Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek volt fogadott orvosa,...

Akinek volt fogadott orvosa, felkért szülésznőt is a szüléshez?

Figyelt kérdés
Miben segít a szülésznő? Mit csinál? A vajúdást teszi könyebbé?

2014. okt. 22. 11:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Első szülésnél csak fogadott dokim volt (a szülés végére ért oda). A szülésznőnek (kellett volna) segítenie elviselhetőbbé tenni a vajúdás hosszú óráit, nos ez nem sikerült neki, mivel majdnem egy nap alatt kétszer nézett rám. A második szülés alkalmával lesz fogadott szülésznőm és elvárom, hogy foglalkozzon is velem, meg azzal, hogy szenvedek.
2014. okt. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nekem csak szülésznőm lesz. Ha rendben megy a szülés, akkor az orvos nincs is ott, vagyis nincs is szükség rá, hogy ott legyen. A szülésznő tud érdemben segíteni a vajúdás idején. ha meg netán császárra kell vinni, akkor megcsinálja az ügyeletes.

(a barátnőm pl. úgy járt, hogy bement szülni, értesítették a fogadott orvosát, aki nem ért be a kórházba, csak órákkal később, amikor már megszületett a baba. És az orvos ennek ellenére, hogy ott se volt ELKÉRTE a barátnőméktől a pénzt!)

2014. okt. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem volt fogadott szülésznőm is, és egyáltalán nem bántam meg. 12 órát vajúdtam, éjszaka, ő végig velem volt, nagyon sokat segített.

Már előtte is, ha valami kételyem volt (kell-e már indulni a kórházba, stb.) bármikor hívhattam. Szülés után is rengeteget segített, megmutatta hogy csináljam helyesen a szoptatást, minden nap bejött többször is megnézni amíg a kórházban feküdtem.

2014. okt. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#2 - és oda is adták neki?
2014. okt. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Volt mindkettő. A fogadottat a doki ajánlotta, bár nekem voltak fenntartásaim a személyiségét illetően. Aztán este bementem, hogy akkor elfolyt a magzatvíz, itt vagyok. Szülésznőnek épp lejárt a műszakja. Egy-két óra után mondta, hogy ő korán kel reggel, mondjak gyorsan egy nevet, kit kérek helyette.


Az az én személyes mákom volt, hogy egy korábbi beszélgetésnél valaki ajánlott egy szülésznőt ott és tudtam nevet mondani. Vele jobban is jártam.


Az eredeti szülésznő bejött másnap, láthatóan várakozóan érdeklődött és mentegetőzött, hogy nem gondolta, hogy ilyen gyors lesz a lefolyása a szülésnek... Gondolom szeretett volna pénzt kapni. Beszélgettünk egy sort, én nem vettem elő borítékot, ő meg lassan rájött, hogy nincs kapás és elköszönt.


Az orvosom beért időben, utolsó 2-3 órában mellettem volt. Nekem kellett is, mert komplikációk adódtak, a végén már tízen tolongtak a szobába, hogy kiszedjék a babát. Ha ez nincs, akkor elméletileg a szülésznő is elég lett volna - gyakorlatilag az orvosom elég lelkiismeretes, ő levezette volna a problémamentes szülést is.


A last minute szülésznővel jól jártam, jó fej volt, sokat segített. Pénzt se ő, se az orvos nem kért, de kaptak, mert megérdemelték.

2014. okt. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Adtak neki valamennyit, nem a teljes összeget, de az orvos húzta a száját és megjegyezte, hogy nem ennyiben állapodtak ám meg.
2014. okt. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszi h írtatok.

Első baba lesz. Miben segít? Tanácsot ad vagy segít abban h elviselhetőbb lesz a vajúdás? Nem tudom h mi a feladta...

2014. okt. 22. 12:33
 8/8 anonim ***** válasza:
Masszíroz, pózt javasol, meg is vizsgálhat, hol tartotok, bíztat, és ha jó szülésznő, akkor szülés előtt sokat beszélgettetek, ismer és tudja, miről-mi a véleményed, milyen szülést szeretnél, mitől félsz, és ezekben próbál segíteni. A jó szülésznők ismerik az illóolajokat és a homeopátiát is. Szülés után sokan segítenek a szoptatásban is.
2014. okt. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!