Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mellső fali mélyen tapadó...

Mellső fali mélyen tapadó lepény, eléri a méh szájat. Vérzek és görcsölök is. Milyen probléma lehet ebből?

Figyelt kérdés

17-hetes vagyok ma az ügyeleten voltam,ott mondta ezt a doki.De fel nem világosított.

Hetente nézni kell azt mondta.

Mit néznek rajta? Mit tudnak tenni?



2014. nov. 15. 20:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondták,hogy nem élhettek most nemi életet? Nekem is ilyen volt,de én nem véreztem és nem görcsöltem. Azért nézik hetente,hogy változik-e a helyzete. Ahogy nő a méhed,úgy húzódhat el a méhszájról,nálam is így történt,de ez nem törvényszerű. Engem szigorú pihenésre (fekvésre) ítéltek,amíg gond volt. A 24.héten már 5,a 29.héten 10 cm-re tapadt a méhszájtól. Azért veszélyes ez a dolog,mert a lepény nagyon sérülékeny,le is válhat belőle egy darab és az akár végzetes is lehet,de nem kell pánikba esni,csak pihenj nagyon sokat és ne emelj nehezet. Szorítok értetek!
2014. nov. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Levállhat a lepény és akkor elveszíted a babát.

Ilyen problémával szigorú ágynyugalom,ha szükséges akkor vérzéscsillapìtót is szoktak írni + Magnerot 3x2 a görcsökre,vagy befektetnek és magnézium infúzió.

Ha szülésig esetleg nem mozdul el a méhszájról akkor tuti császár.

2014. nov. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam, csak nem mellső falon, hanem a hátsón tapadt a méhszájat elérve. Szedtem 3*2 magnerotot és spiropentet, hetente, 2 hetente uh, ágynyugalom és házasélet tilalom.

Bármikor leválhat a lepény, ezért veszélyes. Nálam a 26. héten volt kicsi vérzés, de 2 nap alatt megszűnt, majd a 33. héten ömleni kezdett belőlem. Azonnali császárom volt, levált a lepény.

2014. nov. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
ha nem változik a helyzete, akor a végén azért lesz császár, nehogy meginduljon úgy a szülés, hogy ababa fejjel rányomul a lepényre, mert az akkor vérezni kezd és te elvérzel és... De ilyen "korán" még valüban változhat a helyzete, ezért kella folyamatos megigyelés. a többit mások leírták.
2014. nov. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Tehát kevés esélyem van arra, hogy "nyogodtan" várjam a babámat...

Mer így nehéz nagyon.

Köszönöm a válaszokat!

2014. nov. 16. 12:15
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
17 hetes vagy még elhúzódhat a méhszájtól.
2014. nov. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Tudom,hogy nehéz,de bízni kell a legjobbakban. Ne olvagass rémtörténeket! Nekem egy 2 éves mellett sikerült "kipihennem" ezt az egészet,még csak 17 hetes vagy. Sokat fog még nőni a pocid és tényleg minden esély megvan rá,hogy a továbbiakban problémamentes terhességed legyen. Nekem még a méhszájam is nyitva van a 22.hét óta,nem csak a külső,hanem a belső is. Szinte csak rosszat olvastam erről,és mégis itt vagyok,37 hetesen még 2in1 a lányommal :) most pihenj sokat,ez a fontos! És akkor se keseredj el,ha a következő uh-on nem változik a helyzet,majd az azutánira fog.
2014. nov. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást! :)
2014. nov. 16. 23:07
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia.

Én 10 hetesen elkezdtem vérezni,a kórházban 3 napig voltam megfigyelésen,de nemtudták megmondani mitől volt.

Csak azon a napon véreztem,de nem keveset.

Aztán 3 hétig volt még barna folyásom.

A folyás miatt még 2x voltam ügyeleten,de csak a második alkalommal jöttek rá mi okozta.

A lepény mellső falon,fedte a méhszájat.

Ez volt a 12. héten.

A 13. héten már csak elérte.

Mivel már nincs barna folyásom,igy a 18. hetin néznek meg legközelebb.

Most vagyok 15+4 napos.

Napi 3x2 magne b6-ot kell szednem.

Eleinte nagyon sokat feküdtem.

Nem szabad nehezet emelni,hajolgatni,magasra nyújtózkodni.

Igazából a hirtelen mozdulatokkal vigyázz a legjobban,ráérősen mozogj csak.

Meleg vízben ne fürödj,inkább tusolj.

Ha érzed hogy feszül a hasad,azonnal pihenj le.

Igazából csak ha vérzel akkor kell folyamatosan feküdni.

Egyébként óvatosan csinálgathatsz dolgokat.

Bár nem értem miért nem fektettek be téged a kórházba?

Hiszen vérzel.

Nekem a barna folyásra azt mondta az orvos hogy még hónapokig ilyesztgethet majd,de ha véreznék menjek a kórházba.

Olyankor veszélyes mert akár lepény leválást is jelezhet.

Szerintem ha megteheted,csak feküdj.

Fürdés,wc.Ennyi legyen a te dolgod,míg el nem múlik a piros vérzés,ha barnázni kezdenél akkor már többet is lehet csinálni.


Nekem azt mondta az orvos legutóbb, hogy 100%- ig biztos benne hogy fel fog menni.


Nálad is minden rendben lesz!

Remélem tudtam segíteni.


Vigyázz magatokra.

2014. nov. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!