Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A folsavat csak 7hétben...

A folsavat csak 7hétben kezdtem el szedni! Egyálltalán van értelme ilyenkor elkezdeni vagy már késő? Nem tervezett baba volt! Ráadásul dohányoztam és alkoholt is fogyasztottam mire kiderült, hogy terhes vagyok!

Figyelt kérdés

Ezt olvastam:

A fejlődési rendellenességek a magzati élet első nyolc hetében alakulnak ki. Sajnos éppen ebben az időszakban nem kapja meg a gyermek a kellő védelmet, hiszen az anya sokszor nem is biztos még a terhességben. A terhesgondozás általában a hat-nyolcadik héten kezdődik. Az igazság az, hogy ilyenkor már késő: a nyolcadik hétre a magzat minden szerve kialakul, ettől az időtől fogva kevésbé érzékeny a környezeti hatásokra.


2010. jan. 18. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Kezd el nyugodtan,és szedjél terhes vitamint is.A folsavat szedheted a 12.hétig,a vitamint végig.Szerintem nem árt még a babának a cigi és az alkohol,de azért most már ne szivd.23 hetes kismami
2010. jan. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, én nem szedtem folsavat, mert elvileg nem lehettem volna terhes és nem tudtam, hogy mégis az vagyok a 10. héten derült ki. A kisfiamnak semmi baja, gyönyörű egészséges. Sok egészséget és boldogságot!
2010. jan. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

az 1.babámmal 6hetesen kezdtem el szedni az elevitet.akkor derült ki.szinte végig szedtem.és makk egészséges majdnem 15hónapos fiúcska szuszog az ágyban :-)

most a 2.baba tervezett volt,úgyhogy már a próbálkozás hónapja előtt elkezdtem szedni a vitamint.

Úgyhogy SZEDD!!!

2010. jan. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A folsavat nem késő elkezdeni, ahogy az első írta: 12 hetes korig.

És terhesvitamint is szedj, azt végig + a szoptatás alatt is.

Sokan cigizünk, míg nem tudtunk a terhességről, általában nincs gond ebből, nyugi :) Az a lényeg, hogy most már a babára koncentrálj és az egészségetekre :)

Boldog babavárást!

2010. jan. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jó lett volna elkezdeni a terhesség előtt egy hónappal már, ert nyitott gerinc ellen csak így hat. Viszont most is hasznos más okokból, úgyhogy csak használsz vele, ha a 12. hét végéig szeded.
2010. jan. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!