Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha antibiotikum kell szedni a...

Ha antibiotikum kell szedni a terhesség alatt, az ugyanúgy történik, ahogy nem terhes állapotban?

Figyelt kérdés
Úgy értem ugyanolyan mennyiségben? Általában hogy írják fel? Mennyit kell naponta szedni és hány napon keresztül?
2014. nov. 25. 00:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Betegség, gyógyszer és orvosa válogatja. Erre szerintem nincs normális válasz, majdnem az orvos megmondja.
2014. nov. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Úgy általánosságban mégis? Az ugye , ha nem terhes valaki 2x1 szokott lenni, úgy 5,7, 10 napig (attól függ hány darabos)!

Szerintetetk terhességben melyik adagolásnak nagyobb a kockázata, ha kisebb adagban huzamosabb ideig , vagy nagyobb adagban rövidebb ideig kell szedni a gyógyszert?

2014. nov. 25. 00:31
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, a penicilin sztem ártalmatlan. sajnos nekem elég sok dobozzal kellett beszednem terhesség alatt. Semmi baja a babának. Mindkét terhességem alatt szedtem több féle AB-t semmi bajuk nem lett tőle.
2014. nov. 25. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy, csqk olyan terméket választanak, ami nem káros a magzatra ( gyaran ez gyengébb, mint ami gyorsabban hatna)
2014. nov. 25. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az adagolás a gyógyszertől függ, nem a terhességtől, viszont olyan gyógyszert választanak, amit szabad terhesen. (Úgy tudom, olyan is van, hogy "csak" az első 12 hétben vagy az utolsó harmadban nem szabad.) De ilyen esetben mindenképp orvosra hallgatnék, vagy legalább a patikában rákérdeznék.
2014. nov. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet "általánosságban" beszélni.

Olyan gyógyszert kell választani, ami nem káros a babára (pl. penicillinszármazékok), az adagolás pedig a betegségtől és a gyógyszer típusától függ.

2014. nov. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!