Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem túl sok ez tabletta terhesen?

Nem túl sok ez tabletta terhesen?

Figyelt kérdés
A feleségem missed ab-on volt 3 hónapja,most ismét terhes.Szedi a dm-es saját márkás terhesvitamint,folsavat,magnéziumot,calciumot.Nem sok ez?Nagyon aggódik a baba miatt.
2014. nov. 19. 14:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
11%
A terhesvitaminból elég heti 2x1 db, mert úgy néz ki, hogy attól születnek a 4kg feletti óriásbabák. Egyébként a többire is szüksége van, csak ne lépje túl a szükséges adagot :)
2014. nov. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem sok.
2014. nov. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%

ELső: a 4 kilós óriásbabák a kismamák cukorbetegsége vagy IR-e miatt születnek (főleg, ha nem is tud róla és válogatás nélkül eszik mindent)


Kérdező: úgy tudom az elején elég ha felváltva szedi a terhesvitamint és a folsavat(egyik nap egyik másik nap másik), ezek az első pár hétben szükségesek, később kell csak a kalcium és a magnézium.

2014. nov. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
3as vagyok, azt azért hozzátenném, hogy ártani nem árt a babának azzal, ha ennyi mindent szed, de a terhesvitamin is tartalmaz folsavat, mg-t és ca-t, ezért azokat nem szükséges együtt szedni.
2014. nov. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%

Nem sok, viszont ha aggódik, az első 12 hétben Kalcium helyett inkább E-vitamint szedjen, ez jótékony hatással van a méh nyálkahártyájára. Legalább is nekem az orvosom ezt javasolta.

Egyébként én minden nap bevettem a terhesvitamint, és teljesen átlagos 3 kiló körüli babáim születtek. Nem ezen múlik.

2014. nov. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A folsav nagyon fontos a 12ik hétig,és nekem még az e vitamint javasolta az orvos!
2014. nov. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Orvos mit mond?
2014. nov. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem sok, én ennél többet szedek, bár én terhesvitamin helyett, nem pedig mellé.
2014. nov. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A DM-es terhesvitaminnak nem ismerem az összetételét, nem tudom mennyire jó. De ha a legnépszerűbb márkák terhesvitaminjait vesszük alapul(Elevit, Femibion, Gravida), akkor azok mellé már nem kell folsav, van benne elég, azokat napi egyszer kell szedni.

Kalcium inkább majd később szükséges, amikor már elkezdenek fejlődni a pici csontjai.

A magnézium pedig már az elejétől szedhető, az arra való, hogy ellazítsa a méh falát, ami a növekedés miatt húzódik és fájdalommal jár(hat). Az sem mindegy milyen magnéziumot szed, nem mindegyik szívódik fel jól, a Magne B6 a legjobb.

2014. nov. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Pár napja tesztelt pozitivat,még nem volt orvosnál.Az utro..valamit nem kellene szednie?Itt olvasgattam,irják sokan,hogy vetélés után a következő terhességnél szedik.
2014. nov. 19. 16:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!