Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehetséges, hogy már a hasam...

Lehetséges, hogy már a hasam növekedését látom?

Figyelt kérdés
10+2 hetes terhes vagyok. Mostanában kezdem észrevenni, hogy egész lent, a méhemnél, már mintha kezdene a hasam kidomborodni picit. Mások számára ez persze még nem látható, meg egy ideig még nem is lesz, de én fölülről látom, nem így szokott a hasam kinézni. Kissé korainak érzem, bár nagyon kicsi és vékony vagyok (156 cm és 44 kg). Szerintetek lehet, hogy már ezt látom? Tényleg csak minimális a különbség, de tök lapos szokott ott lenni, így feltűnt. Hízás nem lehet, eddig csak fogytam egy kilót a teherbeesés óta, mert nagyon rosszul voltam és alig tudtam enni.
2014. dec. 23. 15:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Minimálisan esetleg...vagy inkább puffadsz, ami ilyenkor elég gyakran előfordul. Konkrétan a legtöbb nőnél a 20. hét után alakul ki a tipikus terhes pocak, akkor is ha nagyon vékony valaki, szóval, még egy kis időd van :)
2014. dec. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ó, nem a puffadás, amiatt már az elejétől úgy nézek ki, mintha legalább 18 hetes lennék :D Már reggel úgy kelek, hogy fel vagyok puffadva, 0-24-ben ez van sajnos, elég durván. Csak ha nagy nehezen behúzom a hasam, pont a méhemnél látom, hogy dudorodik, eddig ott lapos volt teljesen, csak az utóbbi pár napban kezdett megváltozni, ezért gondoltam. Amúgy nagyon minimális, igen.
2014. dec. 23. 15:17
 3/8 anonim ***** válasza:
Az elottem szolonak igaza van. A puffadas ilyenkor nagyon gyakori. Nekem reggel semmi hasam nem volt, estere meg mintha legalabb 18-20 hetes lettem volna. Nekem a 12 hettol elegge kenyelmetlenek voltak a nadragjaim gondolom mert nott picit az alhasamnal....ha sovany vagy meg jobban latszik rajtad ugyhogy nincs kizarva. Viszont az igaz hogy legalabb a 20 hetig kell varjal, hogy egyertelmu legyen az, hogy valaki lakozik odabent.:) Amugy gratulalok, boldog babavarast!
2014. dec. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Mondom, ez nem a puffadás, az már az 5. héttől van, és már reggel, éhgyomorra is úgy nézek ki, mint egy 17-18 hetes... Tudom, hogy a környezetem még jó ideig nem fogja látni, csak nekem tűnt fel, hogy megváltozott valami egészen lent, a méhemnél, nagyon minimálisan. Szerintem azt kezdem látni, de én is tudom, hogy ez a kutyának nem fog még feltűnni vagy 2 hónapig :D
2014. dec. 23. 15:40
 5/8 anonim ***** válasza:

azt kérded, hogy a hasad növekedését látod-e, és mikor többen is írják, hogy puffadsz, akkor nem fogadod el.


Nemcsak a gázok okoznak alhasi puffadást, hanem a víz- és vérbőség is.


A hasad még legalább 2 hétig nem fog nőni a babától.

2014. dec. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én elfogadom, hogy puffadok, mondtam is, hogy igen, már az elejétől, nagyon is, nonstop. Ettől függetlenül a méhemnél csak pár napja domborodik ki egészen picit, ezért gondolom, hogy EZ nem a puffadástól van (ettől függetlenül igen, puffadok továbbra is, brutál szinten).
2014. dec. 23. 17:16
 7/8 anonim ***** válasza:
A méhed 14 hetes korodban fogja elérni a szeméremcsontod vonalát, addig elméletileg nem nagyon nőhetne attól a pocak. :)
2014. dec. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

14 hetes korban a szeméremcsont vonalát??? Az nagyon nagy tévedés.

Az első trimeszter végén a közeli környezet már észreveheti a pocak enyhe nagyobbodását, de csak a 16. hétben kezd jól láthatóvá válni, amikor a méh már gyermekfej nagyságú. Ez a változás a 20. hét környékén lesz igazán szembetűnő, ez az az időszak, amikor a has elkezd "kerekedni", "formálódni". 24 hetesen a méh alja a köldök felett, 32 hetesen félúton a mellcsont és a köldök között, 36 hetesen közel a mellcsonthoz, 40 hetesen pedig valamennyivel lejjebb, 3-4 ujjnyira a mellcsonttól.


Pontosabb eljárás a méhfenék és a szeméremcsont között mérhető távolság centiméterekben történő meghatározása. A 16-36. héten ez az érték nő, hetente közel egy centit, a hetek száma pedig megegyezik a cm-ek számával: 32 hetesen ez átlag 32 cm.


A nagyobb távolság felébresztheti a gyanút, hogy esetleg ikerterhességről van szó, netán sok a magzatvíz vagy nagy a baba mérete. Amennyiben ez az érték alacsonyabb, és a pocak növekedése szintén visszafogott, akkor a magzat kisebb lehet a vártnál. Az ilyen esetekben konzultálni kell az orvossal, aki soron kívüli ultrahangos vizsgálatot is kérhet.

2014. dec. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!