Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24 év után hogy tegyem le a...

24 év után hogy tegyem le a cigit? Terhes vagyok!

Figyelt kérdés
Tanácsokat várok,nem fikázást.Ma teszteltem pozit,holnaptól nem szívom,de kérlek adjatok tanácsot!Nagyon kemény lesz ennyi év után letenni!
2014. nov. 19. 18:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Bizony kemény lesz (az első 1-2 hét), de kitartás hiszen a babádért teszed le.

Csak úgy érdemes hogy leteszed és kész, nincs értelme húzni az időt azzal hogy csökkented az adagot, mert úgy csak hosszabb ideig mérgezed a magzazodat.

Javaslom hogy olvasd el Alen Carr: Végre nem dohányzom című könyvét sokat fog segíteni.

Boldog babavárást! :)

2014. nov. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek az elsővel.Holnaptól egy szálat se,ne is vegyél.Ha megkívánod csak gondolj arra,hogy árthatsz vele a picidnek.

Én mind2 terhességemnél a pozi teszt napján tettem le.Kemény volt,de megéri.

Ha kell egy kis lelki támogatás írj nyugodtan privit

2014. nov. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]

én ezzel tettem le 2. nekifutásra, még a baba projekt előtt egy évvel.

2014. nov. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%
En pedig huztam, egyre kevesebbet szivtam, 3 honaposan, a 12.heti UH utan tettem le. Akkor valt valosagossa szamomra a baba.
2014. nov. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi akartuk a picúrt de sokàig nem jött össze. Cigiztem de ahogy pozi lett a teszt még egyet az idegességtől-boldogságtól-reszketéstől ijedtemben elszívtam de utàna egyet sem. És az a könyv tényleg jó!
2014. nov. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagypapám 65 éves korában tette, immáron 10 éve. Őt úgy szokott le, hogy az orvos emagyarázta neki a következmnyeket, ha nem teszi le, esteleg te is utánanézhetnél annak, hogy milyen következményekkel jár, ha terhesen rágyújtasz. Illetve ő egy szálat mindig magánál hordott, ami megnyugtatta, hogy van, de mégsem nyúlt hozzá. Én mondjuk tuti, hogy nem így csináltam volna a helyében, nem is tudom, hogy sikerült leszoknia:) Egyébként nagyon fiatal volt, amikor rászokott.


Férjem édesapja elektromos cigit vett, aztán abból egyre kevesebbet kellett szívnia, és ezzel tudta letenni. Apukám ilyen leszoktató központban volt, ahol csináltak valami cuccot, amivel ideiglenesen megszűnt a cigi utáni vágy, de hosszabb távon ez nem működött, ő visszaszokott.


Találj ki valamit, amivel helyettesíted, de javaslom, hogy ne a kaja legyen, mert cigi letevése után nagyon könnyű elhízni, és nem tesz jót sem a babának, sem neked, ha túl sokat szedsz fel. Van, aki pl. almát, vagy répát rág helyette, vagy relaxációs gyakorlatot végez.

2014. nov. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,aranyosak vagytok!
2014. nov. 19. 20:24
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
mikor szoktal ra ha az 24 eve volt?? :()
2014. nov. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia, hidd el, sokkal nehezebbnek tűnik, mint amilyen. Nem vagyok rá büszke, de olyan 10-12 éve cigizek. Idén januárban pozit teszteltem, egy szál cigim volt még a dobozban, gondoltam, elszívom, de máris lelkiismeret-furdalásom lett, úgyhogy 3 slukk után elnyomtam, és nem gyújtottam rá többet. Sajnos elment a baba 9 hetesen, a hír hallatán egy másodperc alatt szoktam vissza (nem mintha próbáltam volna ellenállni).

Most újra terhes vagyok, 6 hetes, megláttam a pozitív tesztet, és egy pillanat alatt szoktam le újra, rá se gyújtottam többet, nem volt "na, még egy utolsó" vagy ilyesmi. Ennek lassan 2 hete, őszintén mondom, talán 3-4 alkalmat tudok felsorolni, amikor egyáltalán eszembe jutott, hogy rágyújtanék. Kitölti a gondolataimat a baba, na meg az előzmények után az aggódás, hogy vajon vele minden rendben van-e. Mondjuk az is igaz, hogy nem egy dobozzal szívtam minden nap, az első terhesség előtt olyan fél doboz ment el max, most a másodiknál 4-5 szál.

Koncentrálj a babádra olvasgass arról, hogy éppen mije fejlődik ki, mekkora, milyen folyamatok mennek végbe. Ez rengeteget segít. Minél inkább a baba körül forog az agyad, annál inkább nem fog eszedbe jutni a cigi, mert belül tudod, hogy nem fér össze a kettő. Nekem legalábbis így sikerült kétszer is egy pillanat alatt leszokni, pedig 10 év alatt sokszor megpróbáltam, motiváció híján egy napot nem bírtam ki soha. Légy erős, sok sikert!

2014. nov. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!