Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti hüvelygomba...

Terhesség alatti hüvelygomba árthat a babának?

Figyelt kérdés
14 hetes vagyok!Egész életemben sokat kínlódtam hüvelygombával!A múlthéten megint kijött!Azonnal rohantam a dokihoz!Írt fel Canesten G-t!Elhasználtam!De semmilyen változás nem történt!Dokim viszont majd csak jövő hét hétfőn lesz!Lehet addig valami baja a babámnak?Vagy keressek azonnal egy dokit??????Tisztára pánikban vagyok!!!
2010. jan. 19. 12:18
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Semmi, a baba nagyon védve van. Kapsz valami erősebbet, talán az majd segít. A kismamák fele biztosan átesik egy-két gombafertőzésen, ez sajna a terhesség "velejárója".
2010. jan. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia

1-2 infó amit gyorsba találtam

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


Drága Doktor Úr/Nő!


Az lenne a kérdésem hogy jelenthet veszélyt vagy akármilyen bajt a babának ha a terhesség alatt kialakul a hüvely gomba?


Kedves Hölgyem!


A hövelygomba, vagy bakteriális fertőzés minden esetben kezelést igényel, hogy ne okozzon felszálló fertőzést. Ezért panaszok esetén orvosi kontrollra van szükség, hogy a megfelelő készítménnyel kezeljék.

2010. jan. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat!
2010. jan. 19. 12:47
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenféle ferrőzést ki kell kezelni, mert ha felszáll, akkor megfertőzheti a burkot, a magzatvizet, koraszülést is okozhat, illetve lehetetlenné teheti a hüvelyi szülést a baba fertőződésveszélye miatt.


Azonnal nem kell másik doki, a jövő hétfő nem a világ vége, azonban kezeletlenül nem szabad hagyni. Esetleg addig még egy Canesten-kúrával megpróbálkozhatsz, vagy kérdezd meg a gyógyszerészt, hogy milyen recept nélküli szert javasol hüvelygombára, ami tényleg hat is. Általában képben szoktak lenni, és nagyon segítőkészek. (Azzal meg nem kell törődni, hogy ki áll a hátad mögött fülelve.:-)

2010. jan. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy!Köszönöm!Most jövök a gyógyszertárból!A patikus nénit gyerekkorom óta ismerem és Ő borax-glicerint adott!Az mondta ez szuper!Kipróbálom,mert nem akarom,hogy bármi baj legyen!
2010. jan. 19. 13:26
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, ki kell kezelni! nekem 4 hetes terhesen jött ki, a dokim csak a Canestent engedte, semmi más kúpot. Egymás után 3 csomagot használtam el, vagyis 18 db-ot. Akkor végre elmúlt.

Azóta Ökonetes grapefruit magolaj cseppet szedek, és semmi gondom! Ez baci, vírus, és gombaölő szer.

21 hetes km

2010. jan. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nekem is most jött elő a hüvelygomba, 36 hetesen, én kaptam Klion hüvelytablettát, aztán még egy adag Canestent is. Mára elmúlt. Babádnak nem lesz baja, csak szülésnél nem jó, mert ott kaphat fertőzést. Sok sikert neked is!
2010. jan. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!