Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit gondoltok, folytassam így...

Mit gondoltok, folytassam így a munkát? Józanul gondolkodó kívülállók véleményére lenne szükségem.

Figyelt kérdés
Elbizonytalanodtam, fogalmam sincs, hogyan tovább. Szeretném hideg fejjel gondolkodó kívülállók véleményét kikérni. 29. hétben járó kismama vagyok. Pincérként dolgozom, napi 4 órában, nagyon szeretem csinálni. Már csak azért is, mert társaságban vagyok, és nem itthon tökegyedül. (A barátnőim és a családom tőlem 500 km-re, a férjem napközben dolgozik). A főnökasszonyom nagyon aranyos, amolyan pótanyukám, és amennyire lehet, vigyáz rá, hogy ne érjen engem túl nagy terhelés. Elég mozgékony vagyok, még le tudok hajolni, ha leguggolok, könnyedén fel tudok állni, úszom, hastáncolok, vezetni tanulok, szakdolgozatot írok, szóval elég aktívan telik a babavárás, és összességében jól érzem magam. DE. Nagyjából 2 óra munka után úgy fáj a derekam, hogy alig bírok menni. Fél óránként ki kell mennem vécére. (Ez elég kellemetlen, amikor várnak rám a vendégek) Egyre ügyetlenebb vagyok, egyre nehezebb koordinálni a mozgásomat. És egyre jobban fáj a derekam, egyre nehezebben bírom a tempót, ha többen vannak. Az utolsó momentum a mai napon az volt, hogy elestem. Szerencsére a pocakomat nem érte ütés, a térdemre meg a könyökömre estem. Azóta sem érzek semmi különöset, a szokásos kis pocakkeményedéseken és derékfájáson kívül. Felhívtam az orvosomat, holnapra berendelt, hogy azért megnézze, biztosan minden rendben van-e. (Amúgyis aktuális lenne lassan a következő látogatás) Felmerült bennem a gondolat, hogy talán nem kellene a munkát tovább erőltetni, és inkább kiíratnám magam. Még 3 hetem lenne dolgozni, (Ahol élek, a várható szülés előtt 8 héttel már nem szabad dolgozni) ahogy néztem a naptárunkat, egyre sűrűsödő céges rendezvényekkel, ami átlag 40-50 ember kiszolgálását jelenti, és húzós vasárnapokkal. Persze nem egyedül vagyok erre, de ha pörgés van, akkor nem nagyon tudok leülni pl. egy pocakkeményedésnél. Szóval, az eszem azt mondja, hogy itt az ideje letenni a lantot, de a szívem (és a büszkeségem...hogy ÉN nem bírok valamit végigcsinálni...na neeee) húzna a csapatba, a vendégek közé. Holnap természetesen kikérem az orvos véleményét, mert nyilván az a legfontosabb, hogy az egészségünk rendben legyen. Érdekelne, hogy elfogulatlanul gondolkodó kívülállók mit mondanak erre a helyzetre.

2014. nov. 19. 15:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Azt mondanám elsőre, hogy maradj otthon. De megértelek én is az utolsó pillanatog pörögtem, dolgoztam.

Nem lehet hogy dolgozol, de valami mást. Pl. csak pultban vagy, azért ott nem kell szaladgálni annyit.

2014. nov. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem nem kérdés, a baba mindenek előtt.
2014. nov. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ne dolgozz már, érezhetően nem bírod a tempót, keményedsz, kifulladsz, az, hogy elestél, hab a tortán. Sok ez már, a pincérkedés megterhelő nem terhesen is, én is csináltam régen, tudom, milyen.
2014. nov. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A tested jelez, h ez már sok. Én pihennék inkább már a helyedben!
2014. nov. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát szerintem én már a szakdoga-meló kombótól kikészülnék, nemhogy még szaladgálsz is egész nap! Itt az ideje megpihenni, én is azt mondom. Ez most egy más állapot, ezt el kell fogadnod!
2014. nov. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Pincérkedést szerintem hanyagolnám. Ha nagyon akarnék még dolgozni, megkérném a főnököt, hogy nézzen nekem könnyebb feladatokat.
2014. nov. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

utolsó pillabatig dolgoztam, de: bármikor le tudtam ülni pihenni,vagy abbahagyhattam a munkát, ha fáradtam.


Szerintem ne terheld magad. Jelzett a tested, hogy ez már sok.

2014. nov. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Nekem is az az érzésem, hogy ez az esés egy jelzés volt a testemtől, hogy kicsit vissza kellene venni. Amikor nincsenek sokan, akkor nem probléma, akkor ellődörgök, előkészítem a salátákhoz az alapanyagokat, elmosogatom meg elrámolom a reggeliről maradt edényeket, evőeszközt törölgetek, kitakarítom a pultot, szóval jól elvagyok. A probléma ott kezdődik, amikor nagyobb csoport érkezik. Olyankor kint a placcon is pörögni kell, a pultban is, a konyha meg kész diliház, ahol bár mennek az elszívók, meleg van, a mosogatóban meg még melegebb van. A lényeg, hogy azt hiszem, nehéz 24 óra elé nézek. Azt hiszem, a legjobb lenne még ma leszaladni a főnökhöz és közölni vele a döntésemet. (tényleg szuper kis munkahely volt ez, mert szó szerint a szomszédom a panzió.) De előbb a férjemnek is el kell mondani, ő még nem is tudja, hogy elzakóztam. (A munkahelyéről úgysem tud vele mit csinálni, nem akartam idegesíteni)
2014. nov. 19. 16:14
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem már nem kellene dolgoznod, amiket leírtál mind egyértelműen arra utal, hogy a tested mostmár megálljt parancsolt. Hallgass rá! Ha szakdogát írsz, vezetni tanulsz, az már eleve le tud foglalni nap közben, ha pedig nagyon unatkozol, mostmár ideje elkezdened a bevásárlást is a baba érkezésére, úgyhogy nézegetheted miket szeretnél.

Én így kívülállóként azt mondom, hogy bármennyire is szereted a munkahelyed, az mostmár nem a te pocakos énednek való, hiszen jelzett a tested, hogy több nyugalomra van szüksége.

2014. nov. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem maradj otthon.Tudom nehéz,de a tested jelzett hogy elég volt.

Első babával 32 hétig dolgoztam,akkor is csak azért hagytam abba,mert jött a tél és sokat kellett vezetnem.Féltem nehogy baleset érjen.

Most a másodiknál is hasonlóan terveztem,de akadt egy kis probléma amivel 2 hónapot táppénzen voltam,majd kiírattam magam dolgozni.És kórházba kerültem,majdnem elvesztettem a picikémet....

Lassan bekattanok itthon,mert 5 hetes korunktól itthon vagyok és még csak a 24. hétben járunk.De a szervezetem megálljt parancsolt és hallgatok rá.

2014. nov. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!