Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor milyen vizsgálat van/kel...

Mikor milyen vizsgálat van/kell a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Gondolok itt ultrahangokra (12,18,38 hét?), vérvételre(16 hét?), mikor kell menni szemészetre, fogászatra, belgyógyászatra, és van -e még valami?
2007. okt. 27. 12:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

ez orvostól függ. általában 12ik héten van a második uh, utána az állapotodtól és az orvostól függ. vérvétel először vércsoportmeghatározáskor van, majd a 16ik héten meg vércukorvizsgálat is van, 26ik héten.

fogászatra menj el amikor akarsz, de 15ik hétig célszerűbb meg a belgyógyászatra is. sőt a tüdőgondozóból is kell pecsét, amin az utolsó szűrésed dátuma van. szemészetre nem kell menni. mindenhol pecsétet raknak a kiskönyvedbe, a belgyógyász csinál ekg-t. (kb.3 perc, pár tapadókorongot rád tesz, bugyira meg melltartóra kell öltöznöd)nekem ennyi volt eddig, 25 hetes terhes vagyok most megyek terheléses cukorvizsgálatra.


jó babavárást

2007. okt. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ami kötelező az a 12,16,28 és 34 hetesen a vérvétel.Álltalában havonta egyszer rendelnek vissza,akkor megvizsgál,ha indokolt ultrahangoz is.A 38 héten magzati szívhang vizsgálat,a 39 héten kétnaponta magzatvíz vizsgálat.Fogászat,belgyógyászatot azt félidőig ráérsz elvégeztetni.Igaz nem idén szültem,de régen igy volt.
2007. nov. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!