Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális ha a védőnő úgy...

Normális ha a védőnő úgy megnyomkodja a hasamat, hogy az utána mindig fáj?

Figyelt kérdés

Ma is szanaszét nyomkodta és azóta szúr. Félek, hogy szegény babucit is bántja ezzel, rosszul vagyok ettől a nőtől. Hiába mondom neki, hogy fáj, ugyanúgy folytatja.



2008. aug. 12. 14:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Akkor nyomkodja mikor a szivhangot nézi? Az enyém olyan ovatosan nyúl mindíg a pocimhoz,hogy alig érzem. Hány hetes vagy?
2008. aug. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
35 hetes vagyok. Nem, mikor a szívhangot nézi az nem fáj. Mikor tapogatja, hogy hogy fekszik a baba, akkor megy át vadállatba. :(
2008. aug. 12. 15:09
 3/11 anonim ***** válasza:
Sajnos nincs ötletem... :/ Szerencsére az enyém tényleg nagyon tündéri csaj,és nagyon óvatos. Kitartás!
2008. aug. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szólj rá! Nem muszáj tűrnöd! Nem hiszem, hogy szükséges lenne, hogy fájásig nyomkodja a hasadat. Nálunk a védőnő nem nézi, hogy hogy fekszik a baba, csak a szívhangot hallgatja meg.
2008. aug. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerencsere a babanak semmi, de semmi baja nem lesz ettol.

De ettol fuggetlenul neked kellemetlen, sot faj!

Ezert mondd meg neki, h az orvosodra biznad a baba helyzetenek megiteleset, a szivhangot hallgassa meg, de a tapogatast hagyja az orvosra.

Nem kell mindent elturni. En nagyon haragszom a vedonokre, mert sokszor ostobabbak, mint a kezdo anyuka magatol.

2008. aug. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mindenképp szólj rá! Mi a fenét nyomkodja a hasad, és egyáltalán minek nézi, hogy hogy fekszik a baba? Az az orvosod, és az uh feladata, nem az övé! Én már lerugtam volna az biztos!

31 hetes kismama

2008. aug. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Sajnos külföldön vagyok és az orvosommal eddig még nem is találkoztam, csak a nevét tudom.

Ultrahang meg 2 volt és már nem is lesz, biztos azért az ő feladata...

De ha nektek nem nyomkodja otthon, akkor legközelebb megkérem, hogy ne is nyúljon hozzám. Ezek szerint nem olyan fontos.

Az a lényeg, hogy a babának ne legyen baja, mert utána agyonütöm, ha valami rosszat csinál. Annyira vigyázok mindig, hogy még csak hozzá se érjen semmi a hasamhoz...

2008. aug. 12. 17:23
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha jól sejtem, akkor a kérdező külföldön él és itt a baba fekvésének a megállapítása a "védőnő" feladata, ezért nyomkodja a hasát. (Nincs külön orvos a terhesgondozáson és nincs is már ultrahang a 20. hét után.) Annyiban tenném érthetővé a dolgot, hogy nem szó szerint védőnő az adott hölgy, nem az a funkciója csak, mint az otthoni védőnőnek, hanem ő tölti be a szülésznő szerepét is.

Ettől függetlenül tényleg nem normális, hogy ha túl fájdalmasan nyomkodja a pocakot. Nem hiszem, hogy a babának baja lesz emiatt, de tényleg kellemetlen lehet.

2008. aug. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az utolsó vagyok, egyszerre írtuk a kommentet majdnem... :-)

Majd írok neked privátban, annyit viszont itt hozzáteszek, hogy sajnos itt nem lesz sok lehetőséged arra, hogy megtiltsd neki a nyomkodást, illetve az neked nem lenne hasznos, mert tényleg tapogatnia kell ahhoz, hogy a gyerek fekvését meghatározza. És ezt nem lenne logikus megtiltani az otthoni rendszerre hivatkozva, illetve inkább már ne is hasonlítsd össze a kettőt, hiszen otthon erre van más módszer, itt viszont nincs. Maximum annyit kérhetsz tőle, hogy finomabban csinálja, ha lehet, illetve rákérdezhetsz az illetékeseknél, hogy válthatsz-e midwife-ot, igaz, ennek már nem sok értelme, mert szerintem hetek kérdése, amíg ez megtörténne, az meg már késő. Sokat már úgysem találkozol vele, hiszen szülni valószínűleg egy másiknál fogsz.

2008. aug. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nekem is allandoan erosen nyomkodja a doki a hasam mikor megyek vizsgalatra,es mar szolok neki h.faj o csak ennyit mond erre h.bocs,ugy latszik kulfoldon ez a divat,mert en is kulfoldon elek...te hol elsz kulfoldon?
2008. aug. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!