Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki hogy viseli/viselte a...

Ki hogy viseli/viselte a terhességet?

Figyelt kérdés
1 hete tudtam meg, hogy babát várok/várunk. Nagyon örülünk neki, bár én még nehezen fogom fel ezt a dolgot, igazából még el sem hiszem :) Kb. 5 hetes vagyok (utolsó mensimtől számítva), orvosnál még nem voltam, nem szeretnék korán menni. Azon kívül, hogy fáj a mellem, semmi más bajom nincs. Néha kis hányinger de nem vészes. Aki hányt, nála mikor jelentkezett? Kívánós sem vagyok, csak mint máskor. Viszont a hasam alja szúrkál naponta, ez normális?? Itt sok helyen olvastam, hogy ez teljesen jó, de szinte folyton érzem. Remélem ez nem jelent bajt. Valamint olyan kérdésem lenne még, hogy mi az , amit semmiképp ne egyek (pl olvastam a májat, halat, kávét). Kávézni szoktam és halat is fogyasztok, bár elég ritkán. Bármilyen tapasztalatra kiváncsi vagyok, légyszi osszátok meg velem :) Köszönöm.

2014. nov. 6. 19:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szia!Először is gratulálok!Én is nagyon nagyon fiatal terhes vagyok még csak 5+4es,de én a héten délutánonként vagyok nagyon rosszul.Este nem tudom eldönteni,hogy éhes vagyok,vagy hánynom kell.Komolyan,lehet viccesen hangzik,de nagyon nem vagyok jól.És fel vagyok fújódva,alul,felül jön a levegő.Cicim is a héten kezdett érzékeny lenni.Én 4+3kor voltam dokinál mert behívott,tudni akarta jó helyen van-e a baba.Jó helyen,akkor volt 3,6mm a petezsák,szép szabályos.A hasszurka teljesen normális,nekem már az el is múlt,magneb6-ot szedj rá.Nyers húst (halat se) és nyers tojást nem szabad enni,illetve tengeri halakat ne.Szerintem mást ehetsz,hisz nem szoptatsz még.Majd akkor kell vigyázni nagyon.Kávé reggel mehet egy pici,sok tejjel,vagy cappucino.Ennyi infóval tudtam szolgálni!Jó babavárást,remélem ez lesz életünk legszebb időszaka :)
2014. nov. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Kedves Első. Köszönöm a válaszod, ha gondolod beszélgethetnénk privátban is. Én 5+1 hetes vagyok :D Nekem is esténként van hányingerem, nagyon remélem, hogy nem fog átváltani reggelibe. Inkább este hányok, mint munkába menetel előtt :) Szedem a Femibion 800-at, de akkor elkezdem mellé a Magne B6ot is, mert nem túl kellemes ez a szurkálás. (bár szerencsére nem vészes, de érzem). Nyers dolgokat amúgy sem ennék soha, szóval akkor nem gáz. Kvt iszok reggel meg ebéd után néha, bár én tejet nem iszok egyáltalán , csak kókusztejet. Te lelkileg hogy viseled a dolgot? Úgy értem, hogy mi vágytunk rá, de most én mégis meg vagyok ijedve, bár már lassan 30 leszek, de mégis olyan fura, hogy nekem gyerekem lesz??? :) Férjem viszont nagyon boldog, remélem hamarosan én is fel tudom fogni, hogy mi is történik valójában :)
2014. nov. 6. 19:47
 3/15 anonim ***** válasza:

Szervusztok, újonc kismamik, nagyon izgatottak vagytok, ugye?:D Egy nagyon szép utazás vár rátok, ami inkább lelkileg szép, fizikálisan lehet nem annyira. Ha szerencsétek van, elkerül benneteket a sok nyavaja, de ha nem, akkor is arra kell gondolni, hogy max 40 hétig tart:D

Én második babámat várom-már végén vagyunk eléggé:D

Elsővel semmi bajom nem volt, most másodikkal annál inkább. De már csak a szent cél lebeg előttem:D

Talán még sokáig hihetetlen lesz, hogy egy kis élet fejlődik bennetek, de mikor majd elkezditek érezni a baba mozgásait, akkor már kézzelfoghatóbb, hihetőbb lesz, és persze csodálatos-na nem, mikor a bordáid között próbál rést ütni a pajzson, vagy mikor rátelepszik a hugyhólyagodra, de ezekért úgyse tudtok majd haragudni rá:D A testetek fizikális változásokon megy majd keresztül, amire inkább számítsatok, mint akkor sokkoljon le.

Sok sikert csajok!

33+2hkm

2014. nov. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:

Szia! Én most 7+2-es vagyok.Mi is örülünk a babócának,szerettünk volna már egy kistestvért 5 éves kisfiunknak.Sajnos nem tartozom azon szerencsések közé én sem,akik szinte semmit nem éreznek a terhességből.Reggeltől estig gyomorémelygés,hányinger,undorodom az ételektől,szagoktól.Csak reménykedem,hogy 12 hét után megszűnik ez az állapot és tényleg élvezhetem ezt az amúgy nagyon szép korszakot. Ja,azt nem is említettem,hogy egész nap tudnék aludni.

