Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Második babás, vége felé járó...

Második babás, vége felé járó anyukák, ti is féltek?

Figyelt kérdés

Kisfiamat várva nem féltem, tudtam hogy fájni fog, biztos rossz lesz stb... de nem féltem.

Most hogy tudom mire számíthatok konkrétan rettegek a szüléstől és az utána lévő nehéz hetektől-hónapoktól.

Kisfiammal nagyon nem volt egyszerű elég sokáig, 4 hós koráig éjszaka is 2 óránként evett, totál zombi voltam, nagyon megviselt az egész testileg és lelkileg...

Félek hogy most is összeomlok majd, pedig nem tehetem meg mert itt van a 19 hós kisfiam.

Félek attól is hogy mit szól majd a tesóhoz stb...

38 hetes vagyok, ha lehetne még vagy 1 évig is képes lennék terhes lenni csak ne kelljen szülni és végig csinálni megint mindent az elejétől...

Ti is ennyire féltek?

Hozzátenném, hogy nagyon könnyű 3 órás szülésem volt oxival, annyi hogy borzalmasan fájt de amúgy elvileg nem panaszkodhatnék...


2014. okt. 6. 13:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Megértelek. Igaz, én majd csak januárban szülök, és 22 hónap lesz a fiam és a hugija között, de nekem is vannak félelmeim jócskán. Magától a szüléstől változatlanul nem félek, viszont ami utána következik, na attól igen. Az én pici fiam is nagyon nehéz baba volt, hasfájós-nem alvós, úgyhogy picit félek az első hónapoktól. Talán nem is annyira félelem ez, mint inkább drukk, hogy vajon jól fogom-e csinálni. De még így is sokkal nagyobb bennem a kíváncsiság, hogy milyen lesz egy kislány anyukájának is lenni a kisfiam után. Valamint szurkolok, hogy legyek fizikailag is nagyon erős a szülés után /a császárom másnapján már emelgettem és elláttam a 4 kiló feletti kisfiamat/, mert nem akarom éreztetni a fiammal, hogy bármi negatív változás történt: én ugyanaz az energikus anya vagyok, aki egyfolytában pörög-mókázik, és nem mellesleg megérkezett hozzánk egy csodálatos kislány. Valahogy így próbálok hozzáállni a jövőhöz.:-)
2014. okt. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia. Én ugyan ebben a cipőben járok. Rettegek a szüléstől pedig 2 óra alatt megszületett a kislányom 3 évvel ezelőtt. Október 23-ra vagyok kiírva. Hol fogsz szülni?
2014. okt. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sziasztok! En is ugyanebben a cipoben jarok! 39 hetet beoltottem, es rettegek a szulestol... Pedig nekem is viszonylag gyorsan, 6 ora altt megvolt az elso kisbabam, de rossz visszaemlekezni a fajdalomra. Most en is mindettol felek amiket felsoroltatok, sot attol is hogy hogyan mikor fog beindulni a masodik. En a Bpi Margit korhazban fogok szulni. Felek attol is hogy hogy lesz itthon ha hazahozzuk a picit, hogy fogadja a nagy, aki epp a dackorszak kellos kozepen van. :(
2014. okt. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

szervusz! :)

rettegek! :D még viszonylag messze a vége, 31 hetes vagyok. legjobban a varrástól tartok. mit hogy tartok.... beszarok,ha rágondolok!

lányomat nagyon gyorsan megszültem,nekem is kb. 3 óra volt, rettenetesen fájt,emlékszem, gázzal csillapították a fájdalmam,amit szintén megbántam,mert tök kába voltam tőle,nem maradt meg az első pillanat olyan boldognak,csak egy nagy tompa pacának. de utána a varrás olyan volt,mint a pokol. szó szerint hozzá sem értek,de olyan érzés volt,mintha tépnék a húsom. szó szerint üvöltöttem. így visszagondolva nagyon szégyellem magam,de egyszerűen nem bírtam ki. már gázt adtak a varráshoz is :(

a csecsemőkor szintén nem volt álom. 2 hetesen jött hasfájás,egész napos üvöltés,együtt sírtunk nonstop. aztán mikor ennek vége,kiderült,h. elég nehéz természetű is,soha egy percet nem volt el magában. nem nézelődött el mellettem a pihiszékben a pulton,amíg mosogattam, hiába beszéltem,énekeltem,magyaráztam. csak akkor tudtam valamire is haladni,amikor aludt. és azt itt hozzá is tenném,h. 20 percet aludt egyhuzamban. többet nem. aztán a fogai jöttek,már 4 hósan az első kettő. szóval az első év egy kínszenvedés volt. a mozgás beindulás hozta a nagyobb változásokat. mikor megtanult járni, 15 percem is volt a konyhában,míg ő kint kalamolt. de még most,h. 1,5 éves,nagyon sokat igényel. örökké húzna maga után,csak legyek ott,semmit nem kell csinálnom,csak álljak felette. úgyhogy remélem a hugi egy angyal lesz. mert ha olyan lesz,mint a nővére,akkor pokol kezdődik. ráadásul már most látom,mikor más gyerekekkel van,h. legtöbbször irigy, tipikusan "minden az enyém,hiába nincs rá szükségem,nem adom,sőt elv

2014. okt. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
elveszem,ha a tiéd,akkor is"-típus. szóval fel vagyok készülve,h. nem lesz egy leányálom az első év,még az is lehet időközben felkötöm magam :) de nagyon remélem,h. mire a kicsi is ilyen 1,5 év körüli lesz,mint most Flóra,addigra szépen összenőnek,eljátszanak majd egymással és nem a testvérgyilkosságot kell minden percben megakadályoznom :)
2014. okt. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, örülök hogy nem vagyok egyedül a félelmemmel. Igyekszem nem nagyon ráparázni, próbálom nyugtatni magam, vannak jó napok amikor nem is félek, aztán a következő nagy meg konkrétan rettegek és sírni tudnék, hogy én ezt nem akarom... :)

Zsófi, mintha én írtam volna a szövegedet... :) Én is gázzal szültem de a végén nem kértem mert az egyik szippantásnál rosszul lettem tőle és csak rárakott egy lapáttal a kínlódásra...

Kisfiam nekem is nagyon sokáig hasfájós volt, teljesen kikészültem az éjjel-nappal tartó sírásoktól, állandó tartogatástól, és ő sem volt el nagyon sokáig egyedül. Míg barátnőm feltakarította az egész lakás míg a kislánya a pihi székben ült, az én kisfiam egy 5 perces mosogatást nem volt hajlandó sírás nélkül végig nézni, hiába énekeltem neki és beszélgettem vele.

Félek, hogy a kislányunk is ilyen lesz.

Viszont engem is az vígasztal, hogy ha túl élem az első fél-1 évet, utána ezerszer könnyebb lesz majd a két gyerkőccel.

Én amúgy Pécsen fogok szülni.

Mindenkinek minden jót és könnyű szülést kívánok!!!

2014. okt. 7. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!