Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mikor mondtátok el a...

Ti mikor mondtátok el a leendő nagyszülőknek, hogy babát vártok? Mennyi alapja van annak, hogy 3 hónapig nem szokták elmondani, mikortól lehet már többé-kevésbé nyugodt szívvel közölni?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat olvastam a témáról, hogy melyik héten mi történik, és nagyon ijesztő, amiket írnak, mintha több lenne a vetélés, mint a megmaradt terhesség. Tényleg ilyen gyakori? Meddig van a legnagyobb esélye? Mert egyszer írják a 12 hetet, de máshol pont a 12. és 14. hét közötti időszakot nevezik meg kockázatosnak...

Első terhességem és nagyon várjuk a babát, de nagyon félek a vetéléstől, és nagyon megviselné a leendő nagyszülőket is, mert ők is nagyon szeretnének már unokát... Viszont, mivel terveztük a babát, elég régóta tudjuk, borzasztó nehéz titkolni és már csak a 12 hetet is kivárni...



2014. nov. 10. 11:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Subokban jönnek a vetélések általában, a leggyakoribb a 4-6., a 9-10. és a 12-14. héten, a 14. héttől fokozatosan csökken az esély. Mindketten orvosok vagyunk a férjemmel, én szülészeten dolgozom (nem szülészként, anesztesként), és sajnos sok-sok szörnyűséget láttunk már mindketten - mind a terhesség alatt, a 14. hét után IS sajnos, mind a megszületés után. Mi úgy álltunk a kérdéshez, hogy azokat avatjuk be, akikkel szemben nem éreznénk hülyén magunkat, ha egy vetélést kellene bejelenteni, a családunk nyilván ebbe a kategóriába tartozott, hiszen ahogyan a boldogságunkba, a szomorúságunkba is őket avatjuk be legszívesebben, de olyan szerencsések vagyunk, hogy van pár ilyen barátunk is. Ezek az emberek a 6. héttől tudták a lányunk érkezését, nagyon jó érzés volt megosztani velük.


A babonákban pedig nem hiszünk.


Egy tanács: köttesd ki a netet a terhességed idejére. :)


Gratulálok, és sok boldogságot. :)

2014. nov. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

14 hèt utan mondtuk el...

Èn vetèlès temàban dolgotam, a terhessèg vègèig van esèly hogy gond lesz...de ahogy haladsz eløre egyre csökken a első 6 hètben 50% 12hètig 40% 16hètig 30% utànna màr ez alà esik....26hètő pedig esetleg ha megszületik màr egyre jobbak az èletbenmaradàsi esèlyei....

2014. nov. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
10.héten mondtuk el, szerettünk volna várni a 12.hétig, csak már volt pocakom. :)
2014. nov. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Megcsináltam a tesztet 5 perc mulva tudta a párom és 10 perc mulva anyám és a testvérem is.

Szerintem ez a 3 hónap nem az ember legközelebbi családtagjaira vonatkozik.

2014. nov. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Négyszer szinte azonnal elmondtuk. A negyedik baba elment. Az ötödiket úgy 14 hetesen mondtuk el a szülőknek, két hét múlva meghalt a pocakomban. Ha még egyszer próbálkoznék (de nem), húznám amíg lehet. Szívesebben szenvednék egyedül. Hozzá teszem, attól hogy nem mertem a várandósság alatt örülni, még nem fájt kevésbé.
2014. nov. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindegyik választ; jobb tudni azért az esélyeket, számokat... Én csak a testvéremnek mondtam még el, mert valakinek muszáj volt; szülők előtt se kínos lenne, csak jobb legalább őket megkímélni... De nagyon remélem, hogy nem lesz semmi baj, nem tudom, hogy dolgoznánk fel...

10. héten vagyunk, és reméljük a legjobbakat; köszönöm a segítséget!

2014. nov. 10. 12:06
 7/9 anonim ***** válasza:

Mi már az 5. héten elmondtuk, csak másfél hétig bírtuk ki, hogy ne mondjuk el a szüleinknek.

De mi úgy gondolkoztunk, hogyha jön a baba, akkor nem baj, ha már most tudják, legalább velünk örülhetnek :), ha pedig nem marad velünk a baba, arról is tudniuk kell, hiszen a család is tud segíteni átvészelni egy ilyen időszakot és egy vetélés komoly dolog, ez a minimum, hogy tudniuk kell róla (mi közel állunk a szüleinkhez, ezért gondoltuk így).


egyévknt azért olvashatsz több történetet a vetélésről, mert azt sokan szeretik kibeszélni, kiírni magukból, míg az, hogy megmaradt a baba, természetes, kevesebb szó esik róla.


Szóval nyugi!!! És boldog babavárást! :)

2014. nov. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
En a teszt utana egy nappal a szuloknek, es.karacsonykor voltam 8 hetes, akkor meg a baratoknak es a nagyszuloknek. De tenyleg csak azoknak akiknek nyugodt szivvel elmeseltem volna ha nem marad meg, a tagabb csalad es baratok csak a 3. ho utan..
2014. nov. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is egyből elmondtam anyuméknak. Az első terhességem elhalással végződött, műtöttek is, tudtak róla a szülők mindkét oldalon. Nekem ez így jó volt, mert anyukám is átélt ilyet anno, nagyon sokat tudott segíteni lelkileg.

Most újra terhes vagyok, még nagyon az elején, most lett pozitív a teszt, de a tesómnak és a szüleimnek megint elmondtam, illetve egy-két barátunk is benne van a bizalmi körben ilyen téren. Ha baj lesz (de ezúttal NEM lesz), nem emiatt lesz, nekik meg amúgy is elmondanám. A férjem szülei még nem tudják, de szerintem pár napon belül őket is beavatjuk.

2014. nov. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!