Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Létezik olyan nemi betegség,...

Létezik olyan nemi betegség, ami gyógyítása miatt veszélyt jelenthet a terhesség alatt a magzatra, és esetleg egy abortuszra kell számítani a nö egészsége érdekében?

Figyelt kérdés
2010. jan. 31. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok ilyen nemi betegségről. A nemi betegségek kezelése általában nem veszélyes a magzatra.


Nemi úton IS terjedő betegség már van ilyen, pl az AIDS, de ennél a betegségnél sincs szükség abortuszra az anya életének a megmentéséhez.

2010. jan. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én se tudok ilyenről és hiába is kerestem a neten ilyet, nem találtam. Sem a szifilisz, sem az AIDS nem ok az abortuszra....
2010. jan. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez megnyugtató. A baba egészségére sincs hatással, vagy adódhatnak Akadályok?
2010. jan. 31. 20:14
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem értem, milyen akadályokra gondolsz?
2010. jan. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha AIDS-es vagy, azt a baba elkaphatja a terhesség vagy a szülés alatt, illetve szoptatás során. De az is előfoprdulhat, hogy nem kapja el egyáltalán.


A szifilisz manapság -é idehaza nagyon-nagyon ritka betegség, de a terhesség alatt veleszületett rendellenességeket okozhat: bőr és csontfejlődési zavarokat, süketséget, hordó alakú metszőfogakat, a szem szaruhártyájának gyulladását. Nagy dózisú penicilinnel kezelik.

2010. jan. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
De vannak felszálló fertőzések, amelyek koraszülést okozhatnak. pl: streptococcus, clamidia, stb...
2010. jan. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, de ezek 1) kezelhetők 2) a kezelés nem veszélyes a babára 3) nem kell miattuk abortusz.
2010. jan. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!