Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Várandósan nem tudok majd...

Várandósan nem tudok majd dolgozni (emelgetés miatt)?

Figyelt kérdés
Egy falusi kispostán dolgozom, ahol van napi 4-5 csomag, ami olyan 10-15 kg körüli. Ezeket kell ráemelnem a mérlegre, majd kb 10 méterre arrébb vinni. Úgy terveztem, hogy ameddig csak lehet, dolgozom majd szülés előtt. De a barátnőm, akinek már van gyereke, azt mondta terhesség alatt egyátalán nem lehet emelni, már az elején is veszélyes. Egyedül dolgozom a kispostán, így nincs senki akit megkérjek, hogy emelgesse helyettem.
2014. okt. 27. 08:41
 1/7 anonim ***** válasza:

A 10 kg nem olyan súly, ami ártana (akinek már van egy gyereke, az legalább ennyit emelget naponta többször is). Cipelni meg nem kell, szerezz egy kiskocsit és azzal tudod mozgatni.


Ha viszont orvosi okokoból nem emelhetsz, akkor úgyis kiír táppénzre.

2014. okt. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ahogy érzed. Nem ajánlott valóban az emelgetés, de csak te érzed, hogy milyen hatással van rád.

Én könyvraktárban dolgoztam, emelgettem jó pár könyvet, szerencsére nem lett bajom (persze a legnehezebbeket nem emeltem már az elején sem). Én a 6. hónapig emelgettem, utána elmentem táppénzre.

De ha úgy érzed, hogy nem megy, akkor írasd ki magad minél hamarabb!

2014. okt. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sajnos kell emelgetni (lépcső, küszöb), a 10 m után jöhet a kiskocsi.
2014. okt. 27. 08:52
 4/7 anonim ***** válasza:
NEkem is kellett pakolásznom terhesen. Az a 4-5 csomag neked nem fog gondot okozni, ne aggódj. Az a lényeg, hogy egyenes derékkal/háttal emelj. Akkor nem fogod megemelni magad, nem fog fájni a derekad.
2014. okt. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A kolléganőmmel 200-300 db dobozt emeltünk meg naponta 3x 8-30 kg közöttieket. 17 hetes volt amikor megtudtuk, hogy kisfia lesz. Túl is horda a 4 kilós csöppséget :)
2014. okt. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sokat segíthet az is, ha nem hajolásból, derékból emelsz, hanem guggolva vagy karból- ha volt már pl. becsípődve az ideg a hátadban, akkor tudod, hogy hogyan lehet úgy emelni, hogy az ne a hasadat/hátadat terhelje.

Karból simán fel lehet emelni egy nap 4-5 10 kg-os csomagot- ezen ne aggódj, ebből alapvetően nagy baj nem lehet.

Megpróbálhatod esetleg egy darabig a földön tolni, vagy valamilyen eszközzel (pl. vastagabb kötél stb. húzni)- a lépcsőn pedig kis kerekes emelős "kocsival" fokról fokra legörgetni szép lassan.

Így szinte minimális erőkifejtés kell.


Igaza van az előttem íróknak, ennyi súly nem számít extrém soknak- gondolj bele, hogy sokan kismamaként, váradósan gondozzák a nagyobb gyermeküket, aki akár 15 kg is lehet (életszerű egy 2-3 évesnél)- akit még időnként emelgetni kell.


Emelgetni valóban nem tanácsos, de itt inkább 25 kg+ feletti rendszeres pakolást kell érteni- a 4-5 csomag talán még nem számít ennek. Beszéld meg a szülész-nőgyógyász orvosoddal vagy a védőnővel- ők a szakemberek.

Sok múlik az alap fittségeden, esetleges hasi-vagy gerincbetegséged meglétén stb.


Minden jót- egy műtött gerincű kismama (aki szokott ekkora súlyt ésszel, karból emelni).

2014. okt. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A terhesseg nem betegseg. AKinak masik kisebb gyereke van, azt is emelgeti. 10-15kgtol semmi bajod nem lesz.
2014. okt. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!