Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt hogyan ajánlot...

Terhesség alatt hogyan ajánlott feküdni, aludni? Háton, bal vagy jobb oldalon?

Figyelt kérdés
Veszélyeztetettként szigorú fekvés van előírva a 11. Héttől. Én háton tudok a leginkább, akkor kevésbé fáj a hasam. De ma hallottam, hogy háton nem ajánlott. Ti mit tudtok erről?
2014. okt. 1. 14:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Ahogy tudsz, később a baba úgyis meghatározza majd, hogy hogyan feküdj :)

Kitartás, és boldog babavárást.

2014. okt. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Nagyobb terhességnél háton nem ajánlott feküdni.

[link]

2014. okt. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Ahogy kényelmes.
2014. okt. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én annak idején megkérdeztem a nőgyógyászomat, mert én is csak háton vagy jobb oldalt bírtam aludni, de baloldalon (ahogy ajánlott) sehogy sem. Azt mondta,h azért nem ajánlják a jobboldali illetve háton fekvés, mert úgy a baba nyomhat egy nagy eret. De ha tényleg nyomja, azt érezni fogom (pl. szédülés), és magamtól helyzetet változtatok. Azt mondta, amíg kényelmes, bárhogy feküdhetek.
2014. okt. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én sem tudok bal oldalon aludni... :) Nekem hányingerem lesz úgy. Jobb oldalon fôként, esetleg háton alszom. :) Az elsô terhességemnél nem lett belôle baj, szerintem most sem lesz...
2014. okt. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én már háton sem tudok aludni, mert az asztmam miatt megterhelo és nem kapok levegőt. Bal és jobb oldalt szoktam máshogy nem tudok. KB félóránként pózt váltok mert ha kicsuszik a párna a pocak alól akkor olyan mintha logna lefelé és elkezd huzodni a bőr és fajdogal a hasam :)

Szóval inkább csak szenvedek :) Rég nem aludtam egy jót :)

28hkm

2014. okt. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kora terhességnél még nem annyira számít, ahogy bírsz pihenni, úgy helyezkedj. Amikor már nagyobb a baba, akkor a legideálisabb a bal oldal, mert a gerinc mellett jobb oldalon van egy ér, ami nagyon fontos a méh ellátása szempontjából, azt nem árt nem nyomni. Elég, ha csak egy kicsit bal oldalra dőlsz vagy a jobb csípőd alá teszel párnát, nem kell teljesen a bal oldalra dőlni. Én így a 35. héten már fél óránként fordulok egyik oldalamról a másikra, mert állandóan jelez a babám, hogy nyomom valahol. Hanyatt egyáltalán nem tudok aludni sem, pihenni sem már egy-két hónapja (gyomorsav, erős szívdobogás... miatt) Boldog babavárást, pihenj sokat:-)
2014. okt. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!