Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Már a nyújtózkodás is árt?

Már a nyújtózkodás is árt?

Figyelt kérdés
Most épp ezt hallottam, h terhesen nem szabad nyújtózkodni sem, nehogy gond legyen. Mindig amikor magasról leveszek valamit eszembe jut. Van ebben igazság?
2010. febr. 7. 12:32
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Van!!! Leválhat a méhlepényed ha nyújtózkodsz.
2010. febr. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%

Én is olvastam róla, és nekem is mindig eszembe jut, főleg mikor reggel önkéntelen is félálomban nyújtózok...

Én két okát hallottam, amiért nem lehet:

-elrepedhet a burok

-a babára tekeredhet a köldökzsinór.

Első babámmal nem volt gond, most 37 hetes vagyok eddig ezzel sem, pedig sokat nyújtózkodom

2010. febr. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
Igen Én is megijedtem,mikor félálomban nagyot nyújtózkodtam,de nem lett gond hála.
2010. febr. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Én is szoktam nyújtózkodni, mikor egyik oldalról a másikra fordulok éjszaka. De félálomban nem biztos, hogy tudok tudatosan cselekedni.
2010. febr. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Az egy régi babona, hogy a nyújtózkodástól a baba nyakára tekeredhet a köldökzsinór. Nem a középkorban élünk, hogy ilyen babonákban higgyünk.


A méhlepény meg annál sokkal jobban tapad a méhfalhoz, hogy egy nyújtózkodástól leváljon. Még a szülési fájásoknál sem válik le, csak miután a baba épségben megszületett, és a saját tüdejével lélegzik.

2010. febr. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%
A nyújtozkodás nem babona, tény.Nem hiába mondják, hogy nem szabad mondjuk függönyt feltenni, valóban rátekeredhet a babára a köldökzsinór.
2010. febr. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%

Nekem is azt mondtak a korhazban, hogy nem szabad, meghozza a mehlepeny miatt. Hozzateszem, hogy epp amiatt kerultem be, mert 12 hetesen felig levalt a mehlepeny. Es akkor kerdezgettek, hogy mit csinaltam, mielott a gorcsok es a verzes jelentkezett, nem-e emeltem, hajoltam hirtelen, vagy nyujtozkodtam valamiert. Szoval ekkor mondtak, hogy nyujtozkodni sem kellene. Nah, most nem hiszem, hogy ezalatt egy kenyelmes, lassu reggeli ebredeses nyujtozkodasra gondolnak, hanem inkabb arra, amikor felfele kapalozol, hogy elerj, felrakj valamit.

Mondjuk egy ido utan nekem mar eszembe sem jutott nyujtozkodni. Nem tudom, hogy ti hogy vagytok vele, de egy bizonyos nagysagu pocakkal mar az agyban nyujtozkodastol is fajdalmasan meg tud huzodni az alhasam.

A masodik babamat varom, mindketto terhesseg alatt kerultem (miutan az elso 12. heteben a korhazban felhivtak ra a figyelmemet).

2010. febr. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
23%
Hát én sem hittem el, hogy nem szabad nyújtózkodni. Még szülés előtt 4 héttel függönyöket mostam és raktam fel létráról, nyújtózkodtam. Mindenki mondta, hogy nem vagyok normális, nem szabad, mert a köldökzsinór rátekeredhet a pici nyakára. Én babonának tartottam. És mikor megszületett a kisfiam rajta volt a nyakán a köldökzsinór, 5 percig ütötték, mert nem is sírt fel, oxigént is kapott, de szerencsére semmi baja nem lett (most már 1 éves elmúlt). Nem feltétlenül annak tudható be, de azért lehet benne valami. Ha még egyszer terhes lennék biztosan nem csinálnék ilyet, főleg amit abban 5 percben átéltem a szülőágyon, hogy mi lesz a kisfiammal. Jobb, hogy vigyázol!
2010. febr. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

16:17-esnek


A méhlepény leválás nem hülyeség. Egyik ismerősömnek is azért vált le egy kis darabon mert nyújtózkodott, le akart venni valamit a polcról.


A köldökzsinor meg nem tud rátekeredni a babára. Mert amiest olyan helyen van ahol a babyt zavarja letolja magáról!!!

2010. febr. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Ha nyújtózkodunk, rácsavarodhat a köldökzsinór a baba nyakára

A köldökzsinór nagyon gyakran (nagyjából minden második esetben) rácsavarodik a babára, nyújtózkodás nélkül is, de ez többnyire nem okoz gondot. A magzatot magzatvíz és több réteg magzatburok veszi körül, így nincs közvetlen kapcsolatban az anya mozdulataival. A köldökzsinór belsejében két verőér és egy visszér fut, ezek spirálisan helyezkednek el, emiatt húzás hatására nem záródnak el. A rugalmas köldökzsinórban a magzat mozgása nem akadályozza a vér keringését. Nagyon ritkán alakul ki rajta csomó, az is csak akkor okoz problémát, ha megszorul.

Szaktanácsadó: Dr. Dobó Márta, az Országos Gyermekegészségügyi Intézet prevenciós főosztályának vezetője"

2011. szept. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!