Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nektek ezek a, , tünetek, ,...

Nektek ezek a, , tünetek, , elkezdték nyitni a méhszájat?

Figyelt kérdés

31 hetes kismama vagyok,második babával.Már kb egy hónapja elkezdett fájni a szeméremcsontom,a combtöveim,és sokat belehasít úgy a köldökömbe,hogy lesugárzik a hüvelyemig.Kb 2 nappal ezelőtt úgy fájt a hüvelyem,mint aki szét akar feszülni.Az első babámmal ilyen jellegű fájdalmaim csak kb a 34. héttől jelentkeztek,39 hetesen nézett orvos méhszájat,akkor már 1 ujjnyira ki voltam nyitva,persze akkor már rózsaszínes folyásom kezdett lenni,tehát tágulási vérzésem volt,rá 4 napra meg is szültem.

Most megint ilyen fájdalmaim vannak,és félek,hogy már nyílik esetleg a méhszáj ami nagyon nem volna jó mert nagyon korán lenne még!!A pocakom naponta többször is keményedik és nem csak pár mp-ig hanem percekig kemény.

Nektek az ilyen jellegű fájdalmak nyitották a méhszájat?Félek,mivel második babám lesz és szerintem könnyebben tágulok most már.


2015. jan. 11. 23:30
 1/5 A kérdező kommentje:

Ja amit kifelejtettem:

Eddig még egyszer sem néztek méhszáj állapotot,szóval fogalmam sincs,hogy hogyan állnak a dolgok odalent.Fogadott dokim nincs,a kórházba járunk Uh-okra,ahol Uh után mehetek is haza,nem vizsgálnak sehogyan sem :/ Mondjuk nem értem,hogy miért nincs ,,kötelező,, méhszájvizsgálat kiadva a kórháznak protokollban bizonyos terhességi hetekben,így a kismama nem tud meg semmit sem. :(

2015. jan. 11. 23:33
 2/5 anonim ***** válasza:
A hüvelyi fájdalmat nálam az okozta, hogy a baba a buksijával ideget nyomott. Iszonyatos volt, séta közben alig bírtam menni. Az, hogy ide-oda sugárzik nálad, szintén arra utal, hogy megnyom valami ideget. A hüvely is tele van idegekkel. Ez nem nyitja a méhszájat. A keményedés ellenben lehet, hogy igen. Ha keményedik a hasad, szedj magnéziumot, illetve pihenj le arra a kis időre. Ezek már amúgy lehetnek jóslók is. Én a 27. héttől jóslóztam és a 36. héten szültem.
2015. jan. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Második babával vagyok most a 30 hétben. A 20 héttől vannak hüvely és szemeremcsont fájdalmam eddig még nem nyíltam teljelen zárt vagyok.
2015. jan. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,főként neked kettes,így kicsit megnyugszok :)

Kedves első,ezek szerintem nem jóslók,mert menzesz szerű görcsök nem társulnak a keményedések mellé.Tudom milyen a jósló,az első terhességemnél a 22. héttől jóslóztam.Persze pihentem is sokat,így nem volt gond,40. héten szültem,most viszont félek,mert pihenésre egy lassan 21 hónapos örökmozgó gyerek mellett sajnos nincs lehetőségem,talpalok egész nap,max jobb esetben le tudok ülni kicsit,na de feküdni.... :/

Tehát jóslóknak nyoma sincs,pont ezért is félek,hogy majd egyszer csak a rendes vajúdás indul be idő előtt amit nagyon nem szeretnék!!

2015. jan. 12. 14:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem a 22.het korul kezdtek lenni ilyen huvelybe nyilalo erzeseim, bkrzalmas volt. Kb a 35-6.hetig tartott, nem tudtam sokszor ulni, vagy menni. A mehszajam egesz terhesseg alatt 3000 volt, a 40.heten lett 2100,42.en inditottak :)

2015. jan. 13. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!