Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 hetesen még mindig nem...

20 hetesen még mindig nem tudom konkrétan beazonosítani a baba mozgását. Hányadik hétig tarthat ez az állapot?

Figyelt kérdés
A 20. hetet töltöttem tegnap, de a valódi kora a babának 19+1.
2015. jan. 7. 09:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Én a 15. héttől éreztem, az korainak számít. A vékonyak jobban érzik. ha van egy kis felesleg akkor később érzed, valamint függ egyéni érzékenységtől is. Dokinak említsd, és UH-n győződj meg róla, hogy minden oké. Sokan a 21. héttől érzik egyértelműen! :)
2015. jan. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20hetes elmultam.pontosan.nem.tudom hany nap mert 12hetesen csutortoki nap voltam akkor 12+2 hetes voltam ugy szamoltam hogy akkor keddenkent megy egy het.utanna 18hetesre keddi napon mentem akkor 18+2 voltam q na de meg en se tudom nagyon beazonositani.
2015. jan. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Azon is sok múlik, hogy hol vana méhlepény. Ha elől van a hasfalnál, akkor később érzi a kismami a baba mocorgását, mert a lepény felfogja azt.

mindenesetre a hivatalos verzió szerint ha az anyuka a 21. hétig nem érzi a kicsit, akkor azonnal orvoshoz kell forduljon, ugyanis az nem jelent jót. Szóval még van 2 heted, szerintem ne aggódj, a napokban már biztos érezni fogod.

Egyébként semmi kis kaparászást, motoszkálást sem érzel?


Saját tapasztalatom: elől van a méhlepény, a 16. héten éreztem először a mozgást (első baba), majd 3 hétg semmit sem és a 19. hét óta már rendesen érzem a rúgásokat.


26 hkm

2015. jan. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nekem elülső méhlepény volt, mégis nagyon korán éreztem 15. hét előtt bőven, 15. héten pedig már egyértelműen!
2015. jan. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Az a baj szerintem, hogy ugye első babánál az ember nem igazán tudja, hogy mit is kellene éreznie (tisztelet a kivételnek :), és mivel nekem mindig is problémám volt az emésztésemmel, ezért lehet, hogy én mindent bélmozgásnak veszek ill. ahhoz hasonlítok. Tegnap pl. éreztem valami furát, ami már szerintem a baba volt, tehát érezni érzek valami mocorgást, másnak nem tudom hívni, de határozott rúgást még nem éreztem. Ezért is írtam, hogy nem tudom teljes mértékben beazonosítani.

Egy hete voltam genetikai uh-n, ott minden rendben volt, de szombaton is megyek a dokimhoz.

2015. jan. 7. 12:43
 6/10 anonim ***** válasza:

Én nem tudom hol volt a lepény, de volt rajtam bőven felesleg (majdnem 100 kiló voltam), és mégis 15 héttől éreztem. Szerintem ez rossz nézet hogy a kövérek késöbb érzik....


UH-n mikor voltál utoljára? Magándokihoz jársz? Szerintem el lehetne menni ezzel orvoshoz hogy nem érzed még mindig, de nézze meg...

2015. jan. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja és ilyenkor már a nagysága szerint próbálják meghatározni a korát...
2015. jan. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én teljesen úgy voltam vele, mint te - éreztem valamit így utólag visszagondolva, de egyértelműen beazonosítani csak kb a 22. héttől tudtam.

Mindenki buborékokhoz meg lepkeszárnyakhoz hasonlította az érzést, én viszont inkább kis dobogásokat éreztem - aztán azóta ez már kész boxmeccsé fajult :D


Szerintem ne aggódj, egyre erősebb lesz, amire gyanakszol, és akkor utólag már tök egyértelmű, hogy korábban is ezt érezted, csak még nem voltál benne biztos :)

2015. jan. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

3-as vagyok megint.

Az utolsónak igaza van, ne ilyen lepkecsapkodás meg buborék pattogást vagy konkrét rúgást várj. Nekem is első baba, és én azt éreztem, mintha belülről érintette volna meg valaki a hasam, de nagyon-nagyon enyhén, csak ilyen cirógatásszerű volt, ne nagy dolgokra gondolj. :) Utána jött az az érzés, mint mikor a vérnyomásodat mérik és érzed a szívdobogásod...csak én a hasamban éreztem, és természetesen nem ütemes dobolás volt, hanem csak 1-2 ütem (ez volt a rúgás).


Szerintem amúgy a babát érzed, csak nem mered még ráfogni...de hidd el, ő az. :)

2015. jan. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hozzászólást, bízom benne, hogy a picimet érzem, és erről hamar meg is bizonyosodhatok majd. :) Mindenkinek jó egészséget kívánok!
2015. jan. 8. 07:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!