Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8 hetesen cukorterhelés,...

8 hetesen cukorterhelés, tényleg korai?

Figyelt kérdés
Védőnőm elküldött, ma le is vették a vért, ittam cukrot. De szomszéd és a laboros szerint túl korai. De akkor miért küldött el? Volt már így valaki?
2014. okt. 7. 20:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Érdekes. Nálunk a 20-24. hét között van cukorterhelés, szerintem is korai a 8. héten.
2014. okt. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Bizonyos esetekbe indokolt a terhesség elején is terhelést csináltatni.
2014. okt. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
lehet akkor amiatt, mert vagyis így mondta a védőnő " nagyon magas a veszélyeztetettség" ?
2014. okt. 7. 20:57
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem is kellett menni a 8. héten, mert túlsúlyos vagyok. Hiába tökéletes volt a cukrom később megint kellett menni. Azoknak is szoktak hamarabb csinálni, ahol egy család több tagja is cukros.
2014. okt. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nálunk senki sem cukros, és nem vagyok túlsúlyos sem, 55 kg vagyok. Hát nem tudom, de lehet jobb ha az elején kiderül ha mégis baj van. Köszönöm :)
2014. okt. 7. 21:18
 6/10 anonim ***** válasza:
az jó,ha a baj kiderül az elején,de ilyen korai terhességben ritkán alakul ki cukorbetegség. cukros azért lesz valaki terhesen,mert ugye minden szempontból leterhelt a szerevezt, inzulint is többet kell termelni. de a 8. hétig még nincs ideje kialakulni ennek a túlterheltségnek. egyébként én túlsúlyos vagyok és nem kelltt mennem a 8. héten. most a 26. héten rossz lett az eredményem,de a napi itthoni mérések alkalmával tökéletes. szóval csalhat ez is...
2014. okt. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hmm, hát már nem értem. Lehet akkor lett 2 felesleges vérvétel. :(
2014. okt. 7. 22:00
 8/10 anonim ***** válasza:
24.héten van terheléses cukor.Nekem volt a terhesség elején is mert pcos van,szóval indokolt volt.
2014. okt. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem pont tegnap volt az első (16. hét), én is PCOS miatt metformint szedtem, leépítettük, és most ellenőrizték először.

A 26. héten ugyanúgy mennem kell a 'simára' is, mert addig romolat az érték.


A 8. hetet abszolút nem értem, főleg ha nincs indikáció..........

2014. okt. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én sem értem. Meg érkezett már az eredmény, és azon is minden jó.
2014. okt. 11. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!