Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fiatalon lesz babám, kicsit...

Fiatalon lesz babám, kicsit félek, hogy mindenki elkopik mellőlem. Más is volt így?

Figyelt kérdés

Első babánkat várjuk a férjemmel, kicsit fiatalok vagyunk, ő 25 én 26 (mire a baba megszületik, 27 leszek), de tervezett baba, és nagyon örülünk neki. Mi nem érezzük fiatalnak magunkat a babázáshoz, nem ez a gond, nagyon vártuk már évek óta, hogy itt tartsunk végre. Viszont a barátaink velünk egyidősek, és hát náluk még kanyarban sincs a babatéma, sőt, a házasság se nagyon, mi voltunk az elsők, akik összeházasodtak, mi leszünk az elsők babával is. És én kicsit félek, hogy elszigetelődök majd. Nagyon jól tudom, hogy ez úgy szokott lenni, hogyha megszülök, az még érdekes lesz, hogy megnézzék a babát, de aztán én magamra maradok valószínűleg. Az egy dolog, hogy apja is van a gyereknek és én is kimozdulhatok néha, de ha az én napjaimat a gyerek teszi ki, a többiekét meg a bulizás és a meló, milyen közös téma lesz? Annyi ilyet láttam már, hogy emiatt el is koptak a barátok. A férjemnek könnyebb lesz, neki van két zenekara, heti egy próba mindkettővel, szóval lesznek azért közös dolgok majd. Nyilván nem a barátokhoz ütemezzük a gyerekvállalást, mi akartunk ilyen idősen gyereket, és nagyon örülök is neki, csak nem tudom, mennyire lesz társaságom. Tök jó lenne, ha lenne még valaki babával, nem csak én, de ez elég hiú ábránd, nagyon elvétve babázik itt 30-35 alatt bárki is.

Más is volt ilyen helyzetben? Nagyon egyedül maradtatok?


2014. nov. 22. 14:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mellőlem is elkoptak, van olyan, aki 4 éve jön látogatni, csak még nem ért ide. Nagyon rossz volt az elején, de rájöttem, hogy nem is voltak igazi barátok. Amikor az egyikkel véletlenül összefutottam, azt mondta, hogy azért nem hívtak sosem, mert nem akartak zavarni, meg háát, izéé, úgysem értem volna rá, mert ott a lányom...
2014. nov. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
Egyáltalán nem vagy fiatal. Ha 18-19 lennél akkor lennél fiatal. Ez a normális kor a gyerekvállalásra.
2014. nov. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
Lemaradt: 26 éves voltam, amikor vártam a lányomat, férjem 30. A régi baráti körből pedig csak nekünk van gyerekünk. 1.voltam.
2014. nov. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

Tolunk is elkoptak a baratok. Epp ugy mint az elso valaszolo, nemelyik meg el sem jott latogatoba.

Ezzel egyaltalan nem foglalkozom. Orulok, hogy van egy 7 hos egeszseges kisfiam.

Es szerintem pont a legjobb korban vagytok a babavalalasra. En is 29 evesen szultem meg a fiam

2014. nov. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
36%

Szia

Na én,fiatal vagyok! :)

Szerintem az életkorom miatt,de nálam már terhesség alatt lemorzsolódtak a barátok.. persze,hisz ez a kor arrl szól,hogy buliznak,és pasiznak. Nekem már van férjem,és hihetetlenül boldog vagyok! HA megszületik a kisbabád,biztos vagyok benne,hogy lesznek új barátaid.. ismerőseid. Találkozol majd új emberekkel a parkban,a játszótéren,akik olyan komolyak mint ti a férjeddel,és nem fognak hiányozni a "4 éve jön látogatni" barátok,mint az első válaszolónál! :)

23é,35hkm

2014. nov. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
72%

én is 27 vagyok, szintén első babás a társaságban. és igen, elkopnak. most 4 honapos, van olyan baratnom aki mEg csak el se jott megnezni miota megszuletett pedig elotte nagyon jo baratnok voltunk. es még azt mondjak mi valtozunk meg a gyerektol...bizonyos téren persze más lesz az élet de azérr ehhez nagyban hozzajarul hogy ok hogy allnak hozzad onnantol hogy anya vagy.....onnantol hogy nem iszol alkoholt es nem jarsz moziba buliba talan mas ember leszel? nem. ok megis ugy kezelnek mintha kulfoldre utaztal volna. facebookob surun megkerdik hogy vagy. de hogy atjöjjenek babázni vagy csak mert szükséged van a felnőtt tarsasagra....ezert mindig mondtam csak a fiatalok mondjak hogy az eletben csak a baratokra szamithatsz. én meg ugy gondolom: csak a csaladodra szamithatsz igazan.

persze tisztelet a kivetelnek nehany barat megmaradt....de kb 2 a 20-ból....

egyebkent engem zavarna ha lenne ido ezen sajnalkoznom de amiota megszuletett rengeteg a dolgom, csak mennek el mellettem a napok, neked se lesz idod ezen agyalni. becsuld a parod, a nagyszuloket, mert mostantol ok lesznek veled.

2014. nov. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%
Mellőlem is elkoptak, de nálam költözés is közrejátszott. Kicsit átértékelődtek a kapcsolataim, az első 3/4 év nehéz volt (tél is volt közben, nekem a hosszú sötét külön gáz), aztán elkezdtek alakulni az új kapcsolatok. Nem gondolom, hogy ezek hosszú életűek lennének, ha megint költöznénk, de most legalább van kivel találkozni, sokkal könnyebb, mint korábban.
2014. nov. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Én leszek az ellenpélda ezek szerint :-)

25 évesen szültem, férjem 27 volt. A szülés után volt pár zűrös hónap, de a terhesség alatt és a a baba 4-5 hónapos korától ugyanúgy találkozgatunk. Jönnek ők is, megyünk mi is. Nyilván ha esti program van, akkor vagy nagyszülő van a lányunkkal vagy csak egyikünk megy.

De a barátság, a beszélgetések megmaradtak :-)

2014. nov. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
79%
23 eves vagyok, a fiam 2. 1-2 barat megmaradt, a tobbit az se erdekli h elek e. Sot, nem reg osszefutottam egy "barattal", koszonni se akart... Lehet nem is baj h elkoptak. (Foleg az ilyenek)
2014. nov. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
72%
Én 20 voltam az első gyerekkel és 24 a másodikkal,és nálunk is elkoptak. Alig akart átjönni megnézni a babát még olyan barátnőm is, akivel addig napi szinten találkoztunk , nem mutattak érdeklődést.Elkoptak a barátnak tartott emberek, 1-2 kivétellel. Eltelt pár év, és nekik is lett gyerek, és akkor jöttem rá hogy irigyek voltak rám korábban és azért nem jöttek hogy ne kelljen hozni semmit.
2014. nov. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!