Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyomorpuffadásra van valami...

Gyomorpuffadásra van valami hatásos szer, praktika?

Figyelt kérdés

19 hetes ikerterhes vagyok, kellemetlen gyomorpuffadásom van néhány hete. Már a reggeli felkeléstől, üres gyomorral is böfögnöm kell (bocsi...), feszül a gyomrom, ha eszem, pillanatok alatt telítődik és nagyon lassan leszek újra éhes. (Szerintem lelassulhatott az emésztésem.) Ki is dudorodik, kemény ha álló helyzetben vagyok. Mutattam már védőnőnek, háziorvosnak, belgyógyásznak is annyit mondtak csak, hogy felnyomja a méh.


Később ez vajon jobb lesz, vagy még rosszabb? Espumisan segíthet ezen, vagy az csak puki ellen hatásos (az amúgy nem gyötör szerencsére)?


2014. dec. 13. 12:34
 1/3 anonim ***** válasza:
a salvus viz nekem 4 nap alatt helyre hozta a terhessegi gyomoregest. talan rajtad is segithet.
2014. dec. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálam ugyanez volt a helyzet. Javasolták a szódabikarbónás vizet, de attól hányingerem volt. Nekem is olyan érzésem volt, hogy lelassult az emésztésem.

Nálam a "savanyú" dolgok segítettek, napközben citromos vizet ittam, és minden este bevágtam egy egész grépfruitot, pedig azelőtt rá sem bírtam nézni.

Kerültem a nehéz ételeket, amik lelassítják az emésztést, könnyű ételeket ettem, grillcsirke salátával, sok joghurt, na akkor kedveltem meg a kaukázusi kefírt, meg valamiért a kekszek is jók voltak, pl. a győri édes jóreggelt, ilyesmi. És inkább sokszor ettem keveset.

Nekem ezek segítettek, próbáld ki hátha bejön valami.

A Salvus vizet nem ismerem, amit az előző írt, de lehet hogy hasonló hatása van mint nálam a citromos víznek, próbáld ki mindegyiket.

2014. dec. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szia nekem az Espumisan gyöngy lágy kapszula vált be a salvus víz is használ!
2014. dec. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!