Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Honnan kell számolni a 91....

Honnan kell számolni a 91. napos terhességet az orvosi igazoláshoz?

Figyelt kérdés
Ma megkaptam a 91. napos terhességről az orvosi igazolást, hogy igényelni tudjam a családi adókedvezményt. Már nem is az orvosom adta ki, hanem a kórházba kellett bemennem a szakrendelésre. November 01-t írt rá az igazolásra, pedig számításaim szerint október 15. lett volna a helyes dátum. Július 16-án volt az utolsó menstruációm. Most akkor, hogy kell számolni? 16+6 km
2014. nov. 11. 13:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
A fogantatástól számítják. Vagyis mensi után kb 2 héttel van az első nap.
2014. nov. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem október 14., de lehet hogy elszámoltam 1 nappal.
2014. nov. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Megnéztem az SZJA törvényt és az a fogantatástól számított 91. napot ír, de azt nem írja, hogy azt honnan kellene tudni, hogy mikor volt a fogantatás. A terhességet sem onnan számítják. Egyébként nekem az utolsó menzeszem első napjától számított 91. napra adták ki az igazolást.
2014. nov. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
18%

én is ezt tudom, hogy még a terhességi kort is úgy hítározzák meg, hogy utolsó menstruációtól két hét a kedő időpont.

tehát amikor pl azt mondják 3 hetes vagy, akkor valójában már akár 5 is lehetsz)

a 91 napot is szerintemúgy nézik, ahogy első is írta


az utolsó válasz érdekes..

2014. nov. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
4-es jobb ha tudod, hogy a terhességet az utolsó menzesz első napjától számítják és nem kell 2 hetet hozzáadni.
2014. nov. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

Az nagy csoda lenne, ha valaki pontosan tudná, mikor fogant a magzat... :DDD

Utolsó menstruáció 1. napjától számítják, természetesen.

2014. nov. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
9%
Hiába pontoztok le. A fogantatástól számolják!!!!!!! Még a papíron is az van h a fogantatás velelmezhető napja és a szülés várható ideje.
2014. nov. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Épp ezért nem értem. Csak mert, ha menstruáció első napjától számítják, akkor az október 15., és járna már októberre is adókedvezmény. De így kb. két héttel későbbi dátumot írtak az igazolásra, így viszont nem jár októberre. Nem fogok ezen a tízezer forinton variálni természetesen, csak alapból úgy gondolom, hogy mivel a terhességet is az utolsó menstruáció első napjától számítják, így az igazolást is ennek megfelelően kellett volna kiállítani, és meglepődtem, amikor nem az általam számolt dátum volt a papíron. Még jó hogy nem adam le októberben a kitöltött nyomtatványt a munkahelyen.
2014. nov. 11. 15:46
 9/11 anonim ***** válasza:

Itt egy másik kérdés, itt 3-ból 3-nak a terhesség 91. napjától állították ki az igazolást, mint ahogy nekem is.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..



Egyébként hiába írja az SZJA tv., hogy a fogantatástól számít, azt az orvos nem írhatja be hasraütésszerűen. Pl. a Ptk. szerint magzat vélelmezett fogantatási időpontja a szülés napjától visszaszámolt 300 nap, ami nem 8,5 hónap, hanem még 9 hónapnál is több. Egyébként nekem az a véleményem, hogy ezt csak a már megszületett babák esetében lehet értelmezni, de olyan jogszabályt nem találtam, ami alapján a még meg sem született magzat fogantatési időpontját meg lehet határozni.

2014. nov. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

5-ösnek 4-es: tényleg, fordítva írtam


az utsó mens-tól számolják, közben meg a ciklus közepén, azaz két hét múlva van csak terhesség, mert addig vándorol a pete, meg stb

valójában még egy teszt, de egy orvos sem mutatja ki a menstruáció utolsó napjától nézve minimum 10 napig..



"1. Először is a spermiumok bejutnak a szervezetedbe és ott várják, hogy találkozzanak a petesejttel. Előfordulhat, hogy akár 2-3 napig is várnak rá, mert éppen nincsen peteérés. Ha félidőben történt az “akció” akkor jó eséllyel 1 napon belül összetalálkoznak a spermiumok és a petesejt és megtörténik a fogantatás.


2. Ezt követően 7 napig vándorol a megtermékenyült petesejt, és a fogantatástól számított 7 nap múlva megkezdődik a beágyazódás. Innentől kezdve már lehet HCG a véredben. Ha a ciklus kezdetétől fogva mérted a testhőmérsékletedet, akkor most azt tapasztalhatod, hogy megemelkedik a testhőmérséklet.


3. A beágyazódás 5 napig tart, tehát a 12. napon fejeződik be, innentől kezdve rohamosan nő a HCG mennyisége és a 14. napon már kimutatható a vizeletből is (ha rövidebb a ciklusod, akkor már 1-2 nappal hamarabb is). A baba ekkor már 0,5 mm-es.


4. Innentől kezdve rohamos hormonváltozások indulnak meg a szervezetben, tehát innentől kezdve érződnek az első igazi terhességi tünetek: mellfeszülés, álmosság, szédülés, émelygés, hányinger stb. A baba szíve a 16-22. nap körül alakul ki, innentől kezdve már nemcsak terhességi teszttel, hanem ultrahanggal is biztosan ki lehet mutatni a terhességet. A szív kialakulása előtt csak a petezsákot látja az orvos, ezért korábban nem érdemes elmenni hozzá."


[link]

2014. nov. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!