Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szeméremcsont fájdalom?...

Szeméremcsont fájdalom? Természetes?

Figyelt kérdés
26 hetes vagyok és pár napja kezdett fájni,ha lepihenek utána alig bírok megindulni olyan kellemetlen.+ a hasam alját is olyan nehéznek érzem...
2014. nov. 12. 11:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Hat sajna ez altalaban mar a vegeig igy marad. Nekem hol javult, hol romlott, de volt, hogy mar derekszogben jartam a vege fele :-P Kitartas!
2014. nov. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Első terhességem alatt azt sem tudtam milyen ez. Na a másodiknál megtudtam... A 20. héttől iszonyatosan fájt szinte minden nap, néha járni alig bírtam annyira fájt.

Sajnos természetes.

2014. nov. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem is kb ekkor kezdődött.Végig kísért egészen a szülésig. Sőt még utána is fájt kb 1 - 1,5 hónapig
2014. nov. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem is a 20. héttől kezdődött és sajnos a mai napig fáj. Nem akarlak megijeszteni, de már 8 hónapos a kisfiam. Voltam orvosnál, azt mondják ez természetes, majd elmúlik. Ha tudsz, pihenj sokat. Ha szülés után sem múlik el, menj el röntgenre.


Hozzáteszem, hogy nekem ízületi problémáim vannak. Szülés előtt tudtuk, hogy be van szűkülve a keresztcsontom, ezért csak ortopéd szakorvos engedélyével szülhettem természetes úton. Bár figyelmeztetett az ortopéd orvos, hogy akár fél évig is tarthat a felépülés, de nem gondoltam volna, hogy ilyen sokáig fájhat. :( És igen, vannak napok, amikor alig tudok menni. El is mentem röntgenre, amikor 3 hónapos volt a kisfiam. Kiderült, hogy a szemérem csontom is be van szűkülve, és be is gyulladt. Azt mondták pihenjek és borogassam. (Mert az úgy megy egy babával...) Most tervezem, hogy visszamegyek, mert mintha jobban fájna, mint eddig. Nem tudom vannak még mások is hasonló cipőben?

2014. nov. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Azt elfelejtettem megkérdezni a kérdezőtől, hogy voltak-e bármilyen ízületi panaszaid babavárás előtt? Mert ha igen, érdemes elmenni ortopédorvoshoz vagy reumatológushoz.


Ja, igen még valami, ami fontos lehet. Én tornáztam is a 20. hétig, de ahogy kezdődtek a panaszaim, abba kellett hagyni a terhestornát, és csak gyógytornára járhattam. Kitartás, tudom milyen fájdalmas ez.

2014. nov. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,valamennyire megnyugodtam hogy nem azért fáj mert baj van,de úgy érzem néha hogy elviselhetetlen,mintha a csontom szét akarna repedni,próbálok pihenni,de hát nem lehet mindig feküdni.Első babám lesz,de nem is gondoltam volna hogy ilyen nehezen fogom viselni,pedig előtte fizikai munkát végeztem és azt gondoltam hogy könnyű terhességem lesz.

Hát de nem így van :) De mindent a baby-ért :)

2014. nov. 12. 18:22
 7/10 A kérdező kommentje:
és a szülésetek így milyen volt??
2014. nov. 12. 20:41
 8/10 anonim ***** válasza:
Elso vagyok, ez nem begolyasolja a szulest, az enyem konnyu volt.
2014. nov. 13. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
*befolyasolja
2014. nov. 13. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
4. Válaszoló vagyok. Nem tudom hogy összefüggött e a a keresztcsonti és szeméremcsonti beszűküléssel, de nekem 20 óra volt a teljes vajúdás szüléssel. Pedig már ujjnyira nyitva volt a külső belső méhszáj szülés előtt 2 héttel. Az utolsó 6 órában már 2 fájás között is fájt a szeméremcsontom, mintha szét akarna törni. Tehát nekem szülés közben is fájt, de ettől függetlenül szép élmény maradt a szülés. Ne izgulj menni fog. Ha túl vagy rajta majd írj azért, hogy neked milyen volt.
2014. nov. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!