Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek olyan...

Mi a véleményetek olyan szülőkről akik az osztrák gyes és családi pótlék és egyéb juttatásokra hivatkozva vállalnak be sok gyermeket?

Figyelt kérdés
Pl: anyuka életében nem dolgozott, de gyereket szül nyakra főre, azért, mert rengeteg pénzt kap az osztráktól, lejár a gyes jön a következő bébi, viszont jó anyagi körülmények látszólag.

2014. nov. 1. 19:44
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
67%
Majd megszűnik, mert nem fogják nézni az osztrákok, h fél Dunántúl onnan kapja a családit.
2014. nov. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Azt, hogy az ő dolguk !

Te kapsz gyest onnan?

2014. nov. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Nekem is ez a véleményem nem is értem mért fizet ide pénzt az osztrák, ha Magyarországon laknak itt élnek életvitelszerűen és nem Ausztriában. Nagy pénzekről van szó főleg 8 gyereknél.
2014. nov. 1. 19:52
 4/23 anonim ***** válasza:
Mért fàj ez neked?hülye egy felfogás azért 8 gyereket szülni. Amúgy màr 5 utàn az osztràkoknàl soha többet nem kell a nőnek dolgoznia. Tudom mert kint dolgoztam és a párom jelenleg is kint van.
2014. nov. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Amúgy gondolom apuka kint él és dolgozik azért kapnak kintről...
2014. nov. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Mert nyilván apuka osztrák cégnél van, oda fizet eü járalékot, adót, tehát teljesen jogosan kapja meg a gyest, nem kell lakcím hozzá, sőt, még adóvisszatérítést is kapnak a galád teremtések. Hidd el, nem egyszerű osztrak céghez bekerülni, nem pottyan az csak ölbe.

A 2-es voltam.

2014. nov. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Igaza van a kettesnek. Tényleg nem egyszerű.
2014. nov. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:

"Amúgy gondolom apuka kint él és dolgozik azért kapnak kintről..."


Jó, ez rendben.

De mikor már a 5. gyerekre jön a családi (ami ha jól tudom 50 ezer körül) és a kifizetett összeg már lassan eléri az apuka fizetését, szal az elvégzett tingli-tangli munkáért kétszer annyi pénzt kap(holott nem is termelt) akkor azért gáz van, főleg ha nem is ott költi el, plusz ugye nem egy-két esetről beszélünk....

Mi se örülnénk, ha a román munkás felvenné a minimálbért+családi adókedvezményt, mert arra van bejelentve, meg még havi 100 ezret, mert hát van bőven gyereke.

Közben meg nem is adózik meg semmi, csak viszi a 100 ezreket.

2014. nov. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Konkrétan tudod , hogy az az apuka akinek a családjáról írtál , hogy ő tingli-tangli melót végez, és mennyi a fizuja?

Úgy nagyjából van fogalmad arról mennyi az átlagbér ott a különböző szektorokban? A minimálbér 1300 tudtommal, az átlag, nem a csúcsszakmák, az inkább a 2000 környékén kereshető, és ezt lazán megkeresheti egy normális osztrák cégnél egy kőműves, lakatos pl, alap nyelvtudással, mármint hogy érti ami a melóhoz kell, tudja intézni a dolgokat. Plusz ugye a 13-14 havi. Magyar munkaadóknál soványabb a helyzet, ők úgy nyúznak le ahogy akarnak, a felét jó ha megkapod, nincs családi, mármint ha kiküldetésben vagy.Tehát magyar céghez, magyar bejelentéssel, magyar adózással, eü-vel, de így semmi nem jár neked Ausztriából. Olyankor van az amit írsz, hogy magyar minimálbérre jelentik be, és kézhez kapja az eurót, de magyar minimálbér nem egy paradicsom.

Átlagban nem mondanám tingli-tanglinak, inkább emberhez méltó körülmények a melóban, ahol nem akarják a tizedik bőrt lehúzni rólad, emberszámba vesznek, és szolgáltatásnak tekintik a melód, nem kegynek feléjük, tehát megkapod amit érsz. Ahogy írtam, nem egyszerű még kőművesnek sem normális osztrák melót szerezni, azt mondom, legtöbb esetben komoly meló, nyelvtanulás van mögötte, és fontos az ismeretség, de az csak akkor jó ha teszel si le valamit az asztalra.


2-es voltam.

2014. nov. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Mármint az átlag a 2000, nem a csúcsszakmák, azt fejelheted legalább egy ezressel még..ha nem kettővel.
2014. nov. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!