Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik kis korkulonbseggel...

Akik kis korkulonbseggel szulnek (szultek), valaszolnatok par kerdesemre?

Figyelt kérdés

19 hetes leszek a heten, es amikor megszuletik a pici, a nagy csak 22 honapos lesz, ezert meg ot is el kell latnom. Nem vagyok veszelyeztetett terhes, ezert ugyanugy csinalok mindent. Futkozni is kell a nagy utan, sokat guggolok, hajolgatok, nyujtozok, es van amikor hirtelen felpattanok ha vmi olyanra keszul... (17 honapos lesz). Ti valtoztattatok a megszokott napirenden? Igaz a nagyot mar kevesbe emelgetem, nem is igenyli, mert tudja h nem veszem fel ha nem muszaly. Ti ugyanugy emelgettetek? Az esti furdest apa vegzi, o teszi bele a kadba is. Na de apa a kozeljovoben munkahelyet valt es nem lesz estenkent furdesnel. Tudom h nagyon sokan megoldottak ugyanugy a helyzetet. Mennyire gond az ha bele kell emelni es utana ki a kadbol? Sajnos mar kemenyedeseim is vannak, iszok is magneziumot. Az elso babanal is koran kezdodott.

Pelenkazni kell meg a nagyot es van amikor ellenkezik, en probalom vmennyire lefogni. Ilyenkor befeszitem a hasam akaratlanul is. Nem tudom, h van-e vmi ami arthat 2. terhesseg soran? Ertem a rendszeres hajolgatast, guggolast, nyujtozast es persze az emelgetest is.

Es sikerult konnyeden vegigvinni a terhesseget nagy pocakkal? Mire kell jobban figyelni?


Koszonom!


2015. jan. 5. 11:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha egészséges és problémamentes a terhesség, akkor ezek a dolgok elvileg nem ártanak. Ha van valami gond, pl. kinyílik a méhszáj, akkor az orvos úgyis szól, mennyire kell vigyázni.

Én is ugyanúgy ugráltam a másodikkal mint te, de azért igyekeztem a nagyobbikat a felesleges ölbe-ölbe kéreckedésről leszokatni. Amit muszáj kiságyba, fürdőkádba stb. emelgetni ebből nem lesz baj.

A pelenkázást próbáld meg játékossá tenni, hogy ne legyen harc, ez később is jó lesz, ha a pici is megszületik, és kettőt kell pelenkáznod.

Nekem a vége felé már nagyon nagy hasam volt, nem ment a hajolgatás, mindig attól keményedtem be, ha lehajoltam, ezért a nagyhoz is mindig leguggoltam, meg guggolásból vettem fel sokmindent a földről. Látni kellett volna 8-9 hós terhesen, esténként négykézláb ereszkedve szedegettem össze a gyerekszobából a játékokat!

Szóval ne aggódj az emelések miatt, feleslegesen ne csináld, de az a napi pár alkalom nem árt, az idegeskedés jobban árt, szedd a magnéziumot, és további boldog babavárást neked!

2015. jan. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

20 hónap van a kettő gyerek között, a kicsi most 3 hós, a nagy 23.

Próbáltam annyit nem emelgetni, de azért muszáj volt. Arra figyeltem, hogy a karból emeljek , vagy hogy is mondjam neked... a karommal csak. Fürdésnél (mivel én szoktam fürdetni, ez meg is maradt), akkor is én emeltem ki-be a kádból.

Arra kellett nagyon figyelni, h nehogy megrúgjon, m az sajnos szokása volt, h pl pelusozáskor összevissza rugdalózott.

Ha semmi probléma nincs a terhességgel, akkor lehet emelni, meg kb ugyanazokat csinálni, mint eddig - legalábbis nekem az orvos ezt mondta- , mert hozzá van szokva a szervezeted.

Nekem annyival volt rosszabb a második terhesség, h már a 30. héttől voltak olyan problémáim, h fájt a szeméremcsontom, a hasam is nagyon húzódott, fájt már kisebb séta után is. De a szülés az pikk-pakk megvolt.

38. héten kezdtem nyílni, de semmi baj nem volt ebből, 39+5 hetesen folyt el a magzatvíz.

Na szóval én nem változtattam lényegesen a napirenden, annyi, h óvatosabb voltam a hirtelen felpattanásokkal, meg h nehogy megrúgjon a nagyobb, ilyesmik. De alapvetően nem kellett változtatni.

(Én 2*3 Magnerotot szedtem)

2015. jan. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Általában a megszokott terhelés nem árt, pl. nagytestvér emelgetése, amit már terhesség előtt is csináltál. Ha nem vagy veszélyeztetett terhes, elég figyelned magadra, ha valamitől keményedik a hasad, azt ne csináld. Két nagylányom között pont 2 év van, a terhesség legelejétől kezdve nem tudtam a nagyot emelni, mert rögtön megfájdult a hasam, úgyhogy leszoktattam a cipelésről. Az egész terhességet elég nehezen viseltem, nagyon sokat voltam rosszul, de azért amit kellett, megcsináltam a gyerek körül. A középső 8 hónapos volt, mikor újra terhes lettem, akkor viszont nagyon jól viseltem, simán tudtam a két nagyot is emelgetni, nem volt semmi problémám.
2015. jan. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Kelemen Szabina ***** válasza:
Kerdezo ugyan ebben a cipobe jarok. Most 20 hetes vagyok a nagyfiam 16 hónapos. Eleg nagy mar most ia hasam, ha emelem a hasam folott tartom a labat mert nem fer el. Vagy vizszintesen tartom a karomba repcsisen. Nagyon felek kesobb mi lesz. En is kemenyedek mar, tegnap volt utoljara h a hajamat a kadba hajolva tudtam megmosni de annyira kemenyedtem h mire felaltam is sokaig tartott, hajolni nehez szét tett lábakkal tudok csak. Májusra várom a kicsit, legalabb a nagyobbat apja vagy mamái el tudjak vinni majd nyaron strandra, kirandulni iesmi :-)
2015. jan. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Babeli Zurzavar ***** válasza:
16 hónap van a gyerekeim között, jobban fogsz kemenyedni a másodiknál mint az elsővel de a nagyot el kell látni...figyelj arra hogy emeleskor ne a hasadbol indítsd az erőt, inkább derekbol vagy karbol! nem lesz gond,en a másodiknál 36 hetesen költöztem, festettem és közben egy még járni nem tudó babát nevelgettem! Visszatekintve meg fogsz lepődni mennyire erős vagy:)
2015. jan. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon, de nagyon szepen koszonom a valaszokat! :) Sokat segitettetek! Volt h mar az is eszembe jutott h nem-e koran vagtunk bele a kisteso projektbe. Pedig aztan mi akartuk h kis korkulonbseg legyen. De most a valaszotok pozitiv energiat adott. :)
2015. jan. 5. 15:04
 7/7 A kérdező kommentje:
Meg a masik felelmem az h mi lesz ha megindul a szules es menni kell... Az elso babanal nagyon jo volt, nem volt semmi joslom, elfolyt a magzatviz, ebbol tudtuk h menni kell. De mar azon agyalok h mi lesz majd most. Lesz-e joslo, tudni fogom-e h ez meg nem az az ido stb. Meg a korhazban toltott napok a nagy nelkul. :( Belegondolni is rossz... Ti ezekhez hogyan alltatok hozza?
2015. jan. 5. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!