Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak kevés barnás...

Mit csináljak kevés barnás folyásom (cspegésem) van,6 hetes terhes vagyok? Mi lehet ez? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Még nem diagnosztizált a terhességem, teszt kimutatta, orvoshoz hétfőn mennék, azonban ez a 3. terhességem, így a jelekből 100% a pocaklakó, két előzőből egészséges gyermekek születtek. És egyiknél sem volt terhesség alatt se pecsétlés, se vérzés, így igazán nem tudom mi tévő legyek. Hívogatom a dokimat, remélem felveszi. A folyás barna, és 12 óra alatt kb 4 cseppnyi, szóval nem vetélésnek tűnik. A két gyermekem 4 illetve 2 éves, így nagyjából a hatalmas pihenés ágynyugalom és hasonlók férjem segítsége ellenére is eléggé ki vannak zárva.

2015. jan. 6. 12:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 5 hetesen kezdődött és még pici van. (8 hetes vagyok.)

Vasárnapi nap kezdődött, el sem tudtam érni az orvosom, így utána olvastam a neten. (Ne tedd!!! Kismamáknak szigorúan tilos a fórumok használata!!!)


Nos, a netező kismamák 99%-a szerint vetélés, de minimum hatalmas, orbitális baj van, és élet-halál között lebeg a pici!


Az igazság ennél valamivel finomabb:

Amíg nincs erős fájdalmad és/vagy erős, piros vérzésed (erős=2 óránként egy betétcsere), addig nincs baj.


Három dolog lehet:


- progeszteronhiány. Ír fel a doki progeszteront és szépen rendbejössz. Lehet, hogy utána is barnázol, de semmi baja nem lesz a babádnak.


- A másik lehet, hogy a placenta belekapaszkodik a méhfalba, és "rácsatlakozik" a vérhálózatra, úgy hajszáleres vérzést okoz. UH-n semmi nem látszik ebből a vérzésből.


- Ahogy nő a méh, úgy is megpattanhatnak hajszálerek. Uh-n ez sem látszik.


A dokim szerint a nők 1/3-a tapasztal barnázást. Ehhez képest iszonyat az a riogatás, ami neten megy. Nem is szabad magyar nyelvű fórumokat olvasni.

2015. jan. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem két terhességemnél is volt barnás pecsételés a 6. héten, egyből orvoshoz mentem, mégis mindkétszer elvetéltem. Pedig csak pecsételés volt, és nem élénkpiros hanem barna, és egy kicsit sem görcsöltem.

Szóval nem csak riogatás, hogy érdemes orvoshoz fordulni/kórházba menni ilyen esetben. Persze ez csak az én véleményem és tapasztalatom.

(Egyébként van egy egészséges gyerekem. és nála semmilyen pecsételésem nem volt a terhesség alatt.)

2015. jan. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is volt, nekem is progeszteron hiány okozta. Kaptam rá Utrogestan nevű gyógyszert a 12. hétig. Utána is többször volt ilyen, nem tudták megmondani, hogy mi okozza.

Minden esetre menj el orvoshoz, hogy megnézze mi okozza és ha kezelhető, akkor adjon rá valamit.

