Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Arcüreggyulladásról vagy...

Arcüreggyulladásról vagy fogfájásról van szó?

Figyelt kérdés
16 hetes terhes vagyok. Múlt hét csütörtök óta náthás vagyok, fájt a torkom. Azt hittem ez egy sima megfázás, teáztam, ettem a vitaminokat, feküdtem stb. Egyik nap rágózás után megfájdult az egyik rágófogam. Azóta a fájdalom néha elviselhetetlen. Azért gyanakszom arcüreggyulladásra, mert azon az oldalon az orromból nehezen távozik a váladék és fáj a fejem,arcom amikor lehajolok. Voltam fogorvosnál, aki azt mondta, hogy valószínű arcüreggyulladás okozza, írt fel maripen extrát. Voltam mindenféle gyógyszertárban, kiderült már nincs forgalomban. A dokinő már nem rendel...Tegnap volt egy kis lázam is. Most sós kamillás inhalálást csinálok, ez vajon jó rá, vagy csak fellángol tőle a gyulladás?

2014. dec. 31. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:

30 hetesen szenvedtem ezzel. Azt hittem, a fogam fáj, de nem tudtam beazonosítani, melyik, szinte az egész felső sor. A fogorvos azt mondta, addig nem akar fúrni, faragni, amíg pontosan nem tudom, hol érzem a fájdalmat. Ő nem látott külsőleg semmi gondot. Több napi szenvedés után jöttem rá, hogy a két hete tartó náthámból jó kis arcüreggyulladás lett. A körzeti orvos adott antibiotikumot és két nap múlva már nem fájt semmim (egy hétig szedtem az ab-ot)

Amivel segíthetsz, az a sós gargalizálás, inhalálás, infralámpázás, de hogy megoldja-e a problémát, nem tudom. Nekem már kellett a gyógyszer.

Jobbulást.

2014. dec. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia! En 35hetes babas vagyok, most jovok hasonlo problemaval a fuleszet ugyeletrol. Mivel nem adnak antibiotikumot, forro tea+orrfujas+multivitamin+C-vitamin+Calcium+infralampazas, amiket mondtak. Inhalalni nem szabad, sos borogatast sem. Sterimar orrspray-t gyakran is lehet hasznalni, mast nem. Ha nem javul, hetfore vissza kell mennem, javaslom Te is nezesd meg magad majd, ha nem javulsz. Mondjuk nekem fulgyulladasom is van melle, de sajnos mar eleg tapasztalt vagyok, viszont antibiotikum nelkul en sem csinaltam meg ezt vegig.

Remelem tudtam segiteni. Mielobbi gyogyulast es boldog ujevet!

2014. dec. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Utolso vagyok. Elfelejtettem irni, hogy ha komolyabb fejfajasod van, Panadolt beszedhetsz, laz eseten Rubophent. Es probald ki, hogy mindket orrlyukadat befogod es erosen fujsz, ezzel megakadalyozhatod, hogy bedurranjon a fuled is.

Jobbulast meg1x!

2014. dec. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Menj el az ügyeletre. Veszélyes a láz s babára. Kezelni kell mihamarabb a gUlladást, pláne hogy jön az influenza szezon is...

hívd ki a háziorvosi ügyeletet, vagy menj be.

2014. dec. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, aranyosak vagytok! :)

Igazából az inhalálás nem sokat segít, ugyanúgy el van dugulva azon az oldalon az orrom. :( Megettem már egy csomó gyümölcsöt,mézet remélem segíteni fog. Most lekopogom, enyhültek a tünetek, láz sincs...Tegnap is "csak" 37.5-ig ment fel max.Remélem hamar túl leszünk rajta. De ha esetleg nem javul vagy felmegy a lázam, mindenképp bemegyek az ügyeletre. Még egyszer köszönöm!Jobbulást annak, aki beteg! Boldog új évet mindenkinek! :)

2014. dec. 31. 16:00
 6/7 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Teljesen egyetertek 4-es valaszoloval, hogy ha lazad van, mindenkepp menj ugyeletre. Javaslom, probalj ful-orr-gegeszetre menni, ha muszaj, mert ugyis oda kuldenek tovabb. Felelossegteljes orvos nem fog antibiotikumot adni, ha nem tud erdemben megvizsgalni. Ha teheted, probald ki az infralampat. Azert irtam a tanacsokat, mert Pesten a belvarosban ma az ugyelet is csak 11ig volt, korzeti rendelesek meg egyaltalan nem :/ ugyh barhol is elsz, valoszinuleg 2-aig ki kell huznod hazipatikaval. Lazcsillapitasra csak 38 fok felett vegyel be gyogyszert. Mindenesetre orulok h jobban vagy, kivanom h mar csak kifele menj belole! :)
2014. dec. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kicsit elkiabáltam a dolgot...:( Napról napra egy kicsit jobban vagyok, de még mindig nagyon fáj a homlokom és délutánra mindig hőemelkedésem lesz. :( Most 37.6...Borogatást csinálok inkább, nem akarok annyi gyógyszert beszedni. Tegnap még semmilyen szakrendelés nem volt a kórházban. :/ Hétfőn kéne mennem dolgozni, de szerintem inkább orvos lesz belőle. Féltem a babámat! :(
2015. jan. 3. 15:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!