el a magzatvíz, félek hogy mikor is fog mindez bekövetkezni mert a kisfiam miatt sem mindegy, izgulok hogy gyors tudjak majd hívni valakit hozzá, hogy ne éjszaka kelljen őt itt hagynom stb...

DE, nem gondolok rá, vagyis igyekszem nem ezekre gondolni.

2014. szept. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is 2,5 éves a nagyobbik gyerkőc, most 38 hetes terhes vagyok. Én inkább már várom a szülést, most valahogy az utána következő hetek/hónapok miatt vagyok ideges, hogy hogyan fogadja majd a nagylányom a hugit.. A szülésen valahogy csak túl leszek :)
2014. szept. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a vàlaszokat, akkor reméljük a legjobbakat! ;) Mindenkinek szép és problémamentes szülèst kîvànok! :)
2014. szept. 11. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!