Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 25-30 hetes kismamik, ti...

25-30 hetes kismamik, ti mennyit hiztatok eddig? Hogy vagytok? Novoget a pocakotok?

Figyelt kérdés
En 27 hetes vagyok es jelenleg 6 kg-nal tartok ami szerintem eleg sok. Igaz a nadragjaim meg feljonnek ram de mell es pocak miatt semmi regi cuccom nem er be ami rossz erzes. TI megbaratkoztatok a felszedett kilokkal? Ti milyen iramban hiztok? Hogy alltok a picurnak valo bevasarlassal? Varjatok mar a szulest?:)

2014. szept. 27. 06:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is 27 hetes vagyok és én plusz 5kg-nál járok. Ez nem sok. Több helyre járok orvoshoz, nekem mindenhol azt mondják, hogy ez pont jó. :) Szerintem a Te 6 kg-od se sok.

Nekem második baba, az elsővel 26 kg-ot híztam, de még ez is lement. Most nem szeretnék ennyit hízni :D! Volt egy hirtelen hízásom 4 hét alatt 5 kg jött fel, akkor SOS szénhidrát diétára fogtak. Így lement 2 kg. A diétát még tartanom kell, de nem bánom, hogy így kordában tartják a hízásom.

Venni még nem vettem semmit. De már nagyon mennék, csak nem úgy jönnek össze a dolgok. Szerencsére a nagy és drága dolgok megvannak a lányomról. Pl: babakocsi, kiságy stb. Meg barátnőm januárban szült, egy csomó dolgot át akar adni majd nekünk.

A szülést annyiból várom, hogy magamhoz szoríthassam a fiamat. Viszont abból a szempontból nem várom, hogy tudom, hogy császár lesz! :(

És Te hogy állsz a dolgokkal? Vásárlás, előkészületek? Első baba? Fiú lány?

2014. szept. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Én holnap töltöm a 29.hetet:) Eddig 7kg-ot híztam. Különösebben nem viselt meg a hízás:) Nem látszik rajtam. "vagyis remélem külsős szemmel sem":D Mi már megvettünk mindent,kivéve az ágyneműhuzatokat,kádállvány és a baba higiéniai szereit,de abból a felét úgyis a védőnő vagy a gyerekorvos írja majd fel. Nekünk kislányunk lesz,és nagyon várom már a szülést!!:) Nem félek tőle,attól jobban,hogy nehogy valami komplikáció adódjon! Nekünk első baba:)

Kedves kérdező.. És veled mi a helyzet? :)

2014. szept. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Szia! Nekünk első baba lesz és kisfiú. Erik lesz a neve. Én is azért várom a szülést hogy végre a karomba lehessen a kisfiam. Én ha minden megy akkor természetesen szülök. A legutóbb észészrevették hogy a nyaka körül van a köldökzsinor. Egy kis örökmozgó remélem hogy még ki fog gabajodni. Te miért kell császárral szülj?
2014. szept. 27. 08:41
 4/14 A kérdező kommentje:
Kedves második! Én sem érzem magamon a kilokat de mégis rossz érzés felállni a mérlegre. :) a szüléstol én sem félek csak hogy minden rendben legyen és egészséges legyen.
2014. szept. 27. 08:44
 5/14 anonim ***** válasza:
9 éves koromban volt egy perforált vakbél műtétem. Az egész hasamat végig vágták, nagyon csúnya heg van ott. Lehetett volna az első szülésem hüvelyi, de mivel 41+3 hetesen se indult be még segítséggel sem így akkor megcsászároztak. Mivel így már 2 heg van a hasamon, a mostani orvosom nem kockáztatja meg a hüvelyi szülést! Annyiból azért nem bánom, hogy december 27-re vagyok kiírva (nem akartam karácsonykor bent lenni), de előbb meg lesz a császár, így karácsonyra már itthon leszünk. :)
2014. szept. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Minden jót kívánok neked es mindkettőtnek sok egészséget. :)
2014. szept. 27. 08:49
 7/14 anonim ***** válasza:
Köszönjük! Nektek is minden jót és nagyon könnyű szülést kívánok! :)
2014. szept. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönjük! :)
2014. szept. 27. 08:51
 9/14 anonim ***** válasza:
Én ugyan még csak 23+3 hetes terhes vagyok,de azért írok én is.Eddig 2 kiló jött fel rám,ami igazán meglep,mert elég hízékony vagyok,és hát elég nagy súllyal is kezdtem a terhességet(85 kg).A 20.hétig tudtam használni a rendes nadrágjaimat,aztán egyik napról a másikra hirtelen nőni kezdett a hasam,így egyik nap még kényelmes volt,másik nap már vennek kellett kismama nadrágot.Én még semmit nem vettem,mivel eddig takarta magát,így nem tudjuk a nemét.De talán jövő héten a 4D-n kiderül.Én várom már,hogy a karomban tarthassam,csak az utána lévő dolgok aggasztanak.Első baba lesz,és úgy érzem,hogy nem fogok tudni róla gondoskodni,annyira bonyolultnak hangzik minden.Pedig tervezett baba,és nagyon vártuk már,még is félek,hogy nem fog menni.
2014. szept. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Október 7-én lesz 2 éve h szültem, de azért leírnám az én esetemet is, mert példa arra, hogy akár gyorsan le is lehet adni a terhesség alatt felszedett plusz kilókat.

30.hét körül 14 kg plusznál jártam kb. Ezután pedig 9 hét alatt még 9 feljött! Összesen 23 kg-t híztam (amiből 10kg a baba és a terhességgel járó dolgok voltak). Ami meg rajtam volt, 13 kg, azt 7 hónap alatt mind leadtam. Nem igazán diétáztam és nem is mozogtam, csak a séták a babával. Egyedül persze a hasamon látszik változás, de az hatalmas volt 39 hetesen már.

Szóval nyugi. Könnyű szülést kívánok és makkegészséges babát, aztán a kilók majd lekopnak!:) Ha nem maguktól, akkor egy picit tenni kell érte.

2014. szept. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!