Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mondta valakinek az orvosa,...

Mondta valakinek az orvosa, hogy szülés után nem kell diétázni terhességi cukornál? Úgy tudtam 6 hétig kell.

Figyelt kérdés

2014. szept. 23. 16:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Én már szülés közben is két tábla Milkát nyomtam be az orvosom szeme láttára. Mondjuk ott a kalóriafelhasználás is megvolt hozzá.


De később súlytartási céllal visszatértem a diétához és ilyenre is ragyogóan működik.

2014. szept. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a diabetológus szakorvos, hogy szülés után már lehet lazítani a diétán, de ha visszatérek a sima étkezéshez, akkor készüljek fel rá, hogy szinte biztosan cukros leszek idősebb koromban. Ennek ellenére szülés után a kórházban cukordiétás menüt kaptam, bár abban jóval több ch volt, mint ami a diéta szerint megengedett. Én egyébként már a szülés után két órával győri édest majszoltam, majd meghaltam az édesért, és azóta szinte teljesen elhagytam a diétát. Remélem mire idősebb leszek, lesz már gyógymód a cukorbetegségre, mert így tuti az leszek. :-(
2014. szept. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a doki, hogy nem kell diétáznom, hiszen csak terhesen voltam cukros amúgy minden rendben van. Szülés után fél évvel volt egy kontrol cukros terhelés és jó lett.

De valóban van esélye annak aki terhességi cukros volt, hogy később cukros lesz. Hiszen, ha terhesség alatt az lett akkor később is lehet az.

2014. szept. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!