Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Honnan lehet megkülönböztetni...

Honnan lehet megkülönböztetni az igazi terhes pocakot a haspuffadástól?

Figyelt kérdés
11 hetes vagyok ês tudom hogy még csak puffadok, de ha valaki kívülről nézi mi a különbség, meg lehet állapítani mikor puffadás és mikor terhes pocak már?
2015. jan. 21. 08:36
 1/10 anonim ***** válasza:
23%
16. hét előtt anatómiai képtelenség a terhes pocak, így előtte biztos, hogy puffadás.
2015. jan. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
én onnan vettem észre 15hetesen hogy az már terhes pocak, hogy reggeltől estig volt pocakom. előtte, pedig reggel alig látszott és estére pedig gömbölyű volt a hasam, reggelre megint nem volt semmi. tehát az csak puffadás volt. kb 14-15hetes voltam mikor a kerek pocak állandó jelenség volt :)
2015. jan. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
#1-nek köszönjük, hogy itt volt.
2015. jan. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

a puffadas altalaban estere jellemzo. mérd le hogy mennyi a reggeli haskorfogat. ha ahhoz kepest elter az esti akkor az puffadas.


kedves 1-es, 13 hetesen olyan pocakom volt, hogy kolléga gratulalt akinek fogalma sem volt a babarol. es nem voltam sose puffadós.

2015. jan. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, értem amit írtatok, én is tudom hogy ez nekem puffadás mert reggel sokkal kisebb, és érzem is, de az érdekelne, hogy kinézetre van-e különbség. Pl kerekebb, máshonnan indul, ilyenek.
2015. jan. 21. 10:34
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jól gondolod, máshonnan indul. Én most 15 hetes vagyok, már pocakom van, azt vettem észre, hogy a köldököm alatt kerek a hasam. Mikor puffadtam, akkor meg az egész kerek volt, magasabbról indult. De szerintem külső szemlélő ilyen apróságokat nem vesz észre, kívülről vagy azt hiszik, hogy híztál, vagy azt, hogy terhes vagy, vagy pedig észre sem veszik :D


Az 1-es válasz meg hülyeség, gondolom ez megint az az elmélet, hogy a méh teteje csak X hetes korban kerül a szeméremcsont fölé. Az X-re már láttam 12, 14, 16 hetet is, attól függ, melyik baromságot hallotta a válaszoló. A szeméremcsont közvetlenül a csikló fölött, a vénuszdomb alatt van, csak hogy tisztába tegyük az anatómiát, amit én pl. tanultam is. Áruld már el nekem, hogy mégis hogy a francban lenne a szeméremcsontod alatt a méhed?? Hol? A méh teteje alaphelyzetben is egy picit magasabban van a szeméremcsontnál, nemhogy terhesen. Hasi ultrahangon nem is lehetne látni a méhet, ha így lenne, márpedig már a 12 hetes UH is hasi szokott lenni, ráadásul a bugyi vonala fölött csinálják. Érdekes, nem?

Halkan jegyezném meg, hogy 13 hetesen jártam a dokimnál, aki mikor kitapintotta a méhemet, meg is mutatta, hogy kb. 3 centivel a köldököm alatt van a teteje. Sőt, megjegyezte, hogy nahát, itt már látszik a poci.

15 hkm, aki egyébként képi diagnosztikai asszisztens végzettséggel rendelkezik (aminek része az ultrahang is)

2015. jan. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

ez a máshonnan indul ami talán a jó megfogalmazás, a köldök alatt kijebb lesz a hasad, mint a köldök felett, inkább csepp forma. Biztos láttál már olyat.

Amúgy változó kinek mikor jelenik meg.

Állj a tükör elé, húzd ki magad és ha alul a köldök alatt kijjebb van, mint a köldök és felette akkor az a baba már.

Ne legyél türelmetlen, hidd el neked is jó nagy hasad lesz :)

2015. jan. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jajj, isten ments, hogy türelmetlen legyek így is hatalmasra van puffadva a hasam, ráér még nőni:) Amúgy köldök alatt dudorodik inkább, de mégiscsak puffadás lesz mert nagyon érzem hogy fújódok fel, reggel jobb azért, délutánra már hatalmas, estére meg kifejezetten kellemetlen.
2015. jan. 21. 15:26
 9/10 anonim ***** válasza:

próbáld meg behúzni a hasad, a terheset nem nagyon lehet, szerintem már kezd terhes hasad lenni. nekem ilyenkor már kezdett látszani.

a puffadás sokáig meglesz, de az elején durva nagyon később jobb lesz, nekem legalábbis így volt.

2015. jan. 23. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
mikor lett kismama pocid?
2022. máj. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!