Meddig fog cicizni?

Figyelt kérdés

6,5 hónapos lányom napközben 5-6x, éjjel 2-3x szopizik.

5 hetes kismama vagyok,szóval még az elején tartok,de úgy hallottam,hogy aki szoptat és teherbe esik,a baba valamiért nem kéri utána a cicit. Érdekelne, aki volt ilyen helyzetben hogy alakult a későbbiekben?


2014. nov. 15. 21:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
Nem feltétlen alakul így.Barátnőm kisfia végig szopizott,amikor a kicsi megszületett utána még pár hónapig tanden szopi volt náluk :D (19 hónap van a gyerekek között)
2014. nov. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

:D Ez jó volt!

Szeretném én is még szoptatni a lányom, csak tartok attól ha megszületik a pici, hogyan "osztoznak" majd,ha addig nem utasítja el...

2014. nov. 15. 22:00
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is ismerek olyat, aki még tandemben is szoptatott pár hónapig. Nálunk ez nem jött el, 5 hónapig szoptattam várandósan, akkor volt 20 hós a "nagy".
2014. nov. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Bár nálunk már nagy volt a nagy,két éves,de kb 12. hétig szopizott...Igaz szerintem ehhez nekem is volt közöm,mert többször mondtam neki,hogy inkább ne,mert fáj,aztán már ő sem igényelte(pedig mielőtt teherbe estem újra,azt hittem sosem akarja majd abbahagyni,annyira függő volt:D)
2014. nov. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%

17 hetes vagyok, 16 hónapos a "nagy", még szopik.

Szerintem sok múlik a te kitartásodon is. Időnként piszokul fáj.

Tényleg sok baba nem hagyja abba, viszont terhesség alatt alaposan megcsappan a tejmennyiség, nekem a 12. hét után nagyon durván lecsökkent, néha igényel pótlást, de a cicit nem hagyja el. Ő főleg altatásnál és éjjel szopik, ha kér pótlást, akkor is igényli a cicit utána, azon alszik vissza.

2014. nov. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az én lányom sem mindig a tej miatt lóg rajta :) ő is függő!
2014. nov. 15. 22:53
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem terhesség alatt 2 barátnőm szopiztatott, sajnos mind a kettőnek rosszul végződött. Egyiknek a 20. héten beindult miatta a szülés, erős méhösszehúzódásai voltak. A másiknak 8. héten ment el a baba.
2014. nov. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ó Istenem :( Sajnálom...Erre nem is gondoltam...
2014. nov. 15. 23:30
 9/11 anonim ***** válasza:
Bocsi amúgy ezzel nem elrendíteni szerettelek volna, csak gondoltam megosztom h sajnos nem mindig alakul jól. Persze ez nem jelenti h veletek bármi lenne. Amúgy sztem amíg ezt orvossal megbeszéled addig nincs gond, főleg ha ő "engedi".
2014. nov. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, a 7-es igazat beszél. A szopi méhösszehúzódást idézhet elő. Bár nyilván nem mindenki jár olyan sajnálatosan, mint az a 2 személy, de jobb félni, mint megijedni. Arról nem beszélve, h kövezzetek meg érte, de sosem értettem,h munek kell 2-3 éves koráig szoptatni a gyereket??? Hiszen a tej max. 6 hónapos korig tápláló egy babának és addig van benne az ellenanyag is...tovább nincs értelme. Ha pedig az anya-gyermek kötődésre fogják/fogjátok, régen rossz, ha csak emiatt van meg a kötődés. Nekem is pici babám van most, sajnos eü-i okok miatt nem sokáig tudtam szoptatni, mert elapadt a tejem, DE, még így,h tápszeres, így is én vagyok az anyukája, hozzám kötődik a legjobban. Persze ezzel nem azt akarom presszionálni, h ne szoptassatok, dehogynem, hiszen a babának az anyatej a legjobb, de csak 6 hónapos korig. Nem beszélek baromságot, szülészeten dolgozom. Minden jót nektek! :-)
2014. nov. 16. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!