Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csaszaros kismamik valaszolnat...

Csaszaros kismamik valaszolnatok nekem is? Felek

Figyelt kérdés
38 hetes vagyok tegnap voltam orvosnal es sajnos bizonyos okok miatt jovoheten csaszarozni fognak. Eleg nagy pofoncsapas volt, mivel eddig nem volt szo errol eert nem is neztem nagyon utanna. Igazabol az erdekelne, hogy mekkora a vagas? Mennyi ido alatt gyogyul be? Meddig faj? Mikortol lehet utanna sportolni? Mennyivel rosszabb mint a sima szules? Kerlek segitsetek nekem!

2014. dec. 18. 09:48
 1/8 anonim ***** válasza:
60%

Ne izgulj, így, hogy meg sem várják, hogy beinduljon a szülés, kicsit sem fog fájni. Másnap az első mozdulatok lesznek fájdalmasak, utána minél többet mozogsz, annál gyorsabban gyógyul és annál kevésbé fáj.

Érezni fogod, hogy mikortól tudsz vele sportolni.

Nekem most 12 cm-es a heg és nagyon halvány, de 29 hetes terhes vagyok.

Hogy mennyivel rosszabb, mint a sima szülés? Miért lenne rosszabb? Csak pozitívumokat tudok felsorolni.

Sokkal hamarabb túl leszel rajta, nem kell több órát vagy napot vajúdnod, nem kel kitolnod egy babát, nem lesznek szexuális problémáid a gátseb, vagy a kitágult hüvelyed miatt.

2014. dec. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nálam is így volt, csak nekem a 36. héten jelentették be :( Szóval a vágás kb. 15 cm. Megkapod a gerincedbe az injekciót (nem is fáj, csak a gondolat rossz), felfektetnek az ágyra és már neki is látnak. Persze kapsz paravánt, hogy ne lásd, mi történik lent, ha apás császár lesz behívják a párodat és vágnak :) Lehet érezni, de nem fáj. Kb 10 perc alatt kint van a baba és még ennyi míg összestoppolnak. Legrosszabb esetben is 30 perc. Ami nagyon rossz, hogy 6 vagy 24 óra után (kórháza válogatja. engem 6 óra után állítottak fel) fel kell állnod. Én majdnem bepisiltem a fájdalomtól, bár több ismerősöm azt mondta, hogy neki különösebben nem fájt. Valószínűleg ezt is embere válogatja. Haskötőt vigyél a kórházba, az nagyon megkönnyíti neked is és a szervezetednek is a regenerálódást, ráadásul sokkal könnyebben fogsz tudni járni. Nálunk a kórházban árultak kompressziós bugyit, de az csak sima szülésnél ér valamit -már ami a fájdalomcsillapítást illeti-, sétálni könnyebb haskötővel.

Ami a regenerálódást illeti, nekem kb 2 hét volt, mire embernek éreztem magam. Előtte is tudtam mindenfélét csinálni. Sétáltam, babáztam, de mindent nagyon óvatosan, mert húzódott a heg. A nevetésről ne is beszéljünk :)

A sportolásra 3 illetve 6 hónapot mondanak. Majd a 6 hetes kontrollon faggasd ki a dokidat, hogy ő mit tanácsol.

Arra nem igazán tudok válaszolni, hogy mennyivel rosszabb, mint a sima szülés. Valaki még kéri is a császárt...Én nem éreztem igazi szülésnek, de ez megint olyan, hogy ki milyen típusú ember. A lényeg, hogy lesz egy szép babád :)

2014. dec. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon nagy lelki traumakent elem meg ezt az egeszet. Az elmult 8 honapban abban a tudatban voltam, hogy termeszetes uton szulom meg a kisbabamat. Most meg borzaszto rossz erzes hogy erre sem vagyok kepes.A kornyezetemben akiket csaszaroztak csak megviselte oket is. nem tudom mi jot lathatnek ebben az egeszben. Sok helyen olvasom hogy sokkal hosszabb a felepulesi ido, elapad a tej vagy meg sem jon.... Hogyan tudnam pozitivan felfogni ezt az egeszet? Masreszt meg felek maga a mutettol is. Soha semmilyen vagasom nem volt...
2014. dec. 18. 11:51
 4/8 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Hát ezzel én is így voltam. Soha semmilyen műtétem nem volt, még lyukas fogam sem, úgyhogy mondhatni szinte orvos szűz voltam :)

