Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mit gondoltok azokról a...

Ti mit gondoltok azokról a párokról, akik fiatalon (18-19 évesen) vállalnak tudatosan gyereket?

Figyelt kérdés
Azokra gondolok, akik még a szüleikkel élnek, és/vagy még iskolában vannak, és szülői segítségre szorulnak még. Ti elítélnétek azt, aki így vállal gyereket/próbálkozik, hogy babás legyen?

2014. okt. 6. 17:12
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
buták. el.
2014. okt. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Ha még otthon élnek, nincs önálló, biztos keresetük, akkor ne vállaljanak gyereket. Nem elég megszülni, fel is kell nevelni a szülőknek. NEM a nagyszülőknek.
2014. okt. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"babás legyen"..istenem.... -.-"


Attól függ a szülök hogy állnak hozzá, milyen az anyagi helyzetük. Ismerek olyat akik vállalták fiatalon a gyermeket ( akarták is annak ellenére, hogy keresetük 0 ) ma már 2 éve külön mentek albérletbe. Összeszedték magukat!


Nem külső szemmel kell ezt nézni. Meg mindenkinek szive joga eldönteni, mikor szeretne. Ha itt is van ilyen kérdés mindenki mondja, hogy húú hát fiatal még stb. Szerintem nem hatja meg mivel ő döntése.


Igaz 22 vagyok és egy boldog anyuka, keresettel, félre tett pénzel. De én se a legjobban indultam és a párom se.

Igaz itthon vagyunk anyámék "nyakán" de fizetünk nekik mintha albérletbe lennénk, s összetart a család is.


Te/Ti külső szemmel nézitek akkor elitélitek mert, nem tudtok semmit anyagiakról. Na meg úgy gondolom a 18-19 már elég érett ahhoz ( bár nem mind.. ) hogy babát vállaljon. A többi a családra tartozik. Szerintem... :)

2014. okt. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon fiatalon szültem ( 18 előtt ) , mindig is vágytam babára, és fiatal anyuka akartam lenni, viszont védekeztünk mert nem volt olyan a helyzetünk , hogy babázzunk, de még is megtörtént a csoda..

Terhes lettem és semmi pénzért nem vettem volna el, nem bírtam volna .

Amikor meg született a baba még anyukáméknál laktunk, rengetegett segített , de mindent megpróbáltunk magunknak megoldani .

Már a lányom 4 éves és külön lakásban lakunk. Össze kaptuk magunkat.

Igaza van az előttem szólónak, csak külső szemmel látod.

Te kérdező mit gondolsz erről? Esetleg te is ilyen helyzetben vagy?

2014. okt. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én is hasonló helyzetben vagyok. 19 leszek nemsokára, a párom pedig 20. Anyukám kereken megmondta, hogy nagymama szeretne már lenni, és ha úgy döntenénk a párommal, hogy babát vállalunk most, akkor mindenben segítene. És én úgy állok hozzá, hogy ha addig várunk, hogy mindenünk meglegyen, akkor örökké várni fogunk.

Most nem akarok még próbálkozni, de azért jövő évtől jó lenne... Akkor már végeznénk az iskolával, mire megszületne (HA első hónapban összejönne, amit kétlek). És utána dolgozni mennénk mindketten. Szóval az biztos, hogy meg tudnánk oldani.

2014. okt. 6. 20:00
 6/8 anonim ***** válasza:

A két év munkaviszonyt szerintem érdemes kivárni.

Én idén fogok végezni a sulival, mindenképp ez a legfontosabb. Párom (24) és én is szeretnénk babát, de nem most, és ez csak is az anyagiak miatt. Sajnos szüleim nem olyan segítőkészek, mint másnál. Munkamániások, már azt akarják, hogy dolgozzak. Nehéz velük élni. Mindenképp kell külön lakás, albérlet, most párom velünk van, de nagyon nem bírja szüleimmel, szeretne elköltözni, munkát találni de.. nehéz...nekem is nehéz lesz. Semmi ismerősi köröm nincs, így sem vennének fel sehova, de ha még baba is lenne, el sem tudom képzelni :(

De ha lenne pár éves munkaviszonyom (ami azért már tapasztalat, jobban felveszik az embert) és egy saját kis kuckónk, akkor belevágnánk :)

Előtte azért még nem árt egy kis élettapasztalat, most még nem érzem azt, hogy "tanítsak" egy gyereket, nem igazán értek még ehhez, nem volt ismerősöm, akinél babázhattam. Előre helyezem azt is, hogy neki mire van szüksége. Jelenlegi helyzetemben minimum 4-5 évet várnék, nem csak az anyagiak miatt, magam miatt is.

20/N

2014. okt. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én személy szerint nagyon osztott érzelmekkel viszonyulok... Ismerek olyat, akinek hoppá becsúszott, két év múlva a gyereknek lelépett az apja - egyszerűen felelőtlenek voltak, és nem jött be. Másrészt egyetemen van olyan csoporttársam, aki 18 éves korában lebabázott, most 6 éves a nagyobb gyerek, összeházasodtak, boldogan élnek, közben elköltöztek a lány szüleitől, az apuka dolgozik, úgy élnek, hogy közben a csoporttársam iskolás 3 éve. Őt egy szinten irigylem, a kisfia várja haza minden este, láthatóan nagyon kiegyensúlyozott családjuk van, nagyon tisztelem őt, amiért ezt tudja így csinálni. A probléma ott van, hogy nagyon sokan maradnak a szüleik nyakán, ha már így alakult a dolog, és nem igyekeznek különösebben munkát szerezni/elköltözni/legalább nem a nagyszülőre testálni a gyereket... Ez szúrja a szemem. Egyébként nagyszülője válogatja, az én szüleimmel könnyű lenne együtt élni gyerekkel, de a nagyszüleimmel képtelenség volna.
2014. okt. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Röviden? Hülyék. A 20-as évek nem az ellésre vannak, hanem a karrier, kapcsolatok építésére valamint a tanulmányokra. Harminc fölött, biztos egzisztenciával, elegendő tapasztalattal kéne ebbe belevágni, nem 20, páne nem 10enéves fejjel. Mi lesz belőle? Szakít a pár, és a gyerek issza meg a levét. Egy gyerek nem áldás, hanem 20-25 évnyi pénzkiadás.
2020. febr. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!