További sok szerencsét,jó babavárást kívánok!

2014. nov. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
En 11+2 hetes vagyok. A 6. hét közepétől vagyok rosszul, akkor olyan szintű undorom lett, hogy semmit nem bírtam enni. Plusz fémes-keserű savanyú szájízem lett, szinten borzasztó volt. Főleg este van hányingerem, esze szoktam hányni is. Először a hetedik heten hánytam. A hasam először gorcsolt, most szurkal. Elég sokat, es van hogy erősen. Kicsit en is aggódom, de nekem egy hét van mar csak a vízválasztóig :) Az undor egyébként csökkent es a szám íze is jobb mar. Valamikor a 9 heten lett jobb picit, de hányni még szoktam. Vérzett az orrom is illetve egyszer elajultam. A legborzasztóbb a puffadas. Állandóan fel vagyok puffadva es állandóan bofogok. :( persze nagy élmény, tegnap lattam a kis krumplit, mar volt labacskaja es azzal kalimpalt :)))
2014. nov. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ja kifelejtettem az alomkort es a szekrekedest. Ja es a gyomorsavat amitől néha aludni se tudok. Éjszaka általában négyszer ébredek pisilni. Azt hiszem azon szerencsések köze tartozok akin minden kijött :D
2014. nov. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Első babával nekem a fáradtságon és azon kívül, hogy a savam állandóan bántott, semmi bajom nem volt. Egyszer nem hánytam, nem szédültem semmi de semmi. Most 7 hetes vagyok most sincs semmi tünetem, nagyon ritkán feljön a savam, meg hát ugye a nagyobb mellett kicsit fáradt vagyok!
2014. nov. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Örülök ennek a kérdésnek és egyben megnyugodtam; én is délután-estefelé vagyok a legrosszabbul, pedig olvastam a szakirodalmat, hogy reggel """kell""". :D

Minden jót mindenkinek!

9+0

2014. nov. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Gratulálok a babához:)

Először is a hasszurka teljesen normális ebben az időszakban! Nekem hol a bal, hol a jobb oldalamon szurkált elég erősen! Megijedtem én is,de megnyugtattak,hogy nincs gond! Nekem a terhes tüneteim úgy a 6-7 hétben jelentkeztek és 14.hétig tartottak kb. Én sem voltam kívánós egészen úgy a 20-25.hétig:) Nem is híztam. Sőt a hányinger-hányás-rosszulétektől fogytam is az első trimeszterben 3 kg-ot. Tehát ha esetleg fogynál se ijedj meg:)

Hát én halat-penészes sajtokat-nyers húst-gombát és még sok mindent nem eszek:) Májat sem,de azt azért mert nem szeretem:) Tojást is lecsökkentettem kicsit! De egyébként mindent ugyanúgy csinálok,készítek el "ételeket" mint terhesség előtt,tehát drasztikus változás nincs!:)

Kávét én minden nap iszok 1 bögre nescafe-t..

Szerintem fontos,hogy kezdj el vitamint szedni! Én nem szedek terhes vitaminokat mert nekem nem jön be eme szintetikus bogyesz:) A FOLSAV nagyon fontos az első trimeszterben! Én 14.hétig szedtem Folsav+Vasat..

Most Kalcium+K+D , C+cink, és az elengedhetetlen Magnézium+B6 vitamint szedek! És sok-sok gyümölcs..

A 2.trimeszter nekem maga volt az álom:) Jó nappalok,jó éjszakák:) Tele voltam energiával:) Fel voltam pörögve:) Semmi rosszullét,jó közérzet és sorolhatnám:)

Aztán a 3.dik trimeszter sem rossz,csak elég sok tünetem van sajnos:( Már nehéz a pocakom:) sokat járok wc-re sajnos már kezdek jóslózni is..Az éjszakák hát azok borzalmasak!! Tényleg a végére picit érvényes az a szó,hogy már kezd "terhes lenni" a dolog..:)

De még mindig inkább ez mint az első 3hónap ami a rosszullétekkel telt el.. És nyugtat a tény,hogy lassan vége:)

De összességében nagyon jó "terhesnek lenni" a szó nem is helyes... Nagyon jó várandósnak lenni:) Élvezem minden nehézség ellenére:) Nagyon jó ez az állapot. Szerencsére problémamentes.. Élvezd ki ezt a pár hónapot mert azért hamar elmegy:)

Boldog babavárást:)


35 hetes kismama

2014. nov. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
szintén 5 hetes vagyok, a cicim megvan duzzadva, hasszurka, émelygés, gyomorsav, és derékfájdalom. Na és a munka hát alig bírom. 14 óra állás éjjel pedig alig bírok fent lenni. DE, mindezek ellenére kicsattanunk a boldogságtól.
2014. nov. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!