Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Házassági anyakönyvi kivonat...

Házassági anyakönyvi kivonat kell ha a személyi igazolványomban is az a név szerepel?

Figyelt kérdés

A Szent Imre kórházban fogok szülni most már remélem mivel ma betöltöttem a 35 hetet!

Mert ne kelljen már azzal is bajlódni hogy juj meg van e!

Hiszen a személyimben is az a név van amit a baba is kap!

Áprilisi a papír!


2014. szept. 16. 11:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem kell a házassági anyakönyvi kivonat! A személyidben nincs benne, hogy a gyereketek milyen nevet fog viselni születés után.
2014. szept. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Értem amit irsz!

De azt nem hogy ha a házassági anyakönyvi kivonat ,nincs ott akkor miért nem lehetne annélkül irni a nevét hiszen az apa neve is az ami az enyém és a baba is az lesz!!

2014. szept. 16. 11:59
 3/17 anonim ***** válasza:
0%

Mert azzal igazolod, hogy ki az apa. Ha nem vagytok házasok, akkor apasági nyilatkozatot kell tenni, pont ezen okból kifolyólag.

A magyar törvények szerint, ha egy házasságon belül gyermek születik (mindegy, hogy ki az apa), a férj nevét fogja kapni.

Tehát vagy házassági anyakönyvi kivonat, vagy pedig hivatalos apasági nyilatokozat kell.

És ha jól tudom, 3 hónapnál nem lehet régebbi a házassági anyakönyvi kivonat, de ebben nem vagyok biztos.

2014. szept. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%
Azért kell a házassági anyakönyvi kivonat, mert válás után is megtarthatod a férjezett nevedet, mégsem vagy házas. Ha nem vagy házas, akkor apasági kellene, hiába állítja az apuka, hogy az övé a gyerek.
2014. szept. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Istenem de mintha ott lenne hogy áprilisi a papír vagyis házasok vagyunk
2014. szept. 16. 12:20
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
Hiába háborogsz, akkor is kell. Anélkül a te nevedre kerül a baba.
2014. szept. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
De az , hogy házasok vagytok, csak az anyakönyvi kivonatban van! Ezen mit nem értesz meg?? Én is házas vagyok, a férjem neve is rajta van a személyimen, (bár én kötöjeles vagyok), mégse tudni abból, hogy házas vagyok,nem?? Ha valamilyen -né lennél, abból kiderül, hogy házas vagy, de attól még ezt nem igazolja a személyi. Értsd meg, hogy kell az anyakönyvi kivonat és kész.
2014. szept. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Értem de ha mégis itthon felejtjük a nagy izgalomba, nem értitek hogy én nevem is a párom neve ,leírom az igen ostobák kedvéért

Pl Nagy Gizi vagyok és a párom is az tehát Nagy Sándor ,akkor ugysem tudnak mást tenni csak beirják a babának mint név hogy Nagy Arnold mondjuk!

Nem ???????

Igen háborgok egy jogom van kettő meg ugy felidegesítenek az olyan hülyék mint ti!

Egyszerü kérdést tettem fel nem lehet normálisan válaszolni??hihetetlen!!

Témát lezártam és köszönöm a marhára hasznos válaszokat

2014. szept. 16. 14:22
 9/17 anonim ***** válasza:
75%
Magadon kívül itt mindenki TÉGED néz hülyének!! :D :D Mert egy egyszerű dolgot nem vagy képes megérteni. Attól, hogy te is Nagy vagy meg a férjed is, még k*rvára nem biztos, hogy házasok vagytok. De nem is érdekel, ha ennyire nem tudod felfogni a csepp agyaddal, akkor ne vidd el az anyakönyvi kivonatot és majd mehetsz vissza, és viheted be, mert anélkül a büdös életbe nem lesz igazolva, hogy házasok vagytok.
2014. szept. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
35%
Amúgy meg mindenki tök normálisan válaszolt, te vagy értetlen. Többen leírták, hogy EL KELL VINNI. Vagy csak olyan válasznak örültél volna, hogy NEM KELL? Akkor mi a sz*arért teszed fel a kérdést??? :)
2014. szept. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!