Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt valakinek már a terhesség...

Volt valakinek már a terhességet megelőzőleg is vísszere? (lábon) Hogy alakult utána?

Figyelt kérdés

2014. okt. 6. 14:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
Nem volt. egeszseges eletmodot folytatok nem dohanyzom, odafigyelek a taplalkozasomra es arra hogy mit eszek.
2014. okt. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
0%
es mozgok.
2014. okt. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Mozgok (versenyszerűen is mozogtam 18 éves koromig), azóta is rendszeresen futok, jógázok, nincs túlsúlyom, sőt, soha nem is volt, egyetlen szál cigi sem fordult meg a számban (asztmás vagyok), alkoholból csak a cidert szeretem iszonyú meleg nyári estén, várandósan összesen 8 kg-ot híztam, a szülés után 1 kg-val voltam több, mint előtte.


A visszértágulat viszont már 14 évesen is megvolt a lábamon, a kislányunk 25 éves koromban érkezett hozzánk, és mindezek ellenére a várandósság alatt rengeteget romlott a visszerem.


A férjem orvos, azt mondta, hogy ezeknek a kialakulása nagyon nagy részben genetika (látod, nálam már gyerekként megvolt...). Ez van.

2014. okt. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszi a vlaszod, bár semmi érdemlegeset nem írtál. Elég tájékozatlan lehetsz a témában, hisz az általad felsoroltaknak, SAJNOS semmi de semmi köze nincs a vísszérhajlamossághoz. Kicsit olvass útána a témának és útána válaszolj a kérdésekre, persze csak ha valami értelmeset hozzá is tudsz szólni.
2014. okt. 6. 14:32
 5/20 A kérdező kommentje:
Bocsi kedves utolsó, a válaszom az elsőhöz szólt. Így is el vagyok keseredve, és még jön egy ilyen válasz,pff.
2014. okt. 6. 14:33
 6/20 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló, még azt megkérdezhetem tőled, hogy csináltál valamit terhesség előtt is a lábaiddal? Én 2 szer kaptam szklerózis terápiát, de ismét kiújúlt, most meg babát tervezünk és nem tudom érdmes-e előtte megismételni vagy hagyjam inkább a szülés utánra.
2014. okt. 6. 14:36
 7/20 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi az a terápia, amiről írsz, hallani sem hallottam róla, és találat sincs rá google-ben, tehát erről nem tudok nyilatkozni.


Én egy érsebész barátunkkal konzultáltam, várandósan kompressziós harisnyát hordtam (szerencsére májusi a lányunk, igyekeztünk is nem a meleg hónapokra időzíteni az utolsó trimet, mert ez növeli a kockázatát a romlásnak), és ha összejön a második baba, akkor a vele való várandósság után megműttetem a visszereimet. Ezt látom az egyetlen hosszútávú megoldásnak.

2014. okt. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is:

Soha nem dohányoztam, nem ittam, sportoltam, egészségesen élek, és gyerekkorom óta visszeres a lábam!

Sajnos ezt örököltem. A nagymamámnak is ilyen, apunak is, a húgaimnak is.

Most 20 hetes vagyok, látom, hogy egy picit már romlott, de még nem vészes. Mondjuk nekem csak csúnya, soha nem fájtak még.

A védőnőm a suszter-sót ajánlotta, a héten tervezem megvenni.

2014. okt. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

elso valaszolo, koszonjuk, hogy megosztottad velunk, hogy te milyen tokeletes eletmodot folytatsz, kar hogy a visszeressegnek ehhez semi koze :)Ha nem vagy hajlamos ra, akkor lehetsz te akar alkoholista is, es szivhatsz napi 2 doboz cigit, akkor se leszel visszeres.


nekem is visszeres a bal labszaram mar gyerekkorom ota, en is sportolok, egeszsegesen elek amennyire lehet, de sajnos akiben megvan a genetikai hajlam, ha fejre allsz, akkor se tehetsz semmit ellene, max javitani lehet a helyzeten. En is aggodok, hogy a terhesseg cask ront majd a helyzeten, most vagyok 22 hetes.

Legjobb amit tehetunk, hogy ha megszuletett az osszes betervezett gyerek, akkor erdemes megmuttetni, rendbehozatni. Elotte nem erdemes, mert ha megint terhes leszek, megint elojonnek, cask kidobott penz :(

2014. okt. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Hozzáteszem, nekem két hosszú visszér van, jobb-és bal lábon egyaránt a térdárokban, és soha nem fáj, csak van. Kb. 10-15 cm-rel lett hosszabb terhesen, de jól követhető, nem ágazik el. Nem tudom, nálad mi a helyzet ilyen téren, az enyémet elvileg két pici vágással meg lehet majd oldani. Ha neked is hasonló, én még babázás előtt megoldanám.
2014. okt. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!