Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhességem 38. hetére a...

A terhességem 38. hetére a sógornőm családjával bejelentkezett hozzám vendégségbe 4 éjszakára. Nem durva ez egy kicsit?

Figyelt kérdés
Tekintve, hogy akár szülhetek is, és semmi kedvem idegenek előtt vajúdni, legszívesebben kategorikusan nemet mondanék neki. Másfelől azon aggódom, hogy túlreagálom a dolgot, és feleslegesen bántom meg őket.
2008. aug. 13. 17:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

hát én biztos megmondanám, hogy sajnos nem tudom vendégüllátni őket tekintettel az állapotomra. sértődjenek meg, ha ennyi eszük van.

ne fogadd őket.

2008. aug. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
semmi szükség plusz stresszre! én örülök, ha kettőnket (én+férjem) el tudom látni (főzés, mosás, vasalás, egyéb házimunkák), nemhogy még vendégeket is fogadjak!
2008. aug. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem nem reagálod túl. A 38. hétre lesz neked elég minden magaddal, a babával, és az előkészületekkel, nemhogy még vendégekkel is foglalkozzál.

És ha közben bekerülsz, mert jön a baba?

SZerintem mondd, hogy mivel akkor már tkp akármikor szülhetsz, ezért nem szeretnéd, ha pont akkor jönnének.

Nem szabadna, hogy ettől megbántódjon...

2008. aug. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy az egyben mondd meg neki, hogy NEM! Lehet, hogy megbántódik (bár ha kicsit is tekintettel lenne rád, akkor eszébe sem jutna most rádtukmálnia magát családostól), de a te nyugalmad most a legfontosabb!!!
2008. aug. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én se hagynám, hogy ide jöjjenek. Mondjuk én úgy vagyok vele, h a férjem rokonaival intézze el a férjem, én meg leszkanderozom a saját rokonaimmal :). Így kevesebb a sértődés
2008. aug. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
De elég durva! Bátran utasítsd őket vissza!
2008. aug. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
elég szomorú, hogy a sógornőd nincs rád tekintettel.Biztos nem engedném meg!Nem várhatja el tőled, hogy körbeugráld őket, miközben elég a magad dolga is.Most inkább pihenni kellene, nem pont őket "bámulni".Szerintem az ő részükről,részéről pofátlanság, ha ezt megtennék!Nincs egy olyan kismama sem, aki szívesen látna ilyenkor vendégeket, pláne több éjszakára.S ha ezen megsértődne..........
2008. aug. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Különbözőek vagyunk. Én is 38 hetes voltam, amikor a tesómék itt voltak. Előtte nagyon megijedtem a dologtól, de már nem lehetett visszacsinálni.

Most már nem bánom. Nem szolgáltatták ki magukat, tekintettel voltak rám. Viszont elterelték a figyelmemet egy kicsit, és ez jól esett így a vége felé, amikor annyit aggódik az ember. Este az ágyban maradt időm a babával és a férjemmel foglalkozni. Elfáradtam, de egy nappal azután, hogy elmentek, már szerettem volna, hogy megint itt legyen valaki. Szóval ha jó a viszonyotok, és te is jól vagy, miért ne? Persze nem hetekre gondolok én sem... Nem kell előttük vajúdnod, ebben biztos vagyok.

39 hetes kismama, még mindig "egyben"

2008. aug. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Sajnos nem mondanám, hogy túl jó a kapcsolatom a sógoromékkal, inkább közömbös. Ha a húgom jönne, talán ő nekem se fájna, de se a pár férfi, se a nő, sem pedig a 12 éves lányuk nem áll túl közel hozzám. Sőt, időnként kizárólag a férjem kedvéért viselem el őket.De mindegy is. A férjem bevállalta, hogy leredukálja az itt töltött napjaik számát. Egy 47 négyzetméteres lakásban szerintem két éjszaka is éppen elég megterhelő lesz három plusz emberrel, így is bútort kell tologatni.
2008. aug. 14. 07:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!