Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tapasztalatokat kérnék tünetek...

Tapasztalatokat kérnék tünetekkel kapcsolatban!?

Figyelt kérdés
Clearblue digitális teszt szerint 1-2 hete történt a fogamzàs,igy kb 4 hetes terhes lehetek.Múlt héten több napig szédültem,leesett a vérnyomásom és erős hányingerem volt.Pár nap múlva elmúltak a tünetek.Mitől lehettek ezek? A hcg hormon miatt volt,de akkor valószínű hogy ahogy nő a hormonszint újra visszatérnek a tünetek? Tapasztalatokat várok!
2014. nov. 26. 21:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia!Akkor a 3. héten lehettél...kb a beágyazódás lehetett,akkor még nem termelődik a HCG csak utána.Szóval az mástól lehetett.A tünetek változóak az 5. héttől kezdődnek,nekem is akkor kezdődött kb,de most a 8. körül jobb valamivel.Ezek a tünetek elmúlnak és előjönnek.
2014. nov. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon változó. Én most 7 hetes vagyok, 5 hetesen halálra paráztam magam, hogy nincs hányingerem, semmi bajom, csak a mellem fáj, de az is csak kicsit. Hát, a 6. hét közepén lett hányingerem, folyamatosan szarul voltam/vagyok, émelygés, minden, de nem hánytam egyszer sem, ma meg megint jobban érzem magam valamivel. A barátnőm 24 hetes, ő UH és teszt nélkül a pocak növekedésééig észre se vette volna, hogy terhes, annyira nem volt semmi baja se az elején, se később. Szerintem ne aggódj, még csak 4 hetes vagy, az a ritkább, ha van ilyenkor tünet. 2-3 hét múlva meg majd visszasírod a tünetmentes napokat, mint én most :D
2014. nov. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A tünetek jönnek -mennek, ettől nem kell megijedni, semmit nem jelent se a terhességre, se a hcg szinte nézve.
2014. nov. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Akkor számíhatk rà,hogy ezek még előjönnek? Milyen vitaminokat szedjek? Kb 1 hónapja szedek vasat meg folsavat ja és C vitamint.Viszont sokan javasolnak terhesvitamint,csak azoktól paràzom kicsit hàtha még erősebb tüneteket produkálnak.A hasfeszülés miatt se kell aggódnom?
2014. nov. 27. 10:51
 5/11 anonim ***** válasza:

A terhesvitaminnak semmi köze a tünetekhez, emiatt ne aggódj! Az is csak egy multivitamin, alig különbözik egy sima multitól, pl. folsav van benne több nyilván. Szerintem egyszerűbb szedni, mert akkor tudod, hogy biztosan mindenből bevittél eleget. Nekem a Gravida nagyon bevált.


Igen, a tünetek jönnek-mennek. Ez bármelyikre igaz, cicifájásra, hányingerre, stb. A feszülésre nagyon jó a magnézium. Baj a nagy, nem múló görccsel van, a húzódás, feszülés csak kellemetlen, de mondom, a magnézium sokat segít!

2014. nov. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.Első terhességem és mindentől megijedek,de csak a pàrom és én tudjuk még így nem tudok kit kérdezni.Görcs szerencsére nincs csak feszülés meg puffadâs,de gondolom az a székrekedéstől.Akkor azt javasolod hogy szedjek terhesvitamint és magnéziumot vagy az is van elég pl a Gravidàba? Én is arra gondoltam,hogy azt szedném.
2014. nov. 27. 11:13
 7/11 anonim ***** válasza:

én gravidát szedek, magnéziumot nem, meg c-vitamint. Lehetne többfélét is, egy picit mindig fáj a hasam 3 hete, mintha kezdődő menstrációs fájdalom lenne, de annak a 10%-a kb. Ha feszül a hasad az lehet puffadás, a görcsök a méhszalagok nyúlása miatt, egy kis émelygés mindig van nálam, eddig 2-szer hánytam, és a munkaruhámnak csak a zipzárja tartja a gatyát, mert a gombok nyomnak mindent odalent. A székrekedést megezőzően egyél sok gyümölcsöt. Rostos dolgot. Szédülés is tünet, ha nem muszály, ha egyedül vagy soha ne mássz magasra, mert ha leesel nem tud ki segíteni. Ne emelj nehezet. Ha éles fájdalom jelentkezne, netalán vérzés,, azonnal keresd fel az orvost.

7+1 hkm

2014. nov. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én Femibiont szedek, nekem ez volt a legszimpibb, meg a dokim is ezt javasolta, mert van benne folsav, ami nagyon fontos. Kicsit drágább, mint a többi, de ettől aztán tényleg semmi bajom nincs, nem hányok tőle, és a hányingerem se fokozódik, miután bevettem, szóval én nem cserélném le másra, csak azért, mert az mondjuk olcsóbb. De egyébként szerintem teljesen mindegy, mit szedsz, mindenki azt szedi nyilván, ami neki bevált. Én a folsav miatt döntöttem a Femibion mellett, de más szempontból is bejött.

2-es voltam.

2014. nov. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Szerintetek mikor érdemes dokihoz menni,amikor már lát is valamit?Különben a Gravidában nincs folsav?
2014. nov. 28. 19:30
 10/11 anonim ***** válasza:
De a gravidában is van kellő mennyiség 800mikrogramm, de a folsavat szedheted pluszban is mellé, mert vízben oldódó vitamin, mint a c-vitamin, és ha többet vittél be azt úgyis kipisiled :)
2014. nov. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!