Nem kell aggódni, magadat hibáztatni meg végképp nem kell. A következőt -ha lesz- majd megpróbálod megszülni. Egyébként nem olyan tragédia a felépülés és valószínűleg lelkileg sem fog megviselni. Én is ilyenek miatt aggódtam, volt tejem is, csak lassabban indul meg, de ezzel sem lesz problémád.

Majd, ha megszületik a baba, csak vele leszel elfoglalva, eszedbe sem fog jutni, hogy nem "tudtad megszülni". A tej miatt meg ne aggódj! Legyen nagyon sokat cicin már a kórházban is! Az nem baj, hogy ha még nem indul meg akkor, a lényeg, hogy stimulálja a baba a cicit!

2014. dec. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem első babánál hosszú vajúdás után lett császár,maga a műtét nem fájt,bár hirtelen fel sem tudtam fogni ,hogy mi történik. Az első felállás borzalmas volt, nagyon fájt, kb 2 hét eltelt mire normálisan tudtam mozogni. Akkor azt mondtam,hogy biztosan nem szülök mégegyszer császárral,a mai napig nem tudtam feldolgozni,hogy az utolsó pillanatban császároztak. Második babánál előre tudtam,hogy császár lesz, vajúdás nélkül műtöttek,nem voltam olyan fáradt,sokkal hamarabb felépültem, és a felkelés sem volt olyan rossz mint az elsőnél.
2014. dec. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem az utolsó pillanatig úgy volt, hogy 50 százalék természetes szülés, 50 százalék császár. Cukorbeteg vagyok, I-es típusú. Azt mondta a dokim, ha minden rendben lesz, szülhetek. Aztán vasárnap este, június 1-jén toxémia miatt megcsászároztak. Kilenckor tudtam meg, és tízkor megszületett a kisfiam. Szerintem ha bármi gond van, fogadd el, hogy így vagytok mindketten biztonságban, és ez a ti érdeketek. Tudom, hogy nehéz, meg félsz, de én csak bíztatni tudlak, a saját példám miatt. A műtét, az érzéstelenítés nem fáj. Utána be kell tartani mindent, amit a szülésznő mond. Segíteni fog felállni, kikísér a mosdóba, ahol engem lemosdatott, és kivette a katétert. Nem mondom, hogy nem féjt a mozgás, de elviseltem. Másnap reggel 8-kor már én pelenkáztam, szoptattam (próbálkoztam), hoztam vittem a babámat. Nem mertem megnézni a sebet, igaz, nem is tudtam volna, akkora volt a hasam. Aztán ahogy teltek a napok, egyre jobb lett, két hét múlva otthon már takarítottam, sétáltam... A kórházban volt velem egy sámli, ülve tudtam szoptatni, és felraktam a lábam. A másik nagyon jó dolog egy sál volt, az ágy végéhez kötöttem, és felhúztam magam kézzel, ha fel kellett ülnöm, így nem a nemlétező hasizmaimat kellett használnom. A seb érzékeny volt jó darabig, sportolni kb fél év után lehet, bár én táncolok, és 5 hét után már beálltam kicsit mozogni, na nem versenyszerűen még. A férjemmel 4 hét után már együtt voltunk, és azon kívül, hogy a hasamra vigyáznia kellett, olyan volt, mint előtte. Ez az egyik legnagyobb előnye szerintem a császárnak. :)Tejem egy hét után lett normálisan, igaz az, hogy később indul, ne stresszelj, pótolj hozzá, szoptass addig is sokat, és megjön. Azóta is szoptatok, bőven van tejem. Ne izgulj, minden rendben lesz!
2014. dec. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hogy vagy kérdező? Hogy élted meg végül a császárt? Tényleg olyan rossz volt, mint ahogy elképzelted?
2014. dec. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Na, mi lett Veletek kedves anyukák? :))
2015. jún. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!