Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Orvosom mondta h ajakpiercinge...

Orvosom mondta h ajakpiercingemet tessék kivenni mert árt a babának?

Figyelt kérdés
Ma voltam először terhesgondozáson és mondta h vegyem ki mert árthat. Megkérdezte hogy van-e macskám, mondtam hogy igen ( anyukámnál van, sűrűn vagyok nála ) azt mondta hogy ajándékozzam el, még nem simogathatom sem, kutyákat se. Mondtam h babakor óta voltak állataim... elszomorít hogy ennyire le lettem korlátozva, még nem volt vérvétel...
2015. jan. 5. 16:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem orrpiercingem van, nem volt belőle gond.

Kutyám is van, sokat dögönyöztem terhesség alatt. Ezzel sem volt gond.


A macskákkal viszont tényleg vigyázni kell tudtommal. A toxoplasmosis miatt. (barátnőmnek 2 cicája van, 12 hetes terhes, nem válik meg tőlük)

2015. jan. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Elég maradi orvosod van. :)

Nekem orrpiercingem van már vagy 10 éve második babámat várom senki nem szólt eddig semmit. Ja van kutyánk is benti senkinek semmi baja tole. Van egy cicánk is. :)

Nyugi nem lesz gond,ha simogatod őket és a piercingtől se lesz semmi.

2015. jan. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Jajj...

Ennyiből a fülbevaló és a köldök pc is árt.


Barátnőmnek mindig is voltak cicái, 2 is. És terhesség alatt is vele voltak, és még mindig. Most 2 éves a gyerek. Már védett a vérvételből kiderült.

Több ismerősömnek pedig kutyája van a lakásban.

Senki nem ajándékozta el az állatait.


Ha már gyerekkora óta van vkinek macskája, akkor 99% h védett!

2015. jan. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Znekem is volt ajakpiercingem.jóval a szülés után vettem ki mert meguntam...nekem soha senki nem szolt.de az egyik ismerősömnek is mondták hogy vegye ki de neki kezdtek gondok is lenni vele(nemtudom már mi)lehet cicád is csak ne te takarítsd az almot vagy ha igen akkor kesztyűben.minnél jobban óvod magad mindentől annál rosszabb...
2015. jan. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem a nyelvemben van senki nem szólt érte. Császárom volt akkor kérték vegyem ki. Meg egyébb okból volt műtètem akkor kérték. Amúgy nem.
2015. jan. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem szeretnék kivenni mert jól érzem magam benne... amúgy igen fura doki ... :/
2015. jan. 5. 19:47
 7/9 anonim ***** válasza:

Hülyeség, ne törődj vele. Nekem is van orr, nyelv és köldökpiercingem, semmit nem kell kivenni, nem árt a babának. Annyi fordulhat elő, hogy magára a piercingre leszel érzékeny a terhesség alatt, fémallergiaszerű alakul ki átmenetileg vagy tartósan, akkor kiveszed és kész. A babának semmi baja nem lesz.

A kutyától szintén nem lesz semmi gond, a cicák a toxoplazmózist valóban terjesztik, de emiatt nem kell tőlük megszabadulni, se hanyagolni őket. Bőven elég, ha macskázás után alaposan kezet mosol, meg evés előtt és kész. Nekem is volt cicám mindig is, puszilgattam őket stb., őszinte megdöbbenésemre nem volt még toxoplazmózisom, nem vagyok védett, de eszemben sincs ezért elpaterolni a macskát. Eddig se kaptam el tőle, tehát jó eséllyel ő sem fertőzött.

Ha vigyázol a higiéniára, nem lesz baj, nyugodtan simogathatod.

Amúgy a dokim szerint minden korban megvan az éppen aktuális hiszti a terhesség körül, most a szegény cicák az áldozatok, de túl van lihegve, aki odafigyel a kézmosásra, annak nem lesz baja. Csak már akkora cirkuszt csinálnak ebből, hogy szinte úgy jön le, hogy ha hozzáérsz egy macskához, biztosan baja lesz a babádnak...

Amúgy én a helyedben lehet, hogy másik orvost keresnék így az elején, mert ez halálra fog paráztatni, nagyon vaskalapos, fölöslegesen stresszel és tilt mindentől. Normális esetben ugyanúgy élheted az életedet, mint eddig, figyelve a higiéniára.

12hkm

2015. jan. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

kedves utolsó, aranyos vagy köszönöm, én is gondoltam rá hogy váltok, mert úgy nézett rám mint egy tinire pedig 27 vagyok...

Csak ő SZTK-s, és magándokit még nem találtam, próbálom..

2015. jan. 5. 20:59
 9/9 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.

Ismerős a probléma, én 26 éves vagyok, magándokim van, ő nem néz rám furán, sőt, mondta is, hogy tök jó, hogy fiatalon szülök, elég ritka manapság, viszont a kórházban, mikor odaadom odaadom a terhes kiskönyvet, kapom a fura pillantásokat. Mondjuk az is hozzátartozik, hogy sokkal fiatalabbnak nézek ki a koromnál, boltban simán kérnek személyit, bár újabban már hozzáteszik, hogy necces, de azért inkább adjam oda :D Vagyis 18-19-nek már talán gondolnak :D

Szóval rám is sokszor úgy néznek, mint egy felcsinált tinire, ez van, nem kell velük foglalkozni. Jellemzően miután meglátják a koromat, megváltozik a hozzáállás :)

A dokiváltást viszont tényleg erősen javaslom, nézz körül egy kicsit akár a neten, hogy a környékeden milyen magándokik vannak, mit mondanak róluk. A jelenlegi doki hülyeségeivel meg ne törődj :) Boldog babavárást :)

2015. jan. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!