2015. jan. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát nem veszi fel az orvosom, de aludtam, meg pihentem, mert a kisebbet bedugtam a kiságyba, bár még mindig nem alszik (kitartó), kb reggel 7 óta egy csepp sem jött, szóval annyira nem parázok, és még mindig elég szarul vagyok. Nálam az előző kettőnél is, kb akkortól hogy megláttam a terhességi tesztet elkezdődik a hányás, émelygés, semmit nem kívánok, a húsnak a szagától wc-re megyek dolog. Szerencsére a 12. hét felé mintha elvágták volna. Tovább hívogatom a dokit, remélem nem pont most "síel" a családdal, ha nem veszi fel ma, akkor holnap elmegyek ügyeletre. Egyébként, számtalan oka lehet én is így tudom. Köszi a nyugtatást, és sajnálnám, ha nálam is "csendes" vetélés lenne, de általában a korai vetélésnek elég súlyos okai vannak, szóval még azt sem tudom, h jó helyen van e, az is lehet h méhen kívüli, hormonhiány, vagy tényleg vetélés, hematóma, vagy bármi. De azt tudom, h abbamaradt úgy látszik.
2015. jan. 6. 13:19
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem is volt kb 6 hetesen, nagyon megijedtem. Nem csepegés, hanem csak nagyon halvány barna folyás, és nagyon kevés. Mondtam a dokimnak, aki legyintett, hogy nagyon sűrűn előfordul, ne aggódjak. Nem adott progipótlást sem, pedig azt hittem, fog adni. Végül hála az égnek nem lett baj. :)


31 hetes kismama

2015. jan. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben senki "tapasztalatara" ne adj ha csak nem vizsgal meg ;) ez olyan h tunetek a terhesseg alatt valtozo h kinek jelent fiut es kinek lanyt. Mindenkepp orvoshoz kell fordulni ez az egy biztos! Volt h annyira szurt a hasam alja h sirtam..foleg h noverem azt mondta "en is igy veteltem el"! Aztan kiderult hogy csak feszulnek azok a mehszalagok vagy mik azok;) volt egy mehossze huzodasom (persze nem jo az) de nol a mehem meg a magneziumot se szedtem egy ideje..de akkor is ram lett ijesztve h akkor kinyillik a mehszaj es kora szules.. szoval anyukai tapasztalatokra ne adj. Mindenkepp maradj nyugodt mert nem tesz jot az ideg es nem is segit. Egy egeszseges baba ugyis megmarad!!!
2015. jan. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A leírás alapján, olyasmim lehet, mint az utolsó válaszolónak. De a kórházat, ahol dokim dolgozik utolértem.:) Tényleg szabin van, valószínűleg síel.:D
2015. jan. 6. 13:50
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha nem mulna el.ne varj jovohetig foleg h addig idegeskednel meg nyugtalankodnal. Menj be a korhazba h mi a problemad.egy orvos biztos megvizsgal! Nem muszaly varnod hogy a te sajat orvosod majd hajlando lesz idot forditani..
2015. jan. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi, egyébként nagyon kedvesek vagytok, inkább lelki támogatás kell, mert a hormonok játszanak velem.. Egyáltalán nem vagyok ideges, csak most nem tudok mit kezdeni a próblémával, dokim szabin, igazából úgy nem vérzek, igazából nincs diagnosztizálva a terhesség, igazából semmi nincs, és mégis van. Igazából már két terhességem volt, és semmi olyat nem érzek, ami nem terhességi állapot lenne, még a szalagjaim is beszúrnak/feszülnek, a lábam is görcsöl néha, minden meg van, ami a terhességhez kell, csak az orvosi papír nincs meg még, h élő és jó helyen lévő embrióról beszélünk. És mivel volt ez a pecsételésem, így kicsit megijedtem, mert megint húzom az időt, mert utálok nőgyógyászatra járni, meg igazából az egész terhességet, mint állapotot utálom, de még egy utolsó gyermeket szeretnénk, és ahhoz ezt át kell élni. És remélem ennyiben is marad ez a pecsételős sztory, mert 9 hónapig, vagy 8-ig nem tudok pihenni/feküdni, akinek van gyereke, az tudja, h nincs megállj. Szóval az aggódás is jól esik, és a nyugtatás, és a sürgetés is. De lesz, aminek lennie kell. :)
2015. jan. 6. 14:02
 10/12 A kérdező kommentje:
Ja igen, holnap elmegyek nőgyógyászhoz, mert kiszúrja az oldalam a kíváncsiság, aztán szívesen megírom, h mi volt, akár jó, akár rossz.
2015. jan. 6. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!