Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ártalmas a magzatra a H1N1...

Ártalmas a magzatra a H1N1 vírus elleni védőoltás? Vagyis nem tudom eldönteni, hogy beoltassam magam vagy sem, és hallottam, hogy okozhat agyi károsodást, meg még sok minden mást. Mennyire van alapja ezeknek a hallomásoknak?

Figyelt kérdés
18 hetes terhes vagyok és fogalmam sincs, hogy hogy döntsek. A nőgyógyászom szerint oltassam be magam, de a családorvosom nem javasolja. Akkor hogy döntsem el????
2010. jan. 26. 12:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Keress rá a témában a H1N1-re, iszonyú sok kérdést fogsz találni. Szerencsére itt már lefutott a téma szezonja, remélem, nem indul újra. Én már nem tépem tovább a számat ez ügyben.
2010. jan. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
Sajnos, ezt csak te magad döntheted el. Nagyon sok vita zajlik erről a dologról. Én nem mertem beoltatni magam.
2010. jan. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%

A háziorvosom nekem sem javasolta. A körzetében én voltam az első kismama, akit beoltott. A nőgyógyászom azonban javasolta, sőt, a kórházban a folyosón is ki van írva nagy betűkkel, hogy minden kismama oltasson.


Én nem mertem megkockáztatni, hogy meghaljak a babámmal együtt, vagy itthagyjam őt 6 hónapra megszületve a férjemnek, mint ahogy most történt egy kismamával [link] Oltatott a családban mindenki: az összes nagyszülő, testvér, sógor és sógornő (aki mellesleg szintén terhes).


Mérlegelve az összes kockázatot arra jutottam, hogy bizonyíték a későbbi agykárosodásra nulla, a mostani esetleges halálra viszonyt több is van. Ez az én döntésem. 20 év múlva majd számonkérheti rajtam a fiam, hogy miért így döntöttem.

2010. jan. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
Nálam jobban senki nem volt ellene, sok orvos ismerősöm van és meggyőződésem volt hogy nem fogom beadatni sem magamnak terhesen sem a gyermekeimnek, aztán karácsony előtt mégis beadattam nekik is magamnak is akkor 24hetes terhes voltam.Tényleg nagyon lefuttatott téma (hál istennek)a csapból is ez folyt még mindig azt mondom hogy a sima influenzába is rengetegen meghalnak még sem oltatjuk minden évbe magunkat ellene én legalábbis még sosem adattam be és a családomba sem jellemző.Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie én így döntöttem és nem bántam meg.
2010. jan. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Hogy mennyire van alapja ezeknek a rémhíreknek, nem lehet tudni, hiszen nincs nagy tapasztalat arról, hogy mi lesz a babával fél év vagy egy év múlva. Én beoltattam magam 12 hetesen. Jobban féltem a vírustól mint a mellékhatásoktól, ugyanis hiába mondják millióan hogy nagyon fel van fújva a dolog,mégis tényként szerepel, hogy egyetlen influenza fajtában sem halt meg még ennyi kismama. Biztos, hogy veszélyes ránk nagyon. Te tudod, mi a jó döntés, minden esetre szerintem nem kell annyira félni az oltástól. Ez egy normál oltás. Ilyen alapon akár a bárányhimlő elleni oltástól is lehet baja a babának.
2010. jan. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%

Örök vita, de németországban már zajlik a bírósági tárgyalás, mert állítólag kiderült, direkt fertőzés volt, hgoy eladják a vakcinát.

Én nem oltattam be magam, és nem bántam meg, 35 hetes vagyok. Ha beoltatom magam,az bennem van, az már tuti. ha nem oltatom be magam , van esélyem rá, hogy el sem kapom, és ha el is kapom van esélyem rá, hogy könnyen megúszom.

2010. jan. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, véleményeket. Még nem tudom, hogy döntök, de féltem a babámat, magamat és a családomat is. Elég komoly döntést kell hoznunk és nem tudjuk, hogy helyes-e.

Köszönöm, még egyszer és mindenkinek kellemes napot. :*

2010. jan. 26. 14:12
 8/11 anonim ***** válasza:
52%
szentesete kerültem be a kislanyommal a korhazba akinek H1N1-je volt es lazgörcsöt kapott töle.17 hetes terhes voltam magas lazzal,izomfajdalommal,folyt az orrom tehat minden bajom volt.SEMMI gyogyszert nem szedtem be hanem "kifeküdtem".Hala Istennek mindannyian (a pocaklakom) tulveszeltük.En nem oltattam be magunkat.A furcsa az,hogy olyan kismamak haltak meg magyarban akik be voltak oltva!!!Nem erdekes?nem akarlak megijeszteni,de en nem javaslom.
2010. jan. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Na basszus, már megint elkezdődött ez az átkozott lepontozósdi. Hát érdemes itt válaszolni kedvesen, szépen, nem utasítva a másikat semmire, csak elmesélve, hogy mi miért döntöttünk úgy, ahogy? Hát tudjátok... :-((((


Tudjátok, mit? Én is lepontozok mindenkit!

2010. jan. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne mérgelődj ezen!Sajnos ez már mindig így van. Ha valakinek nem tettszik a véleményed ezt teszik. Na nem baj, ennyi örömük legyen.....
2010. jan. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!