Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt-dohányos akunykák! Mi a...

Volt-dohányos akunykák! Mi a tapasztalat, mikor könnyebb leszokni, teherbeesés előtt vagy pozi teszt után?

Figyelt kérdés
Gyereket tervezünk, ezért próbálok leszokni a cigiről,m szilveszter éjjel még elszívtam kettőt, azóta nem. Nem mondom, hogy idegbeteg vagyok, de azért ma már hiányzik, és nemsokára jön hozzánk néhány barát, akik dohányosak, így mégnehezebb lesz megállni. Ha már pozi lenne a teszt sokkal könnyebb lenne, akkor rá se vinne a lelkem, hogy cigizzek, de így ki tudja, lehet hónapokig nem sikerül a baba. Tudom, a legjobb lenne most letenni, már el is jutottam oda az utóbbi hónapokban, hogy napi 1 dobozról eljutottam het1 dobozig, aztán napi 1 szal, később már csak 2-3 naponta 1 szal, ami tényleg nem sok, de elég volt.
2015. jan. 2. 18:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
En napi 3-at szívtam, ennyire tudtam lecsökkenteni, de a pozi teszt után abszolút nem gyújtottam rá. Az első 2 hét nehéz volt, de már jobb :)
2015. jan. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A pozitív tesztig cigiztem, onnantól egy szálat sem és nem is esett nehezemre megállni, mert csak azt tartottam a szemem előtt, hogy nem én számítok, hanem a babám.

Sőt, a terhesség alatt kifejezetten undorodtam még a szagától is.:)

2015. jan. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én akkor tettem le a cigit, amikor a fog.gátlót.

Nekem az elég motiváció volt, hogy egy élet fog növekedni bennem, egy napig sem szeretném nikotinnak kitenni.


Ügyes vagy, hogy így lecsökkentetted az adagod, így már teljesen el is hagyhatod.

2015. jan. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én elég sokat dohányoztam, a pozi tesztkor muszáj voltam egy cigit még elszívni, de után már egy szálat sem. Azóta már annyira leszoktam róla, hogy még a szagától is rosszul vagyok.
2015. jan. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mikor a pozitív teszt után tettem le az egész terhesség alatt evett a fene a cigi után. Vissza is szoktam szoptatás után. Most már egy éve nem cigizek úgy lettem terhes...nekem így könnyebb volt.
2015. jan. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én próbáltam már előre leszokni, de nem ment, mindig az volt bennem, hogy tök fölösleges, mert még úgyse vagyok terhes, hiába tudtam, hogy amúgy nem fölösleges, mert ürül a nikotin, valahogy mégis úgy éreztem, hogy így nincs értelme kínozni magam. Annyit viszont nekem is sikerült elérni, hogy naponta kb 2-3 szálra lecsökkentettem az adagot. Mikor megláttam a pozi tesztet, nem gyújtottam rá többet.

Engem nem evett a fene a cigiért, most sem esz. Az első két hétben még eszembe jutott olyan 4-5 alkalommal összesen, hogy rágyújtanék, de annyival le is rendeztem, hogy nem lehet. Utána jöttek a rosszullétek, hát, meg is haltam volna, ha rá kellett volna gyújtani. Most 12 hetes vagyok, már jobb a helyzet valamivel rosszullétek terén, de a cigit a hátam közepére nem kívánom. Szerintem ha 2-3 naponta elcsábulsz egy szálra, az nem a világ vége, persze jobb, ha kibírod, de ennyitől nem lesz baj. Sok sikert :)

2015. jan. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Abbahagytam a cigit, rá 2 hónapra ott volt a pozitiv tesztem! Míg cigiztem nem is sikerült teherbeesnem... +ugyebár nem onnantól vagy terhes, hogy pozitiv a teszt, szóval még a baba is kap belőle. Ha megtudod állni tedd meg most. +ugyebár lehetséges h feszült leszel cigi nélkül és az idegeskedés is jobb lenne, míg nincs baba a pocakban!
2015. jan. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Terhesseg elott erdemes letenni a cigit. Hosszabb ideig nem dohanyoztam, aztan en hulye visszaszoktam. Nem terveztuk a babat, de nagyon orultunk neki. Babasan nekem kinszenvedes volt letenni. Rosszulleteim nem voltak, nyuglodtem de sikerult. Nem tudhatod elore, hogy akkor konnyebb lesz, amikor kezedben a pozitiv teszt. Tedd le most, hadd tisztuljon a szervezeted es mar bejaratott jo szokasokkal, buntudat nelkul tudod megelni a varandossagod. Sok sikert! :)
2015. jan. 3. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én 1,5 évvel a baba előtt tettem le. Ennek már 5 éve és most várjuk a második babát. Nem bánom nehezebb lett volna ha közbe teszem le.És 10 évig dohányoztam már nem hiányzik.
2015. jan. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálam meg 9hónap cigi nélküliség sem hozta meg a babát.... :( :(
2015. jan. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!