Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért írt fel az orvos Duphast...

Miért írt fel az orvos Duphastont?

Figyelt kérdés
Terhesség 4.hetètől görcsölgetek,tegnap barnàztam is ma elmentem az orvosomhoz.Duphastont,Nospat es MagneB6ot kell szednem napi 3at.nem sok ez? A Duphastonnak van valami mellékhatàsa? Hogyan szedjem? Vagy ennél nem fontos a folyamatosság?
2014. dec. 16. 11:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos a folyamatosság. A barnázás miatt írta fel, progeszteron pótlás. Nem mondta el miért fontos??
2014. dec. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Annyit mondott hogy ez egy terhességmegtartó hormon.Hogy a barnàzàs mitől van azt nem mondta.Csak hogy pihenjek.Hány órànként vegyem be?
2014. dec. 16. 12:33
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

sárgatest hormon pótlás, mert a kezdeti görcsölés és barnázás fenyegető vetélést jelentHET.

A vetélés egyik oka lehet, ha nem termelődik elég hormon, nem tartja meg a méh a babát. Ezért lehet a barnázás is (mert picit válik lefele a nyálkahártya)

Nagyon fontos a folyamatosság és rendszeresség a Duphastonnál. Nekem napi 3-at kellett szednem. A nap 24 óráját nagyjából egyenlő időre leosztva szedtem.

Nincs mellékhatása, csak hormon, amit amúgy is termelne a szervezeted, csak hát mivel valószínűleg nem termel eleget (ezért vérzel), ezért kell a pótlás.

Nekem kb 11. hétig kellett szednem. úgy hagytam abba, hogy egy idő után már csak napi 2-t szedtem elosztva, majd 1-et majd egyet se.

Bár ezt az orvos nem mondta, csak hogy már nem kell többet szednem. Viszont olvastam, hogy más is így hagyta abba.


Magnéziumot nekem is írt fel, de én azt csak néha-néha szedtem.

Az a görcsölés ellen jó.

2014. dec. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha napi 3, akkor reggel-délben-este.
2014. dec. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Duphastont a barnázás miatt írta, terhességmegtartónak is szokták hívni. Görcsölgetésre meg a magnéziumot, én napi 6-tal kezdtem. Szedjed ezeket, fontosak.
2014. dec. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!