Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért van az, hogy egyik nap...

Miért van az, hogy egyik nap kicsinek látom a hasam, másik nap meg nagynak?

Figyelt kérdés
Egyébként is elég pici a pocakom, sokan megjegyzést is tesznek, ami nagyon rosszul esik. :( Már a 30. héten vagyok, a pici sokat mocorog, helyezkedik. Egy hete voltam utoljára ultrahangon, és ott teljesen a korának megfelelő volt a mérete. Járok terhességi cukorbetegség miatt diabetológiára, és ott a velem egykorú terheseknek is szép kerek pocijuk van, az enyém meg aprócska. (Mondjuk idáig csak 4 kilót híztam, 64 kilo vagyok most). Vannak napok amikor egész nagynak látom, elkezdek örülni, hogy végre nákam is beindul a a pocaknővekedés, tök büszke vagyok rá meg minden, aztán másnap felkelek, és megint pici. :)) van olyan, hogy csak a 30. hét után indul be igazán? Vagy valószínűleg én már pici pocakú maradok?
2014. dec. 27. 12:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Rajtam az első terhességemnél a 28. héten még alig látszott, többen meglepődtem amikor mondtam hogy babát várok. Amikor bementem a kórházba a 39. héten mert elfolyt a magzatvíz, ijedten kérdezték hogy hány hetes vagyok, csak akkor nyugodtak meg, amikor mondtam hogy 39 :) Bár igaz, hogy én nem vagyok és akkor sem voltam sovány. Egyébként igen, a vége felé indul be leginkább a növekedés, írtad hogy az uh adatok jók, nincs miért aggódnod. Az meg hogy egyszer nagynak látod, máskor kicsinek, lehet hogy azért van mert éppen máshogy fekszik a baba, és máshogy dudorodik.
2014. dec. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Engem aztán nem zavart egy cseppet sem, hogy nem lettem elefánt méretű a végére sem. Főleg, hogy semmi segítségem nem volt otthon és a 34. hétig dolgoztam. Kisebb hassal könnyebben mozogtam, és még a cipőfűzőmet is be tudtam egyedül kötni. Az volt a lényeg, hogy a gyerek jól fejlődött és egészséges.

Amúgy 94 cm haskörfogattal mentem szülni, és a betegfelvételin, amikor közöltem, hogy a szülészetre megyek, akkor a nő visszakérdezett: "Hová? A fülészetre?" :-D

2014. dec. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálam is hasonló a helyzet, csak épp óriási pocakkal. Egyik nap nem is látom olyan hatalmasnak, utána rájövök, hogy mégis az. Főleg mikor látok más velem egyidős kismamákat, vagy mikor idős nénik úgy jönnek oda hozzám, hogy jaaaj drágaságom hány nap múlva szülsz?? Ez az eset 31 hetesen történt, és azóta tovább nőttünk. :D Ráadásul iszonyat nehéz kezd lenni...

Szóval örülj neki, hogy nem olyan nagy a pocakod, nem fogja megnehezíteni az utolsó heteket! :)


Minden jót nektek, további boldog babavárást! :)

34 hkm

2015. jan. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!