Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21 éves 16 hetes kismama...

21 éves 16 hetes kismama vagyok! Kombinált tesztem Down-kór kockázata 1:150-hez pozitív lett. Valakivel előfordult már hasonló, hogy esetleg a pozitív szűrővizsgálat ellenére kiderült, hogy a baba teljesen egészséges?!

Figyelt kérdés

2014. okt. 12. 16:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
10%

Ha Downos babát születik, az sem tragédia.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


Itt többen nevelnek Down-os gyerekeket, ők talán tudnak segíteni.

A minap kezdtünk itt beszélgetni és sokan írtak, akiknek van tapasztalatuk Downos emberekkel.

2014. okt. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%
Nem kell riogatni a kérdezőt, hiszen még nem biztos, hogy Down-os a babája. ELég furcsa ez 21 évesen. Gondolom lesznek további vizsgálatok, nyaki redő mennyi volt? Ez minek az eredménye lett? Azért még ne vedd biztosra! Ha pedig beigazolódna, dönts saját belátásod szerint!
2014. okt. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Esetleg a magzatvíz vizsgálatot érdemes elvégeztetni az biztos választ ad. Lehet, hogy van vetélés kockázata, de nagyon kevés, ismerek többet akik megcsináltatták, utána pihentek és minden rendben volt, időben szültek. 1-et ismerek akinek elment a babája, de lehet nem is ettől, mert jóval a vizsgálat után történt és más gond is volt.

Amúgy persze abszolút lehet, hogy egészséges a babád!!!!! Csak ez egy olyan arány, hogy érdemes tovább vizsgálódni.

2014. okt. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem voltam kombinált teszten, de ez az eredmény azt jelenti, hogy ha most ebből az egy terhességből szülnél 150 gyereket, akkor abból egy lenne down-os. Tehát bőven van esély arra, hogy egészséges legyen.
2014. okt. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

NT(nyakiredő):2,50 mm

CRL(ülőmagasság):69,00 mm

Az ultrahang nem mutatott ki semmi elváltozást , szimplán annyi volt ami fontos lehet,hogy az orrcsont látszik, valamint , lepény a hátsó falon mélyen tapad , ez viszont a vérvizsgálat eredményét befolyásolhatja úgy tudom!

2014. okt. 12. 20:03
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ez elvileg elég jó. A 2,5 mm közelít ugyan a felső határhoz, de még normálisnak számít. Orrcsont szintén jó.

Ha semmiképp nem tartanátok meg beteg babát, érdemes lenne egy precízebb vizsgálatot csináltatni. Genetikai tanácsadáson voltatok? Ott mit mondtak?

2014. okt. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Bocs, még annyi, hogy a hasbaszúrós vizsgálatok vetélési kockázata 1-2 százalék, ez jóval magasabb arány, mint ami a down-ra kijött neked.
2014. okt. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Kedden megyek Pestre az I.Női Klinikára, genetikai ultrahangra és ott elvileg már meg tudják majd mondani,hogy mi is a helyzet!

Meg gondolom,hogy befolyásoló tényező,hogy a lepény hátsó falon mélyen tapad, mert ahogy megemelkedi a méh, ahogy nő, az jár egy kis belső vérzéssel, ami ugye bár kívülről nem látható és ez befolyásolhat némi értéket a vérvételi eredményeknél ami miatt előfordulhat ez az arány ami nekem lett .

2014. okt. 12. 20:25
 9/15 anonim válasza:
Szia! Nekem 1: 35 lett az eredményem a kombin.Magzatvízvétel lett csináltatva ,ami szinte biztosan megmutatja,hogy Downos -e a magzat.Nekem negatív lett,de azt a 4 hetet pokol volt kivárni.
2014. okt. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Sajnos a melyen tapado hatsfali placentanak nincs befolyasa a kombinalt tesztre.

De ettol az ertektol szulethet egeszseges babad.csak furcsa,hogy fiatal vagy es ilyen szam jott ki,mert altalaban ezt a becslest a kor elore haladta tudja ilyen iranyba befolyasolni,mert azt is ugye figyelembe veszik.

Remelem minden rendben lesz.drukkolok.

2014. okt. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!